LAJMI I FUNDIT:

Shpërthim në një fabrikë në Slloveni, të paktën një i vdekur

Shpërthim në një fabrikë në Slloveni, të paktën një i vdekur

Në një fabrikë në Slloveni ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm, i cili i ka marrë jetën një personi.

Reklama

Në zonën e Vrhnikës, një shpërthim i fortë është dëgjuar në një fabrikë që prodhon mjete piroteknike.

Policia ka konfirmuar se nga incidenti ka humbur jetën një grua, ndërsa dy meshkuj janë plagosur rëndë.

Të lënduarit janë dërguar në Qendrën Klinike të Lubjanës për trajtim të mëtejme, raporton N1.

Për momentin, një zonë e gjerë rreth shpërthimit është e rrethuar prej forcave policore ndërsa zjarrfikësit po mundohen të shuajnë zjarrin.

Ndryshe, zyrtarët e drejtësisë kanë nisur tashmë hetimet dhe më vonë do të dalin më të dhënat e para. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Zonja e Parë e Ukrainës publikon video nga Kievi: Mëngjesi pas një nate pa gjumë, përsëri ankth

Zonja e Parë e Ukrainës publikon video nga Kievi: Mëngjesi pas një nate pa gjumë, përsëri ankth

Evropa
Pamje që tregojnë se si metrotë në Kiev u bënë 'streha më e madhe e qytetit' për banorët mes sulmeve raketore të Rusisë

Pamje që tregojnë se si metrotë në Kiev u bënë 'streha më e madhe e qytetit' për banorët mes sulmeve raketore të Rusisë

Botë
Kundërofensiva “së shpejti” - u ka thënë komandanti i Forcave Tokësore, trupave të Ukrainës në lindje

Kundërofensiva “së shpejti” - u ka thënë komandanti i Forcave Tokësore, trupave të Ukrainës në lindje

Botë
Momenti kur copa e raketës ruse bie në rrugë, nëpër të cilën po kalonin shumë veturave në Kiev

Momenti kur copa e raketës ruse bie në rrugë, nëpër të cilën po kalonin shumë veturave në Kiev

Evropa
Burri nga Kalifornia shpallet i pafajshëm pasi kaloi 33 vjet në burg - ky ishte reagimi dhe deklaratat e tij

Burri nga Kalifornia shpallet i pafajshëm pasi kaloi 33 vjet në burg - ky ishte reagimi dhe deklaratat e tij

Amerika
Vuçiq thotë se i druhet konfliktit në Kosovë

Vuçiq thotë se i druhet konfliktit në Kosovë

Serbia
Kalo në kategori