LAJMI I FUNDIT:

Spotify

123 Artikuj

Klonimi i zërit: OpenAl zbulon modelin e ri që gjeneron zërin e njeriut

Klonimi i zërit: OpenAl zbulon modelin e ri që gjeneron zërin e njeriut

Lajme Teknologji
Bebe Rexha arrin 14 miliardë dëgjime në Spotify, bëhet zyrtarisht këngëtarja e 23-të më e dëgjuar në planet

Bebe Rexha arrin 14 miliardë dëgjime në Spotify, bëhet zyrtarisht këngëtarja e 23-të më e dëgjuar në planet

Muzikë
Spotify zbulon funksionin e ri të ‘Audiobooks’

Spotify zbulon funksionin e ri të ‘Audiobooks’

Aplikacione
Apple prezanton ndryshimet e reja në App Store për përdoruesit e pajisjeve të saj në Evropë

Apple prezanton ndryshimet e reja në App Store për përdoruesit e pajisjeve të saj në Evropë

Lajme Teknologji
BE-ja gjobit Apple me 1.8 miliardë euro për kufizimet ndaj transmetuesve të muzikës në App Store

BE-ja gjobit Apple me 1.8 miliardë euro për kufizimet ndaj transmetuesve të muzikës në App Store

Lajme Teknologji
Apple thuhet se po përballet me një gjobë prej 500 milionë eurosh nga BE-ja për kufizimet e qasjeve në transmetimin e muzikës

Apple thuhet se po përballet me një gjobë prej 500 milionë eurosh nga BE-ja për kufizimet e qasjeve në transmetimin e muzikës

Lajme Teknologji
Spotify nënshkruan marrëveshje milionëshe me komedianin Joe Rogan

Spotify nënshkruan marrëveshje milionëshe me komedianin Joe Rogan

Lajme Teknologji
Spotify publikon statistika të mahnitshme për Bebe Rexhën – këngët e saj janë dëgjuar mbi 1.7 miliard herë gjatë vitit 2023

Spotify publikon statistika të mahnitshme për Bebe Rexhën – këngët e saj janë dëgjuar mbi 1.7 miliard herë gjatë vitit 2023

Muzikë
Pavarësisht nga një fitim i raportuar së fundmi, Spotify do të largojë nga puna pothuajse 20 për qind të fuqisë punëtore

Pavarësisht nga një fitim i raportuar së fundmi, Spotify do të largojë nga puna pothuajse 20 për qind të fuqisë punëtore

Aplikacione
Taylor Swift thyen rekordin e saj në Spotify

Taylor Swift thyen rekordin e saj në Spotify

Yjet
Barcelona do të luajë në El Clasico kundër Real Madridit me fanella me logon e grupit të njohur muzikor

Barcelona do të luajë në El Clasico kundër Real Madridit me fanella me logon e grupit të njohur muzikor

La Liga
Si po e shfrytëzojnë bandat suedeze Spotify për të pastruar paratë?

Si po e shfrytëzojnë bandat suedeze Spotify për të pastruar paratë?

Evropa
“I’m Good (Blue)” e Bebe Rexhës dhe David Guettas është bashkëpunimi më i pëlqyer për vitin 2023 në Spotify, sipas një studimi të ri

“I’m Good (Blue)” e Bebe Rexhës dhe David Guettas është bashkëpunimi më i pëlqyer për vitin 2023 në Spotify, sipas një studimi të ri

Muzikë
Pas performancës së jashtëzakonshme në VMA, Spotify shpall 29 shtatorin si ‘dita e Shakiras’

Pas performancës së jashtëzakonshme në VMA, Spotify shpall 29 shtatorin si ‘dita e Shakiras’

Yjet
Spotify rriti çmimet e abonimit

Spotify rriti çmimet e abonimit

Aplikacione
Spotify planifikon një plan më të shtrenjtë abonimi

Spotify planifikon një plan më të shtrenjtë abonimi

Lajme Teknologji