LAJMI I FUNDIT:

Erdogan e hedh votën në Stamboll

Erdogan e hedh votën në Stamboll

Presidenti aktual i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, i shoqëruar nga gruaja e tij Emine, ka kryer obligimin e tij qytetar para pak çastesh.

Reklama

Ai është parë duke arritur në shkollën e mesme Uskudar Saffet Celebi, për ta hedhur votën e tij në Stamboll, transmeton Telegrafi.

Shumë qytetarë kishin dalë për ta përshëndetur derisa ishte nisur drejt qendrës së votimit i shoqëruar nga bashkëshortja.

Votues të rinj në raundin e dytë të zgjedhjeve në Turqi, 47.523 persona mbushin 18-vjet
Lexo po ashtu Votues të rinj në raundin e dytë të zgjedhjeve në Turqi, 47.523 persona mbushin 18-vjet

Ai votoi në Uskudar që është një lagje fqinje të asaj ku jeton Erdgoan, pavarësisht se në raundin e parë në këtë qendër votimi nuk i kishte fituar shumicën e votave.

Kujtojmë që në raundin e dytë në garë janë presidenti aktual i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan si dhe kundërkandidati Kemal Kilicdaroglu. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Shkon në tre numri i të vdekurve nga të shtënat në Roterdam të Holandës

Shkon në tre numri i të vdekurve nga të shtënat në Roterdam të Holandës

Evropa
Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Evropa
Gjermania dhe Izraeli nënshkruan marrëveshjen

Gjermania dhe Izraeli nënshkruan marrëveshjen "historike" të mbrojtjes raketore prej 3.5 miliardë dollarësh

Botë
Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Turqia
Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Evropa
Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Evropa
Kalo në kategori