LAJMI I FUNDIT:
Sllovenia

Sllovenia

327 Artikuj

Një valë e të nxehtit po përfshin Evropën: Po thyhen të gjitha rekordet e temperaturave, madje edhe në veri të kontinentit

Një valë e të nxehtit po përfshin Evropën: Po thyhen të gjitha rekordet e temperaturave, madje edhe në veri të kontinentit

Sllovenia
Pendarovski-Golob: Sllovenia dhe Maqedonia kanë bashkëpunim të shkëlqyer në fushën e mbrojtjes

Pendarovski-Golob: Sllovenia dhe Maqedonia kanë bashkëpunim të shkëlqyer në fushën e mbrojtjes

Maqedonia e Veriut
Kurti: Rroftë Sllovenia, Kosova gëzohet dhe gjen inkurajim në sukseset e saj

Kurti: Rroftë Sllovenia, Kosova gëzohet dhe gjen inkurajim në sukseset e saj

Politikë
Sllovenia mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën

Sllovenia mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën

Kosovë
Osmani në takime me shefat e diplomacive të Sllovenisë dhe Serbisë

Osmani në takime me shefat e diplomacive të Sllovenisë dhe Serbisë

Maqedonia e Veriut
Presidentja ​Osmani do të vizitojë Slloveninë në korrik

Presidentja ​Osmani do të vizitojë Slloveninë në korrik

Politikë
Konfirmohet rasti i parë i lijës së majmunëve në Slloveni

Konfirmohet rasti i parë i lijës së majmunëve në Slloveni

Sllovenia
Shpërthimi në fabrikën sllovene “Melamine”, njëri nga viktimat është shtetas i Maqedonisë së Veriut

Shpërthimi në fabrikën sllovene “Melamine”, njëri nga viktimat është shtetas i Maqedonisë së Veriut

Maqedonia e Veriut
Sllovenia bllokon hyrjen e Kroacisë në Shengen

Sllovenia bllokon hyrjen e Kroacisë në Shengen

Sllovenia
“I gjithë trupi më dridhej, veshët më ushtonin”: Mbi 20 të lënduar, dëshmitarët rrëfejnë momentin e shpërthimit të fuqishëm në fabrikën kimike në Slloveni

“I gjithë trupi më dridhej, veshët më ushtonin”: Mbi 20 të lënduar, dëshmitarët rrëfejnë momentin e shpërthimit të fuqishëm në fabrikën kimike në Slloveni

Sllovenia
Shpërthim në një fabrikë kimike në Slloveni, raportohet për të paktën dhjetë të lënduar

Shpërthim në një fabrikë kimike në Slloveni, raportohet për të paktën dhjetë të lënduar

Sllovenia
Austria me kontrolle kufitare me Slloveninë dhe Hungarinë

Austria me kontrolle kufitare me Slloveninë dhe Hungarinë

Evropa
Gjysma e vendeve anëtare kundërshtojnë idetë e Macronit rreth ndryshime drastike në BE

Gjysma e vendeve anëtare kundërshtojnë idetë e Macronit rreth ndryshime drastike në BE

Evropa
Fajon do të largohet nga Parlamenti Evropian, një post i ri po e pret në Slloveni

Fajon do të largohet nga Parlamenti Evropian, një post i ri po e pret në Slloveni

Sllovenia
Zgjedhjet në Slloveni – Jansha humb, Golob fiton një numër rekord mandatesh

Zgjedhjet në Slloveni – Jansha humb, Golob fiton një numër rekord mandatesh

Sllovenia
Politikani slloven u largua nga përballja televizive në shenjë proteste, por duke dalë nga studio rrëzohet

Politikani slloven u largua nga përballja televizive në shenjë proteste, por duke dalë nga studio rrëzohet

Fun Lajme
Kryeministri slloven për agresionin rus: Nëse BE-ja nuk zgjerohet, këtë po e bën dikush tjetër

Kryeministri slloven për agresionin rus: Nëse BE-ja nuk zgjerohet, këtë po e bën dikush tjetër

Evropa
Slloveni sjell superveturën hibride TS900 që kushton 1.5 milion euro

Slloveni sjell superveturën hibride TS900 që kushton 1.5 milion euro

Auto Lajme
Kryediplomatët e pesë vendeve të BE-së i shkruajnë letër Borrellit: Të përshpejtohet procesi i liberalizimit të vizave për Kosovën

Kryediplomatët e pesë vendeve të BE-së i shkruajnë letër Borrellit: Të përshpejtohet procesi i liberalizimit të vizave për Kosovën

Kosovë
Diskutohet për njohjen e patentë shoferëve të Kosovës nga Sllovenia

Diskutohet për njohjen e patentë shoferëve të Kosovës nga Sllovenia

Kosovë
Sllovenët heqin përkohësisht flamurin nga ambasada në Kiev, për shkak se ngjan shumë me atë të Rusisë

Sllovenët heqin përkohësisht flamurin nga ambasada në Kiev, për shkak se ngjan shumë me atë të Rusisë

Sllovenia
Kryeministri i Sllovenisë shpreh mbështetje për dërgimin e sistemeve të mbrojtjes ajrore S-300 në Ukrainë

Kryeministri i Sllovenisë shpreh mbështetje për dërgimin e sistemeve të mbrojtjes ajrore S-300 në Ukrainë

Nga Bota
Maqedonia e Veriut dhe Sllovenia nënshkruan protokoll zbatues për luftë kundër trafikimit me njerëz

Maqedonia e Veriut dhe Sllovenia nënshkruan protokoll zbatues për luftë kundër trafikimit me njerëz

Maqedonia e Veriut
Presidenti slloven, Jansha: Unë propozova që udhëtimi në Kiev të ishte sekret, por evropianët nuk ishin dakord

Presidenti slloven, Jansha: Unë propozova që udhëtimi në Kiev të ishte sekret, por evropianët nuk ishin dakord

Sllovenia