LAJMI I FUNDIT:

Ramazani

55 Artikuj

Anulohet iftari tradicional për Ramazan, liderët myslimanë refuzojnë ftesën e Bidenit

Anulohet iftari tradicional për Ramazan, liderët myslimanë refuzojnë ftesën e Bidenit

Amerika
Ndiqni trupin tuaj: Si të ushtroheni dhe të ruani nivelet e energjisë, nëse agjëroni gjatë muajit të Ramazanit

Ndiqni trupin tuaj: Si të ushtroheni dhe të ruani nivelet e energjisë, nëse agjëroni gjatë muajit të Ramazanit

Aktivitete sportive
Nëntë fakte interesante rreth Ramazanit në Turqi

Nëntë fakte interesante rreth Ramazanit në Turqi

Turqia
“Një ditë me mua në Ramazan” – Georgina Rodriguez shkakton reagime në internet me deklaratën e saj

“Një ditë me mua në Ramazan” – Georgina Rodriguez shkakton reagime në internet me deklaratën e saj

Yjet
Keni ngrënë shumë në iftar dhe po ndiheni të fryrë? Ndiqni këto metoda për t’u lehtësuar

Keni ngrënë shumë në iftar dhe po ndiheni të fryrë? Ndiqni këto metoda për t’u lehtësuar

Këshilla mjekësore
Pse është e rëndësishme të konsumoni hurme?

Pse është e rëndësishme të konsumoni hurme?

Këshilla mjekësore
Frape me hurma dhe banane

Frape me hurma dhe banane

Pije dhe Kokteje
Çfarë lejohet dhe çfarë jo: A e prishin agjërimin marrëdhëniet intime gjatë Ramazanit?

Çfarë lejohet dhe çfarë jo: A e prishin agjërimin marrëdhëniet intime gjatë Ramazanit?

Intimitet dhe Pasion
Asnjë nga banorët e Big Brother VIP Albania 3 nuk po agjëron në muajin e Ramazanit

Asnjë nga banorët e Big Brother VIP Albania 3 nuk po agjëron në muajin e Ramazanit

TV / Film
Me çka duhet ta nisim vaktin e iftarit, këshilla e rëndësishme që duhet ta dini!

Me çka duhet ta nisim vaktin e iftarit, këshilla e rëndësishme që duhet ta dini!

Këshilla mjekësore
Dhimbja e kokës dhe mungesa e përqendrimit gjatë agjërimit, nëse ndiqni këto metoda në syfyr dhe iftar mund t’i shmangni ato probleme lehtësisht

Dhimbja e kokës dhe mungesa e përqendrimit gjatë agjërimit, nëse ndiqni këto metoda në syfyr dhe iftar mund t’i shmangni ato probleme lehtësisht

Këshilla mjekësore
Si të silleni me respekt me njerëzit që agjërojnë gjatë Ramazanit?

Si të silleni me respekt me njerëzit që agjërojnë gjatë Ramazanit?

Këshilla Lifestyle
A mund të agjërojnë personat me sëmundje të zemrës?

A mund të agjërojnë personat me sëmundje të zemrës?

Temat Javore
Muaji i Ramazanit – një “koleksion” urimesh për muajin e agjërimit, në gjuhë të ndryshme të botës

Muaji i Ramazanit – një “koleksion” urimesh për muajin e agjërimit, në gjuhë të ndryshme të botës

Kuriozitete
Këshilla për Muajin e Ramazanin nga trajneri i fitnesit, Egzon Shkololli

Këshilla për Muajin e Ramazanin nga trajneri i fitnesit, Egzon Shkololli

Shëndetësi Lajme
Ushqimet që duhet të hani në syfyr, për një agjërim sa më të lehtë

Ushqimet që duhet të hani në syfyr, për një agjërim sa më të lehtë

Këshilla mjekësore
Në xhaminë “Bedri Kamberi” në Prishtinë, gjatë gjithë muajit të shenjtë do të shtrohen iftare falas

Në xhaminë “Bedri Kamberi” në Prishtinë, gjatë gjithë muajit të shenjtë do të shtrohen iftare falas

Kosovë
“Kemi pesë muaj që ‘agjërojmë’”: Ja si duket gjendja në Rripin e Gazës në prag të Ramazanit

“Kemi pesë muaj që ‘agjërojmë’”: Ja si duket gjendja në Rripin e Gazës në prag të Ramazanit

Nga Bota
Pamje nga dekorimi i Frankfurtit në prag të Ramazanit

Pamje nga dekorimi i Frankfurtit në prag të Ramazanit

Evropa
Metodat që do t’ju ndihmojnë të keni agjërim më të lehtë gjatë muajit të Ramazanit dhe të keni shëndet më të mirë

Metodat që do t’ju ndihmojnë të keni agjërim më të lehtë gjatë muajit të Ramazanit dhe të keni shëndet më të mirë

Këshilla mjekësore
Si ndikon agjërimi në shëndetin tuaj dhe në ngritjen e mirëqenies?

Si ndikon agjërimi në shëndetin tuaj dhe në ngritjen e mirëqenies?

Shëndetësi Lajme
Shtatë pyetje në lidhje me muajin e shenjtë të myslimanëve qe duhet t’i dini

Shtatë pyetje në lidhje me muajin e shenjtë të myslimanëve qe duhet t’i dini

Stil
Pse duhet të agjëroni gjatë muajit të Ramazanit, dobitë shëndetësore që sjell tek organizmi i juaj

Pse duhet të agjëroni gjatë muajit të Ramazanit, dobitë shëndetësore që sjell tek organizmi i juaj

Këshilla mjekësore
Ramazani 2024: Emiratet e Bashkuara Arabe reduktojnë orët e punës edhe për punonjësit e sektorit privat

Ramazani 2024: Emiratet e Bashkuara Arabe reduktojnë orët e punës edhe për punonjësit e sektorit privat

Nga Bota