LAJMI I FUNDIT:

Sam Altman

59 Artikuj

Altman me plan ambicioz për Inteligjencën Artificiale, por i duhen shtatë miliardë dollarë

Altman me plan ambicioz për Inteligjencën Artificiale, por i duhen shtatë miliardë dollarë

Lajme Teknologji
CEO i OpenAI: Pajisjet Apple, Vision Pro produkti i dytë më madhështor që nga lansimi i iPhone-it

CEO i OpenAI: Pajisjet Apple, Vision Pro produkti i dytë më madhështor që nga lansimi i iPhone-it

Lajme Teknologji
OpenAl ka prezantuar GPT Store për blerjen dhe shitjen e “chatbots” të personalizuar

OpenAl ka prezantuar GPT Store për blerjen dhe shitjen e “chatbots” të personalizuar

Lajme Teknologji
Martohet CEO i OpenAI, Sam Altman

Martohet CEO i OpenAI, Sam Altman

Yjet
OpenAl lanson Appstore të personalizuar me versionet e reja të ChatGPT

OpenAl lanson Appstore të personalizuar me versionet e reja të ChatGPT

Lajme Teknologji
Sam Altman për shkarkimin e tij si CEO: E dhimbshme për mua, por e mrekullueshme për kompaninë

Sam Altman për shkarkimin e tij si CEO: E dhimbshme për mua, por e mrekullueshme për kompaninë

Teknologji
Sam Altman i OpenAl: Kolegët myslimanë në industrinë teknologjike nuk ndihen mirë

Sam Altman i OpenAl: Kolegët myslimanë në industrinë teknologjike nuk ndihen mirë

Lajme Teknologji
Dizajneri i produkteve të Apple jep dorëheqje

Dizajneri i produkteve të Apple jep dorëheqje

Teknologji
Platforma softuerike Armory dikur e vlerësuar me më shumë se 200 milionë dollarë, po i shet aksionet rivalit të saj Harness, për vetëm 7 milionë dollarë

Platforma softuerike Armory dikur e vlerësuar me më shumë se 200 milionë dollarë, po i shet aksionet rivalit të saj Harness, për vetëm 7 milionë dollarë

Teknologji
OpenAI i Sam Altman, do të jetë startup-i i dytë më i vlefshëm në SHBA pas SpaceX-it të Elon Musk

OpenAI i Sam Altman, do të jetë startup-i i dytë më i vlefshëm në SHBA pas SpaceX-it të Elon Musk

Media Sociale
OpenAI po i jep bordit të saj të drejtën e vetos mbi Sam Altman

OpenAI po i jep bordit të saj të drejtën e vetos mbi Sam Altman

Lajme Teknologji
Njerëz të OpenAI përshkruajnë se si është në të vërtetë të punosh për Sam Altman

Njerëz të OpenAI përshkruajnë se si është në të vërtetë të punosh për Sam Altman

Botë
Themeluesi i ChatGpt tregon se si inteligjenca artificiale mund të ndikojë në zgjedhjet presidenciale amerikane

Themeluesi i ChatGpt tregon se si inteligjenca artificiale mund të ndikojë në zgjedhjet presidenciale amerikane

Amerika
Sam Altman i OpenAl tërheq fjalët “po ekzagjerohet me antisemitizmin”

Sam Altman i OpenAl tërheq fjalët “po ekzagjerohet me antisemitizmin”

Amerika
Si arriti ChatGPT të ndryshojë botën brenda një viti?

Si arriti ChatGPT të ndryshojë botën brenda një viti?

Lajme Teknologji
Musk: Mendoj se OpenAI ka bërë një zbulim të rrezikshëm që ka çuar në shkarkimin e Altman

Musk: Mendoj se OpenAI ka bërë një zbulim të rrezikshëm që ka çuar në shkarkimin e Altman

Lajme Teknologji
Çfarë ndodhi në OpenAI, çfarë kërkuan “fraksionet rivale” dhe çfarë pritet nga Inteligjenca Artificiale?

Çfarë ndodhi në OpenAI, çfarë kërkuan “fraksionet rivale” dhe çfarë pritet nga Inteligjenca Artificiale?

Lajme Teknologji
Mësohet se sa paguhen inxhinierët në OpenAI, do t’ju habisin shifrat

Mësohet se sa paguhen inxhinierët në OpenAI, do t’ju habisin shifrat

Lajme Teknologji
A arriti OpenAI të ‘zgjojë’ super-inteligjencën artificiale, pse kjo teknologji do të shkatërronte njerëzimin

A arriti OpenAI të ‘zgjojë’ super-inteligjencën artificiale, pse kjo teknologji do të shkatërronte njerëzimin

Lajme Teknologji
Si OpenAI krijoi “kushtet perfekte për kaos”

Si OpenAI krijoi “kushtet perfekte për kaos”

Lajme Teknologji
Tani mund të flisni me zë me platformën ChatGPT

Tani mund të flisni me zë me platformën ChatGPT

Lajme Teknologji
Si e priti Altman vendimin për rikthimin e tij në OpenAI, ky është reagimi i tij në rrjetin social X

Si e priti Altman vendimin për rikthimin e tij në OpenAI, ky është reagimi i tij në rrjetin social X

Lajme Teknologji
Vjen reagimi i inxhinieres shqiptare Mira Murati pas rikthimit të Sam Altman në OpenAI

Vjen reagimi i inxhinieres shqiptare Mira Murati pas rikthimit të Sam Altman në OpenAI

Lajme Teknologji
Sam Altman do të kthehet si CEO i OpenAI, më pak se një javë pasi u largua nga bordi

Sam Altman do të kthehet si CEO i OpenAI, më pak se një javë pasi u largua nga bordi

Lajme Teknologji