LAJMI I FUNDIT:

Lirohet nga detyra zëvendësdrejtori i Shërbimit Korrektues, Ali Gashi

Lirohet nga detyra zëvendësdrejtori i Shërbimit Korrektues, Ali Gashi

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka bërë të ditur se të mërkurën zëvendësuesi i Drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Korrektues, Ali Gashi, për arsye personale i ka kërkuar ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu, lirimin nga detyra.

Reklama

Në njoftim bëhet e ditur se ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka aprovuar kërkesën për lirim nga detyra, ndërsa e ka falënderuar për punën dhe bashkëpunimin e deritanishëm.

“Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka aprovuar kërkesën për lirim nga detyra, ndërsa e ka falënderuar për punën dhe bashkëpunimin e deritanishëm. E në anën tjetër edhe z. Gashi, ka falënderuar Ministren Haxhiu për bashkëpunimin dhe besimin e dhënë gjatë gjithë kësaj kohe”, thuhet në njoftim. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Vuçiq e pranoi se Radoiçiq ishte në grupin terrorist që vrau rreshterin e Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit

Vuçiq e pranoi se Radoiçiq ishte në grupin terrorist që vrau rreshterin e Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit

Lajme
BE kritikon Serbinë: S’mund të barazohen terroristët me viktimat e terrorizmit

BE kritikon Serbinë: S’mund të barazohen terroristët me viktimat e terrorizmit

Lajme
Në kërkim të trupave dhe armatimeve, policia patrullon me njësitin e qenve në zonat malore të Banjskës

Në kërkim të trupave dhe armatimeve, policia patrullon me njësitin e qenve në zonat malore të Banjskës

Elfije Boletini
Rohde: Të ndalohen deklaratat nxitëse, veçanërisht nga Beogradi

Rohde: Të ndalohen deklaratat nxitëse, veçanërisht nga Beogradi

Lajme
Pas sulmit terrorist dhe vrasjes së policit, Vuçiq kërkon tërheqjen e Policisë së Kosovës nga veriu

Pas sulmit terrorist dhe vrasjes së policit, Vuçiq kërkon tërheqjen e Policisë së Kosovës nga veriu

Lajme
KPK-ja thërret takim të jashtëzakonshëm, pritet shkarkimi i Agron Bekës

KPK-ja thërret takim të jashtëzakonshëm, pritet shkarkimi i Agron Bekës

Drejtësi
Kalo në kategori