LAJMI I FUNDIT:

“Sulm serioz” në një shkollë në Uells, një person përfundon në spital – detajet e para rreth ngjarjes

“Sulm serioz” në një shkollë në Uells, një person përfundon në spital – detajet e para rreth ngjarjes

Oficerët e armatosur të policisë janë dërguar në vendin e një “sulmi serioz” në një fshat në Uellsin jugor, i cili ka detyruar shkollat aty pranë të mbyllen.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, policia tha se shërbimet e urgjencës u thirrën në Moy Road në Aberfan, Merthyr Tydfil, pak para orës 09:10.

Njerëzve u është kërkuar që të shmangin zonën ndërsa policia e armatosur “të merret në mënyrë efektive me këtë incident”, shtoi Policia e Uellsit të Jugut.

Ndërkohë Shërbimi i Ambulancës së Uellsit theksoi se mjekët ofruan kujdes kritik në vendngjarje përpara se një person të dërgohej në Spitalin Universitar të Uellsit në Cardiff.

Ndërsa autoritetet lokale kanë bërë të ditur se një numër “shkollash dhe mjedisesh të kujdesit për fëmijët janë në një bllokim paraprak, në përgjigje të një incidenti të vazhdueshëm”.

Politikanët Dawn Bowden dhe Gerald Jones thanë se kishin folur me policinë për “incidentin e rëndë”, por po prisnin më shumë informacion. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
I pakënaqur me deklaratën e Escobar, Gjilas: Vuçiq i ka vjedhur zgjedhjet, askush nuk mund t’ia japë edhe një mandat të ri

I pakënaqur me deklaratën e Escobar, Gjilas: Vuçiq i ka vjedhur zgjedhjet, askush nuk mund t’ia japë edhe një mandat të ri

Serbia
Humbjet e përgjithshme të Rusisë thuhet se janë të barabarta me numrin e trupave të vendosura fillimisht nga Moska në Ukrainë

Humbjet e përgjithshme të Rusisë thuhet se janë të barabarta me numrin e trupave të vendosura fillimisht nga Moska në Ukrainë

Botë
Në dy vjetorin e pushtimit rus, ukrainasit sulmojnë me dron fabrikën më të madhe të metalurgjisë në Rusi

Në dy vjetorin e pushtimit rus, ukrainasit sulmojnë me dron fabrikën më të madhe të metalurgjisë në Rusi

Evropa
Pamja dramatike tregon ushtarin ukrainas duke u përshëndetur me prindërit para se të vdiste në betejë

Pamja dramatike tregon ushtarin ukrainas duke u përshëndetur me prindërit para se të vdiste në betejë

Evropa
Gjërat që njerëzit bëjnë në Finlandë – vendin më të lumtur në botë – që tek ne mund të duken të çuditshme

Gjërat që njerëzit bëjnë në Finlandë – vendin më të lumtur në botë – që tek ne mund të duken të çuditshme

Botë
'Përparim' në bisedimet Izrael-Hamas ndërsa grupi 'largoi' disa nga kërkesat e tij

'Përparim' në bisedimet Izrael-Hamas ndërsa grupi 'largoi' disa nga kërkesat e tij

Botë
Kalo në kategori