LAJMI I FUNDIT:

Droni turk kishte lokalizuar mbetjet e helikopterit të rrëzuar të presidentit iranian, pamje nga droni

Droni turk kishte lokalizuar mbetjet e helikopterit të rrëzuar të presidentit iranian, pamje nga droni

Droni turk kishte gjetur atë që pretendohet se ishin rrënojat e helikopterit të rrëzuar të presidentit iranian Ebrahim Raisi, i cili humbi jetën së bashku me ministrin e Jashtëm, Hossein Amir Abdollahian.

Bëhet fjalë për dronin “Akinci”, që identifikoi burimin e nxehtësisë së fluturakes (motorin), kurse pamjet e këtij momenti janë publikuar, transmeton Telegrafi.

Pas rrëzimit të djeshëm të helikopterit që transportonte presidentin iranian, ministri turke e Mbrojtjes aktivizoi një dron dhe helikopterin e tipit “Cougar” që kanë mjete për vëzhgim gjatë natës.

Kush ishte presidenti iranian Ebrahim Raisi?
Lexo po ashtu Kush ishte presidenti iranian Ebrahim Raisi?

Gjatë tërë natës fluturuan derisa lokalizuan mbetjet e helikopterit të rrëzuar, kurse pamjet u janë shpërndarë edhe mediave.

Nga ky rrëzim i helikopterit, përpos presidentit iranian dhe ministrit të Jashtëm, kanë humbur jetën edhe gjashtë persona tjerë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Çfarë tha Stoltenberg teksa theksoi se NATO është në bisedime për t’i vënë armët bërthamore në gjendje gatishmërie?

Çfarë tha Stoltenberg teksa theksoi se NATO është në bisedime për t’i vënë armët bërthamore në gjendje gatishmërie?

Botë
Si dhe pse përplasen tufat e shpendëve me aeroplanët?

Si dhe pse përplasen tufat e shpendëve me aeroplanët?

Botë
Shpërthim i madh në qytetin rus

Shpërthim i madh në qytetin rus

Evropa
E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

Amerika
Festimet e Kurban Bajramit – imazhe nga disa vende të botës

Festimet e Kurban Bajramit – imazhe nga disa vende të botës

Botë
Autoritetet gjermane japin detaje rreth “konfiskimit më të madh të drogës së klasit A që Evropa ka parë ndonjëherë”

Autoritetet gjermane japin detaje rreth “konfiskimit më të madh të drogës së klasit A që Evropa ka parë ndonjëherë”

Botë
Kalo në kategori