LAJMI I FUNDIT:

Momenti kur gazetari i televizionit shtetëror iranian, kumton lajmin për vdekjen e presidentit Ebrahim Raisi

Momenti kur gazetari i televizionit shtetëror iranian, kumton lajmin për vdekjen e presidentit Ebrahim Raisi

Televizioni shtetëror ka publikuar pamjet kur konfirmohet vdekja e presidentit Ebrahim Raisi, pasi helikopteri më të cilin po udhëtonte u rrëzuar në një zonë malore në veriperëndim të Iranit.

Gazetari i televizionit iranian kishte ndërprerë transmetimit e paraparë në axhendë për ta kumtuar lajmin për vdekjen e Raisit, ministrit të Jashtëm si dhe gjashtë zyrtarëve tjerë, transmeton Telegrafi.

Raisi ishte nisur për në Azerbajxhan për inaugurimin e një dige të re si dhe do të ndiqte disa ngjarje tjera, ku në mesin e të cilave ishte paraparë edhe takimi me homologun nga Azerbajxhani.

Zëvendëspresidenti i Iranit merr postin e presidentit, ka 50 ditë për të organizuar zgjedhjet – kush është Mohammad Mokhber?
Lexo po ashtu Zëvendëspresidenti i Iranit merr postin e presidentit, ka 50 ditë për të organizuar zgjedhjet – kush është Mohammad Mokhber?

Deri më tani është konfirmuar identiteti i pesë personave, por mbeten edhe tre tjerë që akoma nuk dihet identiteti i tyre dhe që ishin në helikopterin e rrëzuar.

Tërheqja e trupave të pajetë nga zona malore është kryer, kurse droni turk ishte ai që lokalizoi mbetet e helikopterit të rrëzuar iranian. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Çfarë tha Stoltenberg teksa theksoi se NATO është në bisedime për t’i vënë armët bërthamore në gjendje gatishmërie?

Çfarë tha Stoltenberg teksa theksoi se NATO është në bisedime për t’i vënë armët bërthamore në gjendje gatishmërie?

Botë
Si dhe pse përplasen tufat e shpendëve me aeroplanët?

Si dhe pse përplasen tufat e shpendëve me aeroplanët?

Botë
Shpërthim i madh në qytetin rus

Shpërthim i madh në qytetin rus

Evropa
E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

Amerika
Festimet e Kurban Bajramit – imazhe nga disa vende të botës

Festimet e Kurban Bajramit – imazhe nga disa vende të botës

Botë
Autoritetet gjermane japin detaje rreth “konfiskimit më të madh të drogës së klasit A që Evropa ka parë ndonjëherë”

Autoritetet gjermane japin detaje rreth “konfiskimit më të madh të drogës së klasit A që Evropa ka parë ndonjëherë”

Botë
Kalo në kategori