LAJMI I FUNDIT:

Tanzania

32 Artikuj

“U përpoqa të shpëtoja edhe pilotët, por…”: Rrëfimi i peshkatarit hero, pas rrëzimit të aeroplanit në një liqe në Tanzani, nga ku mbetën 19 të vdekur

“U përpoqa të shpëtoja edhe pilotët, por…”: Rrëfimi i peshkatarit hero, pas rrëzimit të aeroplanit në një liqe në Tanzani, nga ku mbetën 19 të vdekur

Afrika
Numri i viktimave nga rrëzimi i aeroplanit në Tanzani shkon në 19

Numri i viktimave nga rrëzimi i aeroplanit në Tanzani shkon në 19

Azia
Rrëzohet aeroplani në Tanzani, shpëtohen 26 pasagjerë nga 43 sa ishin brenda kabinës – raportohet edhe për 3 të vdekur

Rrëzohet aeroplani në Tanzani, shpëtohen 26 pasagjerë nga 43 sa ishin brenda kabinës – raportohet edhe për 3 të vdekur

Afrika
Rrëzohet aeroplani me 49 pasagjerë në një liqen në Tanzani, ekipet e shpëtimit po tentojnë t’i nxjerrin personat e ngujuar brenda fluturakes

Rrëzohet aeroplani me 49 pasagjerë në një liqen në Tanzani, ekipet e shpëtimit po tentojnë t’i nxjerrin personat e ngujuar brenda fluturakes

Afrika
Një grua nga Kalifornia udhëtoi mbi 14 mijë kilometra për t’u martuar me një burrë të fisit Maasai – 30 vjet më të ri

Një grua nga Kalifornia udhëtoi mbi 14 mijë kilometra për t’u martuar me një burrë të fisit Maasai – 30 vjet më të ri

Interesante
Një bandë majmunësh në Tanzani rrëmbyen një foshnje nga duart e nënës – njëmuajshi vdes në spital pas lëndimeve

Një bandë majmunësh në Tanzani rrëmbyen një foshnje nga duart e nënës – njëmuajshi vdes në spital pas lëndimeve

Kuriozitete
Kongo akuzon Ruandën për dërgimin e ushtarëve të maskuar brenda kufirit të tyre

Kongo akuzon Ruandën për dërgimin e ushtarëve të maskuar brenda kufirit të tyre

Afrika
Sulmuesi vret dy policë pranë ambasadës franceze në Tanzani

Sulmuesi vret dy policë pranë ambasadës franceze në Tanzani

Afrika
Pesë vendet që nuk kanë filluar ende vaksinimin kundër COVID-19

Pesë vendet që nuk kanë filluar ende vaksinimin kundër COVID-19

Afrika
Në këto vende ende nuk është shpërndarë as edhe një vaksinë kundër COVID-19

Në këto vende ende nuk është shpërndarë as edhe një vaksinë kundër COVID-19

Afrika
Ceremonia e varrimit të presidentit të Tanzanisë, vdesin 45 persona

Ceremonia e varrimit të presidentit të Tanzanisë, vdesin 45 persona

Afrika
Refuzonte të blinte vaksina dhe tallej me pandeminë, presidenti i Tanzanisë humb jetën shkaku i COVID-19

Refuzonte të blinte vaksina dhe tallej me pandeminë, presidenti i Tanzanisë humb jetën shkaku i COVID-19

Afrika
U pa për herë të fundit para 17 ditësh, zhdukja e presidentit të Tanzanisë vazhdon të mbetet një mister

U pa për herë të fundit para 17 ditësh, zhdukja e presidentit të Tanzanisë vazhdon të mbetet një mister

Afrika
Shteti që thotë se “COVID-19 nuk është një problem”

Shteti që thotë se “COVID-19 nuk është një problem”

Afrika
Tri vendet të cilat vazhdojnë të bëjnë “pretendime të dyshimta” rreth rasteve dhe vdekjeve nga COVID-19

Tri vendet të cilat vazhdojnë të bëjnë “pretendime të dyshimta” rreth rasteve dhe vdekjeve nga COVID-19

Nga Bota
Tanzania, vendi që po mohon prezencën e virusit në vend dhe po refuzon vaksinimin kundër COVID-19

Tanzania, vendi që po mohon prezencën e virusit në vend dhe po refuzon vaksinimin kundër COVID-19

Afrika
Gjashtë ngjarjet tjera që ndodhën ndërsa bota ndiqte zgjedhjet në SHBA

Gjashtë ngjarjet tjera që ndodhën ndërsa bota ndiqte zgjedhjet në SHBA

Nga Bota
Prej tri ditësh Kilimanxharo është kapluar nga zjarri, zjarrfikësit po luftojnë për ta lokalizuar në 6 mijë metra lartësi mbidetare

Prej tri ditësh Kilimanxharo është kapluar nga zjarri, zjarrfikësit po luftojnë për ta lokalizuar në 6 mijë metra lartësi mbidetare

Afrika
Burri nga Tanzania e zbuloi edhe një gur tjetër të çmuar me vlerë prej 2 milionë dollarë

Burri nga Tanzania e zbuloi edhe një gur tjetër të çmuar me vlerë prej 2 milionë dollarë

Interesante
Babai i 30 fëmijëve bëhet milioner ‘brenda natës’ – pasi zbuloi dy gurë të çmuar

Babai i 30 fëmijëve bëhet milioner ‘brenda natës’ – pasi zbuloi dy gurë të çmuar

Interesante
Stuhia Dennis sjell anijen “fantazmë”, në mënyrë të mistershme arriti në brigjet e Irlandës – brenda saj nuk kishte asnjë anëtarë të ekuipazhit

Stuhia Dennis sjell anijen “fantazmë”, në mënyrë të mistershme arriti në brigjet e Irlandës – brenda saj nuk kishte asnjë anëtarë të ekuipazhit

Nga Bota
Së paku 20 besimtarë kanë vdekur në Tanzani, në një stampedo gjatë shërbesës kishtare

Së paku 20 besimtarë kanë vdekur në Tanzani, në një stampedo gjatë shërbesës kishtare

Nga Bota
“Zbrit, po përpiqet të të kafshojë!”: Momenti kur gatopardi tmerron turisten në Tanzani

“Zbrit, po përpiqet të të kafshojë!”: Momenti kur gatopardi tmerron turisten në Tanzani

Fun Lajme
“U thashë të më vrisnin” – miliarderi më i ri i Afrikës rrëfen përvojën disaditore në duart e rrëmbyesve

“U thashë të më vrisnin” – miliarderi më i ri i Afrikës rrëfen përvojën disaditore në duart e rrëmbyesve

Nga Bota