LAJMI I FUNDIT:

Shërbimi Korrektues i Kosovës

198 Artikuj

Fillojnë hetimet për vdekjen e të burgosurës 21-vjeçare në Lipjan

Fillojnë hetimet për vdekjen e të burgosurës 21-vjeçare në Lipjan

Kronika e Zezë
SHKK: Me votimin e buxhetit po financohet projekti për trajtimin e personave me nevoja të veçanta

SHKK: Me votimin e buxhetit po financohet projekti për trajtimin e personave me nevoja të veçanta

Siguri
Vizita 48 orëshe nga familjarët, punë, studime e sport – disa fakte për burgun modern të Sigurisë së Lartë në Danimarkë

Vizita 48 orëshe nga familjarët, punë, studime e sport – disa fakte për burgun modern të Sigurisë së Lartë në Danimarkë

Drejtësi
Danimarka kërkon të marr me qira qelitë e burgjeve në Kosovë, MD pritet të jap sot detaje

Danimarka kërkon të marr me qira qelitë e burgjeve në Kosovë, MD pritet të jap sot detaje

Drejtësi
Vetvarja e 34-vjeçarit në Qendrën e Paraburgimit Prizren, flet avokati: Gjykata mi ka refuzu të gjitha kërkesat për viktimën

Vetvarja e 34-vjeçarit në Qendrën e Paraburgimit Prizren, flet avokati: Gjykata mi ka refuzu të gjitha kërkesat për viktimën

Kronika e Zezë
Vdekja e të paraburgosurit në Prizren, suspendohen zyrtarët përgjegjës

Vdekja e të paraburgosurit në Prizren, suspendohen zyrtarët përgjegjës

Kronika e Zezë
Vdes një i burgosur në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, dyshohet për vetëvrasje

Vdes një i burgosur në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, dyshohet për vetëvrasje

Kronika e Zezë
Haxhiu: Ka përfunduar koha e ndikimeve politike e klanore në Shërbimin Korrektues

Haxhiu: Ka përfunduar koha e ndikimeve politike e klanore në Shërbimin Korrektues

Drejtësi
Të burgosurit, 78 kërkesa për falje të dënimit – asnjë e pranuar nga Presidenca

Të burgosurit, 78 kërkesa për falje të dënimit – asnjë e pranuar nga Presidenca

Sociale
Vdes një i burgosur – ishte duke u trajtuar në Klinikën e Pulmologjisë

Vdes një i burgosur – ishte duke u trajtuar në Klinikën e Pulmologjisë

Kosovë
Shërbimi Korrektues do të bëhet me pavijon për trajtimin e personave me nevoja të veçanta

Shërbimi Korrektues do të bëhet me pavijon për trajtimin e personave me nevoja të veçanta

Siguri
Vendoset për ndërtimin e institucionit shëndetësor për personat me nevoja të veçanta

Vendoset për ndërtimin e institucionit shëndetësor për personat me nevoja të veçanta

Siguri
SHBA-ja konfirmon mbështetjen për zhvillim të Njësisë së Inteligjencës në burgjet e Kosovës

SHBA-ja konfirmon mbështetjen për zhvillim të Njësisë së Inteligjencës në burgjet e Kosovës

Drejtësi
SHKK lehtëson masat për vizita familjare

SHKK lehtëson masat për vizita familjare

Kosovë
Arrestohen dy të burgosurit që u arratisën sot nga Qendra Korrektuese në Lipjan

Arrestohen dy të burgosurit që u arratisën sot nga Qendra Korrektuese në Lipjan

Kronika e Zezë
Arratisen nga Qendra Korrektuese në Lipjan dy të burgosur

Arratisen nga Qendra Korrektuese në Lipjan dy të burgosur

Kosovë
Nesër votojnë edhe të burgosurit

Nesër votojnë edhe të burgosurit

Kosovë
​Nis lejimi i vikendeve të rregullta për të burgosurit e vaksinuar

​Nis lejimi i vikendeve të rregullta për të burgosurit e vaksinuar

Siguri
Fillon viti i ri shkollor për të burgosurit në Kosovë

Fillon viti i ri shkollor për të burgosurit në Kosovë

Drejtësi
SHKK fillon me lejimin e vizitave të lira dhe vizitave familjare

SHKK fillon me lejimin e vizitave të lira dhe vizitave familjare

Kosovë
EULEX-i dhuron tri automjete dhe pajisje të tjera për Shërbimin Korrektues të Kosovës

EULEX-i dhuron tri automjete dhe pajisje të tjera për Shërbimin Korrektues të Kosovës

Kosovë
Në burgun e Dubravës tentojnë të fusin drogë përmes atleteve

Në burgun e Dubravës tentojnë të fusin drogë përmes atleteve

Kosovë
Gjilan, avokati dyshohet se tentoi të fuste telefon brenda Qendrës së Paraburgimit

Gjilan, avokati dyshohet se tentoi të fuste telefon brenda Qendrës së Paraburgimit

Kosovë
Arrestohet personi që ishte arratisur dje nga paraburgimi

Arrestohet personi që ishte arratisur dje nga paraburgimi

Kosovë