LAJMI I FUNDIT:

Uellsi

86 Artikuj

Fermeri në Uells u detyrua të vriste qentë e tij pasi ata sulmuan egërsisht disa dele – pamje që përshkruajnë ngjarjen

Fermeri në Uells u detyrua të vriste qentë e tij pasi ata sulmuan egërsisht disa dele – pamje që përshkruajnë ngjarjen

Evropa
Uellsi, vendi i parë evropian që krijon metaverse për të rritur numrin e vizitorëve virtual

Uellsi, vendi i parë evropian që krijon metaverse për të rritur numrin e vizitorëve virtual

Lajme Teknologji
Nga Zvicra në Ukrainë, imazhe që tregojnë se qiellin e cilave vende e ndriçoi Aurora

Nga Zvicra në Ukrainë, imazhe që tregojnë se qiellin e cilave vende e ndriçoi Aurora

Shkencë
Gruaja britanike ‘mbeti pa fjalë’ pasi gjeti unazën e fejesës të cilën e kishte humbur 54 vjet më parë

Gruaja britanike ‘mbeti pa fjalë’ pasi gjeti unazën e fejesës të cilën e kishte humbur 54 vjet më parë

Kuriozitete
Shkolla në “bllokim” pasi dy anëtarë të stafit dhe një person i tretë u plagosën në një sulm me thikë në Uellsin Jugor

Shkolla në “bllokim” pasi dy anëtarë të stafit dhe një person i tretë u plagosën në një sulm me thikë në Uellsin Jugor

Evropa
Familja tetëanëtarëshe në Uells largohen nga restoranti pa paguar, konsumuan ushqim në vlerë prej 380 euro – pamjet bëhen virale

Familja tetëanëtarëshe në Uells largohen nga restoranti pa paguar, konsumuan ushqim në vlerë prej 380 euro – pamjet bëhen virale

Fun Lajme
Anglezja pretendon se një ditë u zgjua nga gjumi duke folur me theks uelsian, pavarësisht se kurrë nuk e ka vizituar këtë vend

Anglezja pretendon se një ditë u zgjua nga gjumi duke folur me theks uelsian, pavarësisht se kurrë nuk e ka vizituar këtë vend

Interesante
Kush është Vaughan Gething, udhëheqësi i parë me ngjyrë i një shteti në Evropë?

Kush është Vaughan Gething, udhëheqësi i parë me ngjyrë i një shteti në Evropë?

Evropa
Misteri thellohet, monoliti i pestë në formë të çokollatës Toblerone shfaqet në majën e largët të kodrës së Uellsit

Misteri thellohet, monoliti i pestë në formë të çokollatës Toblerone shfaqet në majën e largët të kodrës së Uellsit

Interesante
Uellsianët shënojnë rekord botëror për distancën më të gjatë të tërheqjes me litar

Uellsianët shënojnë rekord botëror për distancën më të gjatë të tërheqjes me litar

Interesante
Grila lëvizëse e dyqanit ia kapi pallton dhe e ngriti në ajër – uellsiania bëhet e famshme në rrjetet sociale

Grila lëvizëse e dyqanit ia kapi pallton dhe e ngriti në ajër – uellsiania bëhet e famshme në rrjetet sociale

Fun Lajme
Uellsiani shënon rekord botëror me 69 tatuazhe lepujsh në trupin e tij – por që nuk ka asnjë të tillë në shtëpi

Uellsiani shënon rekord botëror me 69 tatuazhe lepujsh në trupin e tij – por që nuk ka asnjë të tillë në shtëpi

Interesante
Gardiani i burgut rrahet brutalisht nga të burgosurit në Wales, kamerat e sigurisë filmojnë sulmin

Gardiani i burgut rrahet brutalisht nga të burgosurit në Wales, kamerat e sigurisë filmojnë sulmin

Evropa
E teproi me qebapa, burri thirri emergjencën në Uells

E teproi me qebapa, burri thirri emergjencën në Uells

Interesante
Një ishull në Uells po ofron përfitime të ndryshme nëse jeni të gatshëm të jetoni dhe punoni atje

Një ishull në Uells po ofron përfitime të ndryshme nëse jeni të gatshëm të jetoni dhe punoni atje

Interesante
Pronarja e një gomari të vjedhur në Uells ka frikë se ai “mund të ngordh nga zemra e thyer”

Pronarja e një gomari të vjedhur në Uells ka frikë se ai “mund të ngordh nga zemra e thyer”

Interesante
Mori një apartament me qira përmes një faqeje interneti të famshme, por u befasua se çka gjeti në të

Mori një apartament me qira përmes një faqeje interneti të famshme, por u befasua se çka gjeti në të

Fun Lajme
“Sulm serioz” në një shkollë në Uells, një person përfundon në spital – detajet e para rreth ngjarjes

“Sulm serioz” në një shkollë në Uells, një person përfundon në spital – detajet e para rreth ngjarjes

Evropa
Navigacioni i çon në rrugë të gabuar – turistët amerikanë bllokohen me veturë në një shteg të ngushtë të qyteti bregdetar britanik

Navigacioni i çon në rrugë të gabuar – turistët amerikanë bllokohen me veturë në një shteg të ngushtë të qyteti bregdetar britanik

Dështime
Çiklisti lakuriq i arrestuar në një shëtitje bamirësie me biçikletë kërkon më shumë edukim mbi naturizmin

Çiklisti lakuriq i arrestuar në një shëtitje bamirësie me biçikletë kërkon më shumë edukim mbi naturizmin

Fun Lajme
Baza nënujore që shkencëtarët planifikojnë ta ndërtojnë në brigjet e Uellsit në vitin 2027, studiuesit do të kalojnë 28 ditë në 200 metra thellësi  

Baza nënujore që shkencëtarët planifikojnë ta ndërtojnë në brigjet e Uellsit në vitin 2027, studiuesit do të kalojnë 28 ditë në 200 metra thellësi  

Shkencë
Shifra e vdekjeve nga drejtimi në gjendje të dehur në Mbretërinë e Bashkuar janë më të lartat në më shumë se një dekadë

Shifra e vdekjeve nga drejtimi në gjendje të dehur në Mbretërinë e Bashkuar janë më të lartat në më shumë se një dekadë

Auto Lajme
Aeroplani i tij po binte në det, piloti bëri një “arratisje mrekullie” – një dëshmitar rrëfen ngjarjen që ndodhi në qytetin bregdetar të Uellsit Jugor

Aeroplani i tij po binte në det, piloti bëri një “arratisje mrekullie” – një dëshmitar rrëfen ngjarjen që ndodhi në qytetin bregdetar të Uellsit Jugor

Evropa