LAJMI I FUNDIT:

Një bandë majmunësh në Tanzani rrëmbyen një foshnje nga duart e nënës – njëmuajshi vdes në spital pas lëndimeve

Një bandë majmunësh në Tanzani rrëmbyen një foshnje nga duart e nënës – njëmuajshi vdes në spital pas lëndimeve

Një foshnjë u vra nga një bandë majmunësh që e rrëmbyen nga mamaja e tij derisa ajo po e ushqente me gji.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, njëmuajshi ishte me nënën e tij jashtë shtëpisë së familjes në një fshat në Tanzani kur tmerri ndodhi gjatë një pasditeje.

Shayima Said filloi të bërtiste nga tmerri derisa majmunët u larguan me Luhaiba-n, në fshatin Mwamgongo.

Komandanti i policisë rajonale të Kigoma, James Manyama, konfirmoi detajet e incidentit.

“Fëmija ishte me nënën e tij jashtë shtëpisë së tyre kur një grup majmunësh pushtuan shtëpinë dhe e morën atë”, tha oficeri.

“Ajo bërtiti për ndihmë dhe banorët e fshatit nxituan në shtëpinë e saj për ta ndihmuar në marrjen e fëmijës së saj – të identifikuar si Luhaiba Said – nga grupi i majmunëve”

Reklama

Banorët arritën të gjenin majmunët dhe u përpoqën të çlironin foshnjën prej tyre gjatë incidentit të tmerrshëm të 18 tetorit.

“Kur erdhën banorët ishte tepër vonë sepse foshnja ishte tashmë në duart e majmunëve dhe kur ata u përpoqën ta merrnin me forcë, ai u lëndua në kokë dhe në qafë”, tha Manyama.

Luhaiba u lirua, por fatkeqësisht vdiq në spital më vonë derisa po trajtohej për plagët, shtoi komandanti i policisë.

Ai zbuloi se incidente të ngjashme ishin “jo të rralla” në fshatra sikurse Mwamgongo që janë afër Parkut Kombëtar Gombe. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Turistët digjen për së gjalli në balonë në Meksikë, njëri kërcen nga shporta nga 100 metra lartësi

Turistët digjen për së gjalli në balonë në Meksikë, njëri kërcen nga shporta nga 100 metra lartësi

Amerika Latine
Aksident i rëndë në Gjermani mes tri veturave, humbin jetën shtatë persona – gjashtë prej tyre digjen brenda mjeteve

Aksident i rëndë në Gjermani mes tri veturave, humbin jetën shtatë persona – gjashtë prej tyre digjen brenda mjeteve

Evropa
Kandidati për president të Malit të Zi harroi ta marrë më vete letërnjoftimin, kthehet në shtëpi derisa gruaja e priste para qendrës së votimit

Kandidati për president të Malit të Zi harroi ta marrë më vete letërnjoftimin, kthehet në shtëpi derisa gruaja e priste para qendrës së votimit

Mali i zi
Inteligjenca britanike: Ushtarët rusë dehen masivisht, kanë gjithnjë e më shumë vdekje për shkak të alkoolit

Inteligjenca britanike: Ushtarët rusë dehen masivisht, kanë gjithnjë e më shumë vdekje për shkak të alkoolit

Evropa
Dy serbë të Bosnjës tregojnë se pse po luftojnë në krah të rusëve në Ukrainë

Dy serbë të Bosnjës tregojnë se pse po luftojnë në krah të rusëve në Ukrainë

Bosnja
U futën në lokal pa shamia në kokë, burri sulmon dy gratë në Iran – u hedh jogurt

U futën në lokal pa shamia në kokë, burri sulmon dy gratë në Iran – u hedh jogurt

Azia
Kalo në kategori