LAJMI I FUNDIT:

Senati amerikan

92 Artikuj

Dhoma e Përfaqësuesve do të hapë hetim ndaj Bidenit

Dhoma e Përfaqësuesve do të hapë hetim ndaj Bidenit

Amerika
Kongresi amerikan do të mbajë seanca dëgjimore të reja mbi inteligjencën artificiale ndërsa punon për të krijuar masa mbrojtëse

Kongresi amerikan do të mbajë seanca dëgjimore të reja mbi inteligjencën artificiale ndërsa punon për të krijuar masa mbrojtëse

Lajme Teknologji
Lideri i republikanëve në Senatin amerikan, Mitch McConnell sërish “është ngrirë” para kamerave

Lideri i republikanëve në Senatin amerikan, Mitch McConnell sërish “është ngrirë” para kamerave

Amerika
Konjufca dhe senatorja Fernandez flasin për forcimin e marrëdhënieve Kosovë-SHBA

Konjufca dhe senatorja Fernandez flasin për forcimin e marrëdhënieve Kosovë-SHBA

Kosovë
Senati Amerikan: Rezolutë për të festuar gjuhën dhe kulturën maqedonase

Senati Amerikan: Rezolutë për të festuar gjuhën dhe kulturën maqedonase

Politikë
Senati amerikan përfshiu Kosovën në trajnime me forcat amerikane, Mehaj falënderon senatoren Shaheen

Senati amerikan përfshiu Kosovën në trajnime me forcat amerikane, Mehaj falënderon senatoren Shaheen

Siguri
Senatorja amerikane loboi që Senati amerikan të përfshijë Kosovën në trajnime me forcat amerikane

Senatorja amerikane loboi që Senati amerikan të përfshijë Kosovën në trajnime me forcat amerikane

Siguri
Haradinaj: Është koha e fundit që Kurti t’i lexojë drejtë porositë e SHBA-së, Kosova nuk ka kohë për të humbur

Haradinaj: Është koha e fundit që Kurti t’i lexojë drejtë porositë e SHBA-së, Kosova nuk ka kohë për të humbur

Kosovë
Senatori Murphy: Shtensionimi në veri të Kosovës i hap rrugë dialogut në drejtimin e duhur

Senatori Murphy: Shtensionimi në veri të Kosovës i hap rrugë dialogut në drejtimin e duhur

Kosovë
Kongresi amerikan do të shqyrtojë dy projektligje të reja për inteligjencën artificiale

Kongresi amerikan do të shqyrtojë dy projektligje të reja për inteligjencën artificiale

Lajme Teknologji
Senatorët amerikanë: Kosova dhe Serbia të ulin tensionet – dështimi rrezikon marrëdhëniet me SHBA-në

Senatorët amerikanë: Kosova dhe Serbia të ulin tensionet – dështimi rrezikon marrëdhëniet me SHBA-në

Kosovë
Senatorët amerikanë vënë në dyshim respektimin e privatësisë nga ana e Twitter nën pronësinë e Elon Musk

Senatorët amerikanë vënë në dyshim respektimin e privatësisë nga ana e Twitter nën pronësinë e Elon Musk

Lajme Teknologji
Senatori amerikan, Chris Murphy del me një plan për uljen e tensioneve në veri të Kosovës

Senatori amerikan, Chris Murphy del me një plan për uljen e tensioneve në veri të Kosovës

Kosovë
“Ndryshimet kushtetuese politikisht janë të vështira”, në Senatin amerikan u fol për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në BE

“Ndryshimet kushtetuese politikisht janë të vështira”, në Senatin amerikan u fol për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në BE

Politikë
Arrestimi i Belerit para zgjedhjeve në Himarë, çështja shkon në Senatin amerikan

Arrestimi i Belerit para zgjedhjeve në Himarë, çështja shkon në Senatin amerikan

Shqipëri
“Kosovës po i bëhet presion, por jo edhe Serbisë” – deklarata e senatorit demokrat për dialogun, kritika ndaj Vuçiqit dhe çështja e Asociacionit

“Kosovës po i bëhet presion, por jo edhe Serbisë” – deklarata e senatorit demokrat për dialogun, kritika ndaj Vuçiqit dhe çështja e Asociacionit

Kosovë
Historike, për herë të parë çështja e shqiptarëve të Luginës së Preshevës diskutohet në Senatin amerikan

Historike, për herë të parë çështja e shqiptarëve të Luginës së Preshevës diskutohet në Senatin amerikan

Lugina
Osmani e falënderoi senatorin Schumer për mbështetjen e vazhdueshme të SHBA-së

Osmani e falënderoi senatorin Schumer për mbështetjen e vazhdueshme të SHBA-së

Politikë
Mes shqetësimeve në rritje rreth TikTok-ut, Departamenti i Tregtisë detajon përpjekjet për të siguruar të dhënat e SHBA-së

Mes shqetësimeve në rritje rreth TikTok-ut, Departamenti i Tregtisë detajon përpjekjet për të siguruar të dhënat e SHBA-së

Lajme Teknologji
Senatorët amerikanë përkrahin Bidenin për të ndaluar TikTok

Senatorët amerikanë përkrahin Bidenin për të ndaluar TikTok

Lajme Teknologji
Banka zvicerane Credit Suisse shkeli marrëveshjen me SHBA-në për evazionin fiskal

Banka zvicerane Credit Suisse shkeli marrëveshjen me SHBA-në për evazionin fiskal

Botë
Plani evropian, senatorët amerikanë i kërkojnë Kosovës dhe Serbisë aneksin për zbatimin e marrëveshjes

Plani evropian, senatorët amerikanë i kërkojnë Kosovës dhe Serbisë aneksin për zbatimin e marrëveshjes

Kosovë
Brifing në Senatin Amerikan për delegacionin nga Lugina e Preshevës

Brifing në Senatin Amerikan për delegacionin nga Lugina e Preshevës

Lugina
Senatorja amerikane bllokon ligjin për të mbyllur afatin e taksave për veturat elektrike

Senatorja amerikane bllokon ligjin për të mbyllur afatin e taksave për veturat elektrike

Auto Lajme