LAJMI I FUNDIT:

Te burgosurit

127 Artikuj

Përlotet i dënuari që nuk e priti asnjë familjar: Jetë e re, por shumë e vështirë

Përlotet i dënuari që nuk e priti asnjë familjar: Jetë e re, por shumë e vështirë

Shqipëri
Tentuan të arratiseshin përmes një “tuneli”, të burgosurit në Venezuelë u përballën me një situatë të padëshiruar kur arritën jashtë

Tentuan të arratiseshin përmes një “tuneli”, të burgosurit në Venezuelë u përballën me një situatë të padëshiruar kur arritën jashtë

Nga Bota
Gjendje e jashtëzakonshme në Haiti – bandat hyjnë në një burg, vrasin disa dhe lirojnë rreth 4 mijë të burgosur

Gjendje e jashtëzakonshme në Haiti – bandat hyjnë në një burg, vrasin disa dhe lirojnë rreth 4 mijë të burgosur

Afrika
Gardiani i burgut rrahet brutalisht nga të burgosurit në Wales, kamerat e sigurisë filmojnë sulmin

Gardiani i burgut rrahet brutalisht nga të burgosurit në Wales, kamerat e sigurisë filmojnë sulmin

Evropa
​Shala e quan “raciste” marrëveshjen për të burgosurit me Danimarkën, shkel të drejtat e njeriut

​Shala e quan “raciste” marrëveshjen për të burgosurit me Danimarkën, shkel të drejtat e njeriut

Kosovë
Rreziku për sigurinë kombëtare, arsyeja pse shumë të burgosur në Kosovë nuk u liruan me kusht

Rreziku për sigurinë kombëtare, arsyeja pse shumë të burgosur në Kosovë nuk u liruan me kusht

Siguri
​Daka: Gjatë këtij viti kemi pranuar rreth 581 kërkesa për lirim me kusht

​Daka: Gjatë këtij viti kemi pranuar rreth 581 kërkesa për lirim me kusht

Kosovë
Prezantohet projektligji për amnistinë e të burgosurve në Shqipëri, do përfitojnë 570 të dënuar

Prezantohet projektligji për amnistinë e të burgosurve në Shqipëri, do përfitojnë 570 të dënuar

Shqipëri
Bastisje në burgun e Idrizovës, janë gjetur 82 thika, 63 celularë, drogë…

Bastisje në burgun e Idrizovës, janë gjetur 82 thika, 63 celularë, drogë…

Maqedonia e Veriut
Të liruarit me kusht nga burgu, Daka: Ka pasur raste kur janë larguar nga Kosova pa paralajmërim

Të liruarit me kusht nga burgu, Daka: Ka pasur raste kur janë larguar nga Kosova pa paralajmërim

Kosovë
Brenda “Pavijonit D” në Dubravë, flasin të dënuarit me nevoja të veçanta

Brenda “Pavijonit D” në Dubravë, flasin të dënuarit me nevoja të veçanta

Kosovë
Rrahje masive në Burgun e Shutkës, një i burgosur përfundon në spital

Rrahje masive në Burgun e Shutkës, një i burgosur përfundon në spital

Maqedonia e Veriut
Hyn në fuqi marrëveshja me Britaninë, të burgosurit shqiptarë do transferohen në atdhe

Hyn në fuqi marrëveshja me Britaninë, të burgosurit shqiptarë do transferohen në atdhe

Shqipëri
Ditën në punë, natën në burg – të burgosurit e Smrekonicës që ndihmojnë bizneset në Kosovë

Ditën në punë, natën në burg – të burgosurit e Smrekonicës që ndihmojnë bizneset në Kosovë

Drejtësi
“Lojërat e fatit” bllokojnë tunelin e destinuar për bartjen e të burgosurve në Pallatin e Drejtësisë

“Lojërat e fatit” bllokojnë tunelin e destinuar për bartjen e të burgosurve në Pallatin e Drejtësisë

Drejtësi
Ish të burgosurit mes stigmës dhe mbijetesës

Ish të burgosurit mes stigmës dhe mbijetesës

Sociale
Pas tërmetit shkatërrues që goditi Sirinë, militantët e ISIS-it shfrytëzojnë rastin – arratisen nga burgu në Alepo

Pas tërmetit shkatërrues që goditi Sirinë, militantët e ISIS-it shfrytëzojnë rastin – arratisen nga burgu në Alepo

Azia
Të burgosurit kapen duke festuar me kanabis dhe vodka në ‘burgun më të këndshëm të Britanisë’

Të burgosurit kapen duke festuar me kanabis dhe vodka në ‘burgun më të këndshëm të Britanisë’

Nga Bota
Tri gardiane burgosen për “marrëdhënie të papërshtatshme” me të burgosurit në burgun më të madh të Britanisë së Madhe

Tri gardiane burgosen për “marrëdhënie të papërshtatshme” me të burgosurit në burgun më të madh të Britanisë së Madhe

Interesante
Haxhiu: Do të adresojmë problemet që të burgosurit të trajtohen me dinjitet

Haxhiu: Do të adresojmë problemet që të burgosurit të trajtohen me dinjitet

Kosovë
Si është të jesh i burgosur rus në Ukrainë? Tregojnë për mobilizimin dhe arsyen pse po luftojnë

Si është të jesh i burgosur rus në Ukrainë? Tregojnë për mobilizimin dhe arsyen pse po luftojnë

Evropa
Marrëveshja mes Kosovës e Danimarkës për 300 qeli burgu në proces të finalizimit, muajt e ardhshëm dërgohet në Kuvend për ratifikim

Marrëveshja mes Kosovës e Danimarkës për 300 qeli burgu në proces të finalizimit, muajt e ardhshëm dërgohet në Kuvend për ratifikim

Jehona Hulaj
Aktivistët rusë: Moska po rekruton të burgosurit në luftën e Ukrainës, në këmbim u premton lirinë

Aktivistët rusë: Moska po rekruton të burgosurit në luftën e Ukrainës, në këmbim u premton lirinë

Evropa
​Kërkohet ndërtimi i spitalit për të burgosurit, Ministria e Drejtësisë thotë se nuk e ka në plan

​Kërkohet ndërtimi i spitalit për të burgosurit, Ministria e Drejtësisë thotë se nuk e ka në plan

Kosovë