LAJMI I FUNDIT:

Rrëzohet helikopteri

64 Artikuj

Nga rrëzimi i helikopterit në Kaliforni, humb jetën drejtori i bankës më të madhe nigeriane

Nga rrëzimi i helikopterit në Kaliforni, humb jetën drejtori i bankës më të madhe nigeriane

Afrika
Rrëzohet helikopteri, humb jetën ish-presidenti kilian Sebastian Pinera

Rrëzohet helikopteri, humb jetën ish-presidenti kilian Sebastian Pinera

Amerika Latine
Rrëzohet një helikopter i policisë turke, humbin jetën dy persona dhe një tjetër lëndohet

Rrëzohet një helikopter i policisë turke, humbin jetën dy persona dhe një tjetër lëndohet

Turqia
Britaniku humb jetën nga rrëzimi i helikopterit në Grand Canyon, prindërit e tij do të marrin 100 milionë dollarë dëmshpërblim

Britaniku humb jetën nga rrëzimi i helikopterit në Grand Canyon, prindërit e tij do të marrin 100 milionë dollarë dëmshpërblim

Amerika
Po ktheheshin nga terreni, rrëzohet helikopteri i televizionit amerikan në New Jersey – humb jetën fotografi dhe piloti 

Po ktheheshin nga terreni, rrëzohet helikopteri i televizionit amerikan në New Jersey – humb jetën fotografi dhe piloti 

Amerika
Pas aksidentit fatal në Japoni, SHBA ndalë përkohësisht operimin e gjithë flotës së helikopterëve Osprey

Pas aksidentit fatal në Japoni, SHBA ndalë përkohësisht operimin e gjithë flotës së helikopterëve Osprey

Amerika
Rrëzohet aeroplani ushtarak amerikan në Japoni, një motor iu përfshi nga zjarri – në fluturake gjendeshin tetë persona

Rrëzohet aeroplani ushtarak amerikan në Japoni, një motor iu përfshi nga zjarri – në fluturake gjendeshin tetë persona

Azia
Rrëzohet një helikopter në Greqi, u përplas në det pranë ishullit të goditur nga një stuhi e fuqishme

Rrëzohet një helikopter në Greqi, u përplas në det pranë ishullit të goditur nga një stuhi e fuqishme

Greqia
Helikopteri për shuarjen e zjarrit ra në një rezervuar uji në Turqi, shpëtohet një person

Helikopteri për shuarjen e zjarrit ra në një rezervuar uji në Turqi, shpëtohet një person

Turqia
Rrëzohet helikopteri i FSB-së në Rusi, humbin jetën katër persona

Rrëzohet helikopteri i FSB-së në Rusi, humbin jetën katër persona

Evropa
Helikopteri i ekipit të shpëtimit rrëzohet në një ndërtesë kolektive në Florida, lëndohen tre person – publikohen pamjet rrëqethëse

Helikopteri i ekipit të shpëtimit rrëzohet në një ndërtesë kolektive në Florida, lëndohen tre person – publikohen pamjet rrëqethëse

Amerika
Një helikopter i ushtrisë amerikane rrëzohet në Australi, humbin jetën tre persona – 20 tjerë i mbijetojnë rrëzimit

Një helikopter i ushtrisë amerikane rrëzohet në Australi, humbin jetën tre persona – 20 tjerë i mbijetojnë rrëzimit

Australia
Ukrainasit rrëzojnë dy helikopterë të ushtrisë ruse, publikohen pamjet e goditjes së njërit prej tyre

Ukrainasit rrëzojnë dy helikopterë të ushtrisë ruse, publikohen pamjet e goditjes së njërit prej tyre

Evropa
Rrëzohet një helikopter në Nepal, humbin jetën gjashtë persona

Rrëzohet një helikopter në Nepal, humbin jetën gjashtë persona

Azia
Rrëzohet një helikopter i ushtrisë hungareze në Kroaci, ekipet e shpëtimit gjejnë dy trupa

Rrëzohet një helikopter i ushtrisë hungareze në Kroaci, ekipet e shpëtimit gjejnë dy trupa

Kroacia
Rrëzohet një helikopter në qytetin rus Murmansk, lëndohen katër persona

Rrëzohet një helikopter në qytetin rus Murmansk, lëndohen katër persona

Evropa
Pasojat e rrëzimit të helikopterit në afërsi të Kievit, publikohen pamjet e reja që shfaqin fluturaken e shkatërruar duke u djegur

Pasojat e rrëzimit të helikopterit në afërsi të Kievit, publikohen pamjet e reja që shfaqin fluturaken e shkatërruar duke u djegur

Evropa
Dëshmitarët rrëfejnë tmerrin që e panë: Piloti i helikopterit ukrainas nuk e pa rrokaqiellin – kishte mjegull

Dëshmitarët rrëfejnë tmerrin që e panë: Piloti i helikopterit ukrainas nuk e pa rrokaqiellin – kishte mjegull

Evropa
Ministri i Brendshëm ukrainas para tragjedisë ishte nisur për në vijën e frontit – publikohen pamjet pak para rrëzimit të helikopterit

Ministri i Brendshëm ukrainas para tragjedisë ishte nisur për në vijën e frontit – publikohen pamjet pak para rrëzimit të helikopterit

Evropa
Zelensky për rrëzimin e helikopterit: Tragjedi e tmerrshme, ishte mëngjes i errët

Zelensky për rrëzimin e helikopterit: Tragjedi e tmerrshme, ishte mëngjes i errët

Evropa
Nga rrëzimi i helikopterit në afërsi të Kievit, humbin jetën 16 persona – në mesin e tyre edhe ministri i Punëve të Brendshme

Nga rrëzimi i helikopterit në afërsi të Kievit, humbin jetën 16 persona – në mesin e tyre edhe ministri i Punëve të Brendshme

Evropa
Rrëzohet një helikopter pranë një kopshti të fëmijëve jo larg Kievit – raportohet për të vdekur

Rrëzohet një helikopter pranë një kopshti të fëmijëve jo larg Kievit – raportohet për të vdekur

Evropa
Përplasen dy helikopterë në brigjet e Australisë, humbin jetën katër persona

Përplasen dy helikopterë në brigjet e Australisë, humbin jetën katër persona

Australia
Forcat ajrore të Ukrainës rrëzojnë helikopterin rus Ka-52 në rajonin e Donetskut – publikohen pamjet

Forcat ajrore të Ukrainës rrëzojnë helikopterin rus Ka-52 në rajonin e Donetskut – publikohen pamjet

Evropa