LAJMI I FUNDIT:

Në Slloveni për shkak të borës është formuar një kolonë 55 kilometra e gjatë, disa pjesë pa energji elektrike

Në Slloveni për shkak të borës është formuar një kolonë 55 kilometra e gjatë, disa pjesë pa energji elektrike

Një stuhi e fortë dimërore në Slloveni mbylli autostradën bregdetare drejt Lubjanës dhe shpejtësia e erës thuhet se ka mbërritur deri në 140 kilometra në orë.

Si pasojë, ndër tjerash, në disa pjesë të Sllovenisë është ndërprerë furnizimi me energji elektrike, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

Madje, në autostradën A1 Koper-Ljubljanë është krijuar një radhë prej 57 kilometrash dhe njerëzit kanë qëndruar në radhë për më shumë se një orë.

Krahas borës, trafikun e kanë penguar edhe aksidentet.

Qendra Informative e Trafikut u bëri thirrje drejtuesve të mjeteve që të monitorojnë situatën në komunikacion dhe parashikimin e motit. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Pamje për së afërti, si ushtarët ukrainas gjuajnë pa pushim pozicionet ruse me tankun e tyre

Pamje për së afërti, si ushtarët ukrainas gjuajnë pa pushim pozicionet ruse me tankun e tyre

Evropa
Koreja e Veriut ua hoqi mitrat grave shtatshkurtër, derisa njerëzit homoseksualë dhe fetarë i ka dënuar me vdekje, thotë Koreja e Jugut

Koreja e Veriut ua hoqi mitrat grave shtatshkurtër, derisa njerëzit homoseksualë dhe fetarë i ka dënuar me vdekje, thotë Koreja e Jugut

Azia
Pas një kërkimi intensiv, trupi i dyvjeçarit në Florida gjendet në gojën e një aligatori

Pas një kërkimi intensiv, trupi i dyvjeçarit në Florida gjendet në gojën e një aligatori

Amerika
Ishte pajisja e fortë, apo municioni i rusëve i dobët, si telefoni i ushtarit ukrainas pësoi vetëm ca gërvishtje pas goditjes

Ishte pajisja e fortë, apo municioni i rusëve i dobët, si telefoni i ushtarit ukrainas pësoi vetëm ca gërvishtje pas goditjes

Evropa
Prigozhin dëshiron të zëvendësojë Putinin, përplasja mes tyre është planifikuar për vitin 2024

Prigozhin dëshiron të zëvendësojë Putinin, përplasja mes tyre është planifikuar për vitin 2024

Evropa
Vuçiq: Kam marr vendim që mos t'i vëmë sanksione Rusisë

Vuçiq: Kam marr vendim që mos t'i vëmë sanksione Rusisë

Evropa
Kalo në kategori