LAJMI I FUNDIT:

Suedia

677 Artikuj

Suedia i përgjigjet kërcënimeve ruse për anëtarësimin në NATO

Suedia i përgjigjet kërcënimeve ruse për anëtarësimin në NATO

Nga Bota
Shtëpia e Bardhë mirëpret vendimin e Hungarisë për ratifikimin e kërkesës së Suedisë për anëtarësim në NATO

Shtëpia e Bardhë mirëpret vendimin e Hungarisë për ratifikimin e kërkesës së Suedisë për anëtarësim në NATO

Amerika
Hungaria ratifikon anëtarësimin ‘historik’ të Suedisë në NATO

Hungaria ratifikon anëtarësimin ‘historik’ të Suedisë në NATO

Evropa
Vendet e NATO-s dhe BE-së po shqyrtojnë dërgimin e trupave në Ukrainë?

Vendet e NATO-s dhe BE-së po shqyrtojnë dërgimin e trupave në Ukrainë?

Nga Bota
Hungaria pritet të ratifikojë anëtarësimin e Suedisë në NATO

Hungaria pritet të ratifikojë anëtarësimin e Suedisë në NATO

Nga Bota
Orban: Hungaria do të mund të ratifikonte kandidaturën e Suedisë në NATO gjatë 26 shkurtit

Orban: Hungaria do të mund të ratifikonte kandidaturën e Suedisë në NATO gjatë 26 shkurtit

Evropa
Për shkak të kërcënimit rus, suedezët po regjistrohen në mënyrë masive si rezervistë ushtarakë

Për shkak të kërcënimit rus, suedezët po regjistrohen në mënyrë masive si rezervistë ushtarakë

Evropa
Momenti kur shpërthen tobogani gjigant i një pishine në Gothenburg të Suedisë

Momenti kur shpërthen tobogani gjigant i një pishine në Gothenburg të Suedisë

Evropa
Suedia pritet të dërgojë trupa në vijën e frontit të NATO-s

Suedia pritet të dërgojë trupa në vijën e frontit të NATO-s

Evropa
Astronautët nga Italia, Turqia dhe Suedia kthehen në Tokë

Astronautët nga Italia, Turqia dhe Suedia kthehen në Tokë

Shkencë
Paralajmërimi për Orban të Hungarisë: Durimit në Uashington “po i vije fundi”

Paralajmërimi për Orban të Hungarisë: Durimit në Uashington “po i vije fundi”

Nga Bota
Orbán dhe partia e tij bojkotojnë seancën e parlamentit hungarez, ku do të ratifikohet oferta suedeze për pranim në NATO

Orbán dhe partia e tij bojkotojnë seancën e parlamentit hungarez, ku do të ratifikohet oferta suedeze për pranim në NATO

Evropa
Suedezi krijon modelin Volvo V70 me tulla Lego

Suedezi krijon modelin Volvo V70 me tulla Lego

Auto Fun
Policia suedeze shkatërroi një “objekt të rrezikshëm” jashtë ambasadës izraelite në Stokholm

Policia suedeze shkatërroi një “objekt të rrezikshëm” jashtë ambasadës izraelite në Stokholm

Evropa
Shefi i NATO-s pas bisedës me Erdoganin: Shqetësimet e Turqisë do të merren parasysh

Shefi i NATO-s pas bisedës me Erdoganin: Shqetësimet e Turqisë do të merren parasysh

Nga Bota
Suedia është një hap më afër anëtarësimit në NATO

Suedia është një hap më afër anëtarësimit në NATO

Turqia
Nga -32 në +28! Evropa në një “vorbull” temperaturash

Nga -32 në +28! Evropa në një “vorbull” temperaturash

Evropa
Orban i thotë Stoltenbergut se Hungaria mbështet anëtarësimin e Suedisë në NATO

Orban i thotë Stoltenbergut se Hungaria mbështet anëtarësimin e Suedisë në NATO

Evropa
NATO po zgjerohet, parlamenti turk aprovon kërkesën për anëtarësim të Suedisë

NATO po zgjerohet, parlamenti turk aprovon kërkesën për anëtarësim të Suedisë

Turqia
Parlamenti i Turqisë pranon të mbajë votimin e vonuar për anëtarësimin e Suedisë në NATO

Parlamenti i Turqisë pranon të mbajë votimin e vonuar për anëtarësimin e Suedisë në NATO

Turqia
Viktor Orban fton kryeministrin suedez për të diskutuar mbi anëtarësimin e Suedisë në NATO

Viktor Orban fton kryeministrin suedez për të diskutuar mbi anëtarësimin e Suedisë në NATO

Evropa
Anija kozmike e fluturimt Ax-3 nga SpaceX ka zbarkuar me sukses në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës

Anija kozmike e fluturimt Ax-3 nga SpaceX ka zbarkuar me sukses në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës

Shkencë
A mund të hyjë Rusia në luftë me Suedinë?

A mund të hyjë Rusia në luftë me Suedinë?

Evropa
Moti ekstrem – suedezes i ngrinë flokët nga temperaturat e ulëta

Moti ekstrem – suedezes i ngrinë flokët nga temperaturat e ulëta

Fun Lajme