LAJMI I FUNDIT:

QKMF

82 Artikuj

Hashani: Vaksina e moshës 1 vjeç nuk lidhet me shfaqjen e autizmit, prindërit të vaksinojnë fëmijët

Hashani: Vaksina e moshës 1 vjeç nuk lidhet me shfaqjen e autizmit, prindërit të vaksinojnë fëmijët

Mirjeta Hajzeraj
Shtime, 47-vjeçarja kërcënon mjekun me thikë – dërgohet në mbajtje për 48 orë

Shtime, 47-vjeçarja kërcënon mjekun me thikë – dërgohet në mbajtje për 48 orë

Kronika e Zezë
​Rritet numri i pacientëve me grip sezonal

​Rritet numri i pacientëve me grip sezonal

Shëndetësi
Rikthehet në funksion ultrazëri në QKMF-në e Prishtinës

Rikthehet në funksion ultrazëri në QKMF-në e Prishtinës

Shëndetësi
QKMF “Nagip Rexhepi” në Gjilan pajiset me aparaturë të re për pacientët me diabet

QKMF “Nagip Rexhepi” në Gjilan pajiset me aparaturë të re për pacientët me diabet

Komunat
Javë me temperatura të larta, rritet numri i pacientëve që kërkojnë ndihmë në QKMF

Javë me temperatura të larta, rritet numri i pacientëve që kërkojnë ndihmë në QKMF

Donjeta Zeqiraj
​Komuna e Prishtinës investon 300 mijë euro në aparatura, do të shpërndahen në QKMF

​Komuna e Prishtinës investon 300 mijë euro në aparatura, do të shpërndahen në QKMF

Komunat
Qendra e Mjekësisë Familjare në Hajvali mbyllet deri më 26 qershor për shkak të renovimit

Qendra e Mjekësisë Familjare në Hajvali mbyllet deri më 26 qershor për shkak të renovimit

Kosovë
Mjekësia Familjare në Gjilan merr një donacion prej 20 mijë euro nga Turqia

Mjekësia Familjare në Gjilan merr një donacion prej 20 mijë euro nga Turqia

Komunat
Vitia: Mjekësia familjare është zemra dhe skeleti i sistemit shëndetësor

Vitia: Mjekësia familjare është zemra dhe skeleti i sistemit shëndetësor

Shëndetësi
Hajnat dëmtojnë dhe vjedhin gjësende në një QKMF të Kamenicës, arrestohet një i mitur

Hajnat dëmtojnë dhe vjedhin gjësende në një QKMF të Kamenicës, arrestohet një i mitur

Kronika e Zezë
Komunat pa mjekë të punës, ligji nuk po lejon hapjen e konkurseve

Komunat pa mjekë të punës, ligji nuk po lejon hapjen e konkurseve

Shëndetësi
Nënshkruhet memorandumi, mbi 1 milion euro do të kushtojë ndërtimi i QKMF-së në Shtime

Nënshkruhet memorandumi, mbi 1 milion euro do të kushtojë ndërtimi i QKMF-së në Shtime

Shëndetësi
Nuk u dolën rrogat, punëtorët shëndetësor protestojnë para QKMF-së në Prishtinë

Nuk u dolën rrogat, punëtorët shëndetësor protestojnë para QKMF-së në Prishtinë

Shëndetësi
Qendra e re e Mjekësisë Familjare në Mitrovicë, Kastrati tregon se si do të duket objekti

Qendra e re e Mjekësisë Familjare në Mitrovicë, Kastrati tregon se si do të duket objekti

Komunat
Mjeku i QKMF-së në Istog tregon se si u gjet pa shenja jete foshnja katër muajshe

Mjeku i QKMF-së në Istog tregon se si u gjet pa shenja jete foshnja katër muajshe

Shëndetësi
“Ekipet mjekësore kanë vizituar 200 pacientë”, MSh jep detaje për rastin e helmimit në Han të Elezit

“Ekipet mjekësore kanë vizituar 200 pacientë”, MSh jep detaje për rastin e helmimit në Han të Elezit

Kosovë
Helmimi i qytetarëve në Han të Elezit e Kaçanik, MSH furnizon me barna QKMF-të në këto komuna

Helmimi i qytetarëve në Han të Elezit e Kaçanik, MSH furnizon me barna QKMF-të në këto komuna

Kosovë
Gjini: Vdekja e parakohshme e mjekut Mentor Salihi, është dhimbje e madhe për tërë Kosovën

Gjini: Vdekja e parakohshme e mjekut Mentor Salihi, është dhimbje e madhe për tërë Kosovën

Kosovë
Temperaturat e larta​, rritet numri i pacientëve që kërkojnë ndihmë në QKMF

Temperaturat e larta​, rritet numri i pacientëve që kërkojnë ndihmë në QKMF

Komunat
​Fushë-Kosova që tri javë pa pediatër

​Fushë-Kosova që tri javë pa pediatër

Kosovë
Arrestohen shefi i laboratorit dhe dy laborantë në QKMF në Vushtrri, dyshohen për keqpërdorim të pozitës

Arrestohen shefi i laboratorit dhe dy laborantë në QKMF në Vushtrri, dyshohen për keqpërdorim të pozitës

Kronika e Zezë
U akuzua se një pacient humbi jetën për shkak të neglizhencës së QKMF-së në Lipjan, reagon mjeku Faruk Gashi

U akuzua se një pacient humbi jetën për shkak të neglizhencës së QKMF-së në Lipjan, reagon mjeku Faruk Gashi

Kosovë
Policia po heton vdekjen 56-vjeçarit, që nuk mori trajtimin e duhur në QKMF në Lipjan

Policia po heton vdekjen 56-vjeçarit, që nuk mori trajtimin e duhur në QKMF në Lipjan

Shëndetësi