LAJMI I FUNDIT:

Stambolli

145 Artikuj

Stambolli nderon Dua Lipën duke i bërë një statujë prej dylli

Stambolli nderon Dua Lipën duke i bërë një statujë prej dylli

Yjet
Të paktën 25 të vdekur nga një zjarr në një klub nate në Stamboll – pamje nga vendi i ngjarjes

Të paktën 25 të vdekur nga një zjarr në një klub nate në Stamboll – pamje nga vendi i ngjarjes

Turqia
Prejardhje nga i njëjti rajon, karriera ‘të ngjashme’ politike, të dy ishin futbollistë – kush është Ekrem Imamoglu, njeriu që ‘po ndjek gjurmët e Erdoganit’

Prejardhje nga i njëjti rajon, karriera ‘të ngjashme’ politike, të dy ishin futbollistë – kush është Ekrem Imamoglu, njeriu që ‘po ndjek gjurmët e Erdoganit’

Turqia
Zgjedhjet në Turqi, opozita po udhëheq në votat për të drejtuar Stambollin dhe disa qytete të tjera

Zgjedhjet në Turqi, opozita po udhëheq në votat për të drejtuar Stambollin dhe disa qytete të tjera

Turqia
Nëntë fakte interesante rreth Ramazanit në Turqi

Nëntë fakte interesante rreth Ramazanit në Turqi

Turqia
Tradita e Ramazanit: 3,350 tupanë do të zgjojnë banorët e Stambollit për syfyr

Tradita e Ramazanit: 3,350 tupanë do të zgjojnë banorët e Stambollit për syfyr

Turqia
Ky është qyteti më i vizituar në vitin 2023: E vizituan më shumë se njëzet milionë turistë

Ky është qyteti më i vizituar në vitin 2023: E vizituan më shumë se njëzet milionë turistë

Çfarë të vizitosh
“Për herë të parë në Evropë”: Aeroporti i Stambollit do të lejojë që tre aeroplanë të ulen dhe të ngrihen njëkohësisht

“Për herë të parë në Evropë”: Aeroporti i Stambollit do të lejojë që tre aeroplanë të ulen dhe të ngrihen njëkohësisht

Turqia
Stambolli thuhet se ka më shumë banorë se cilido nga 131 shtete të botës

Stambolli thuhet se ka më shumë banorë se cilido nga 131 shtete të botës

Turqia
Dëgjohen të shtëna, njerëzit bien përtokë – pamje të sulmit nga i cili mbetën dy të vdekur dhe disa të plagosur në Stamboll

Dëgjohen të shtëna, njerëzit bien përtokë – pamje të sulmit nga i cili mbetën dy të vdekur dhe disa të plagosur në Stamboll

Turqia
Dy të vdekur dhe të tjerë të plagosur – detaje dhe pamje nga sulmi me armë në një gjykatë të Stambollit

Dy të vdekur dhe të tjerë të plagosur – detaje dhe pamje nga sulmi me armë në një gjykatë të Stambollit

Turqia
Një i vdekur nga një sulm në një kishë në Stamboll – detaje dhe pamje nga vendi i ngjarjes

Një i vdekur nga një sulm në një kishë në Stamboll – detaje dhe pamje nga vendi i ngjarjes

Turqia
Të paktën 11 të plagosur pasi një person filloi një sulm “të rastësishëm” me thikë në rrugët e Stambollit – mediat sjellin pamjet dhe detajet

Të paktën 11 të plagosur pasi një person filloi një sulm “të rastësishëm” me thikë në rrugët e Stambollit – mediat sjellin pamjet dhe detajet

Turqia
Mijëra njerëz marshuan të hënën në Stamboll, bënë thirrje për një armëpushim të përhershëm në Gaza

Mijëra njerëz marshuan të hënën në Stamboll, bënë thirrje për një armëpushim të përhershëm në Gaza

Turqia
Banorët e Stambollit kalojnë 3,5 vjet të jetës së tyre në bllokime trafiku, zbulon një studim

Banorët e Stambollit kalojnë 3,5 vjet të jetës së tyre në bllokime trafiku, zbulon një studim

Turqia
Bursa e Turqisë goditet nga një tërmet 5.1 ballë, u ndje edhe në Stamboll – një tjetër dridhje toke u regjistrua tre minuta më vonë

Bursa e Turqisë goditet nga një tërmet 5.1 ballë, u ndje edhe në Stamboll – një tjetër dridhje toke u regjistrua tre minuta më vonë

Turqia
Dy anije përplasen në brigjet e Ahırkapi të Stambollit – mediat turke sjellin detajet dhe momentin e aksidentit

Dy anije përplasen në brigjet e Ahırkapi të Stambollit – mediat turke sjellin detajet dhe momentin e aksidentit

Turqia
Majmuni iku nga pronari i tij, shkaktoi “kaos” në një lagje të Stambollit – lëndoi tre persona

Majmuni iku nga pronari i tij, shkaktoi “kaos” në një lagje të Stambollit – lëndoi tre persona

Interesante
Dramë në aeroportin e Stambollit, babë e bir kërcejnë nga tri metra lartësi – tentuan dhunshëm të futen në aeroplan

Dramë në aeroportin e Stambollit, babë e bir kërcejnë nga tri metra lartësi – tentuan dhunshëm të futen në aeroplan

Turqia
Erdogan e hedh votën në Stamboll

Erdogan e hedh votën në Stamboll

Turqia