LAJMI I FUNDIT:

Ron DeSantis

24 Artikuj

Këta janë pretendentët kryesorë për të qenë zëvendëspresident, nëse Trump rikthehet në Shtëpinë e Bardhë

Këta janë pretendentët kryesorë për të qenë zëvendëspresident, nëse Trump rikthehet në Shtëpinë e Bardhë

Amerika
Ron DeSantis heq dorë nga gara për president të SHBA-së

Ron DeSantis heq dorë nga gara për president të SHBA-së

Amerika
Është një shans për ta ndalur Donald Trumpin, por koha po mbaron

Është një shans për ta ndalur Donald Trumpin, por koha po mbaron

Jonathan Freedland
Çfarë do të thotë për rivalët, fitorja dominuese e Trumpit në Iowa

Çfarë do të thotë për rivalët, fitorja dominuese e Trumpit në Iowa

Amerika
Trump fitues bindës i zgjedhjeve paraprake në Iowa, lë pas DeSantis dhe Haley

Trump fitues bindës i zgjedhjeve paraprake në Iowa, lë pas DeSantis dhe Haley

Amerika
Kandidati për president të SHBA-së “lë derën e hapur” për largimin masiv të palestinezëve nga Gaza

Kandidati për president të SHBA-së “lë derën e hapur” për largimin masiv të palestinezëve nga Gaza

Nga Bota
Katër republikanë kualifikohen për debatin e katërt presidencial 2024

Katër republikanë kualifikohen për debatin e katërt presidencial 2024

Amerika
Mbahet debati i parë i kandidatëve republikanë për zgjedhjet e vitit 2024 – Trump nuk merr pjesë

Mbahet debati i parë i kandidatëve republikanë për zgjedhjet e vitit 2024 – Trump nuk merr pjesë

Amerika
SHBA: Republikanët, në mbështetje të ish-presidentit Trump pas publikimit të aktpadisë

SHBA: Republikanët, në mbështetje të ish-presidentit Trump pas publikimit të aktpadisë

Amerika
Një inxhinier i lartë i Twitter jep dorëheqje pas defekteve në lansimin e kampanjës presidenciale të DeSantis

Një inxhinier i lartë i Twitter jep dorëheqje pas defekteve në lansimin e kampanjës presidenciale të DeSantis

Lajme Teknologji
Ron DeSantis tregon arsyen se pse po kandidon për president të SHBA-së

Ron DeSantis tregon arsyen se pse po kandidon për president të SHBA-së

Amerika
DeSantis konfirmoi kandidaturën – Trump ka një rival të fuqishëm në partinë republikane para zgjedhjeve presidenciale amerikane

DeSantis konfirmoi kandidaturën – Trump ka një rival të fuqishëm në partinë republikane para zgjedhjeve presidenciale amerikane

Amerika
Trump në epërsi të madhe kundër DeSantis

Trump në epërsi të madhe kundër DeSantis

Amerika
DeSantis do të shpallë zyrtarisht kandidaturën e tij për president nesër në një bisedë me Musk

DeSantis do të shpallë zyrtarisht kandidaturën e tij për president nesër në një bisedë me Musk

Amerika