LAJMI I FUNDIT:

Stambolli

126 Artikuj

Erdogan e hedh votën në Stamboll

Erdogan e hedh votën në Stamboll

Turqia
Rreth 1,7 milion njerëz morën pjesë në tubimin e fushatës së Erdoganit në Stamboll – këto janë fjalët që ua tha ai të pranishmëve

Rreth 1,7 milion njerëz morën pjesë në tubimin e fushatës së Erdoganit në Stamboll – këto janë fjalët që ua tha ai të pranishmëve

Turqia
Pas problemeve me stomak, Erdogan shfaqet në publik pas tre ditëve në një panair në Stamboll

Pas problemeve me stomak, Erdogan shfaqet në publik pas tre ditëve në një panair në Stamboll

Turqia
Pse Rusia po kërcënon me largim nga Marrëveshja e Grurit e Detit të Zi?

Pse Rusia po kërcënon me largim nga Marrëveshja e Grurit e Detit të Zi?

Botë
Turqit po kërkojnë dollarë në Pazarin e Madh të Stambollit, lira shënon nivelin më të ulët historik

Turqit po kërkojnë dollarë në Pazarin e Madh të Stambollit, lira shënon nivelin më të ulët historik

Botë
Një re e madhe misteriore zhyti në errësirë qytetin e Stambollit, dita u bë natë brenda pak sekondave

Një re e madhe misteriore zhyti në errësirë qytetin e Stambollit, dita u bë natë brenda pak sekondave

Turqia
Në pjesët qendrore të Stambollit, më shumë se 3.500 ndërtesa rrezikohen nga shembja

Në pjesët qendrore të Stambollit, më shumë se 3.500 ndërtesa rrezikohen nga shembja

Turqia
Kurti në Stamboll: Këtu nis një pjesë e mirë e zgjimit tonë kombëtar

Kurti në Stamboll: Këtu nis një pjesë e mirë e zgjimit tonë kombëtar

Kosovë
Turqia synon të lidhë aeroportet e Stambollit me tren me shpejtësi të lartë

Turqia synon të lidhë aeroportet e Stambollit me tren me shpejtësi të lartë

Turqia
Dubai dhe Stambolli destinacionet e preferuara të qytetarëve të RMV-së për Vitin e Ri

Dubai dhe Stambolli destinacionet e preferuara të qytetarëve të RMV-së për Vitin e Ri

Maqedonia e Veriut
Tunelet dhe urat gjigante që lidhin Evropën me Azinë

Tunelet dhe urat gjigante që lidhin Evropën me Azinë

Nga Bota
Bullgaria iu ngrit aktakuza pesë personave të dyshuar në lidhje me shpërthimin vdekjeprurës në Stamboll

Bullgaria iu ngrit aktakuza pesë personave të dyshuar në lidhje me shpërthimin vdekjeprurës në Stamboll

Turqia
Shpërthimi që la gjashtë të vdekur në Stamboll, vjen reagimi i dy ‘organizatave’ të supozuara se qëndrojnë pas sulmit

Shpërthimi që la gjashtë të vdekur në Stamboll, vjen reagimi i dy ‘organizatave’ të supozuara se qëndrojnë pas sulmit

Nga Bota
1,200 kamera të kontrolluara – zbulohet ‘regjistrimi zanor që tregon hapin tjetër’ që pritej të bënin autorët e sulmit me bombë në Stamboll

1,200 kamera të kontrolluara – zbulohet ‘regjistrimi zanor që tregon hapin tjetër’ që pritej të bënin autorët e sulmit me bombë në Stamboll

Turqia
Turqia refuzon ngushëllimet e SHBA-së për sulmin me bombë në Stamboll

Turqia refuzon ngushëllimet e SHBA-së për sulmin me bombë në Stamboll

Nga Bota
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se kreu sulmin me bombë në Stamboll – policia turke sjell “rrëfimin e saj”

Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se kreu sulmin me bombë në Stamboll – policia turke sjell “rrëfimin e saj”

Turqia
Publikohen pamjet e momentit të arrestimit të personit të dyshuar për sulmin me bombë në Stamboll

Publikohen pamjet e momentit të arrestimit të personit të dyshuar për sulmin me bombë në Stamboll

Turqia
Shefi i policisë turke: Është arrestuar personi që vendosi bombën, e dimë se me kë është i lidhur

Shefi i policisë turke: Është arrestuar personi që vendosi bombën, e dimë se me kë është i lidhur

Turqia
Gjithçka që dihet për shpërthimin në Stamboll, ku humbën jetën gjashtë persona dhe 81 të tjerë pësuan lëndime

Gjithçka që dihet për shpërthimin në Stamboll, ku humbën jetën gjashtë persona dhe 81 të tjerë pësuan lëndime

Turqia
Hidhen dyshimet e para se kush ishte gruaja përgjegjëse për shpërthimin në Stamboll

Hidhen dyshimet e para se kush ishte gruaja përgjegjëse për shpërthimin në Stamboll

Turqia
Reagime të shumta për shpërthimin në Stamboll ku humbën jetën gjashtë persona

Reagime të shumta për shpërthimin në Stamboll ku humbën jetën gjashtë persona

Evropa
“Gruaja qëndroi në stol për 40 minuta, pastaj ndodhi shpërthimi”, ministri turk i Drejtësisë jep detaje për incidentin në Stamboll

“Gruaja qëndroi në stol për 40 minuta, pastaj ndodhi shpërthimi”, ministri turk i Drejtësisë jep detaje për incidentin në Stamboll

Turqia
Reagon Zelensky pas shpërthimit në Stamboll: Ngushëllimet e mia për familjet e viktimave

Reagon Zelensky pas shpërthimit në Stamboll: Ngushëllimet e mia për familjet e viktimave

Evropa
Tre persona thuhet se u përfshinë në shpërthimin e së dielës, prej të cilëve një grua dhe dy burra

Tre persona thuhet se u përfshinë në shpërthimin e së dielës, prej të cilëve një grua dhe dy burra

Turqia