LAJMI I FUNDIT:

Propaganda serbe

121 Artikuj

Deputeti i partisë së Vuçiqit e konfirmon se është pjesë e llogarive të rreme serbe në Twitter: Do të vazhdojmë ta bëjmë

Deputeti i partisë së Vuçiqit e konfirmon se është pjesë e llogarive të rreme serbe në Twitter: Do të vazhdojmë ta bëjmë

Serbia
Analistja amerikane tregon se janë zbuluar 15 mijë llogari të rreme serbe në Twitter, të lidhura me partinë e Vuçiqit që promovojnë narrativa pro-ruse

Analistja amerikane tregon se janë zbuluar 15 mijë llogari të rreme serbe në Twitter, të lidhura me partinë e Vuçiqit që promovojnë narrativa pro-ruse

Serbia
Rusia dhe Serbia po koordinohen për takimin e Ivica Daçiqit dhe Sergei Lavrovit në Moskë

Rusia dhe Serbia po koordinohen për takimin e Ivica Daçiqit dhe Sergei Lavrovit në Moskë

Serbia
Publikohet në Telegram audio-incizimi i rremë ndërmjet Hovenierit dhe Kurtit, eksperti Musliu: Ky është një falsifikim nga një profil serb

Publikohet në Telegram audio-incizimi i rremë ndërmjet Hovenierit dhe Kurtit, eksperti Musliu: Ky është një falsifikim nga një profil serb

Siguri
Pushteti absolut nga Vuçiqi në Serbi – nuk i mjafton kontrolli i plotë mbi mediet, kërkon nga Meta të dhëna edhe për qytetarët

Pushteti absolut nga Vuçiqi në Serbi – nuk i mjafton kontrolli i plotë mbi mediet, kërkon nga Meta të dhëna edhe për qytetarët

Serbia
Opozitarja serbe Stojkoviq: Qeveria në Beograd është shumë nervoze, regjimi i Vuçiqit po e përdor Kuvendin dhe policinë si institucione propaganduese

Opozitarja serbe Stojkoviq: Qeveria në Beograd është shumë nervoze, regjimi i Vuçiqit po e përdor Kuvendin dhe policinë si institucione propaganduese

Serbia
Deklaroi se Policia e Kosovës ka sulmuar serbët në veri, vjen reagimi kundër Petkoviqit: Po shpërndanë dezinformata, askush nuk i ka ndjekur

Deklaroi se Policia e Kosovës ka sulmuar serbët në veri, vjen reagimi kundër Petkoviqit: Po shpërndanë dezinformata, askush nuk i ka ndjekur

Kosovë
Kisha Ortodokse e përjashton priftin pasi predikoi kundër luftës së Rusisë në Ukrainë, analistja Stradner: Ky institucion është instrument i inteligjencës ruse

Kisha Ortodokse e përjashton priftin pasi predikoi kundër luftës së Rusisë në Ukrainë, analistja Stradner: Ky institucion është instrument i inteligjencës ruse

Nga Bota
Rubin: Dezinformatat e Kremlinit arrijnë drejtpërdrejt në Serbi e Mal të Zi përmes Russia Today dhe Sputnik

Rubin: Dezinformatat e Kremlinit arrijnë drejtpërdrejt në Serbi e Mal të Zi përmes Russia Today dhe Sputnik

Serbia
Protestat kundër pushtetit në Beograd dhe trazirat nga huliganët serbë në veri të Kosovës – çfarë fshihet pas shkuarjes së shefit të BIA-s në Moskë?

Protestat kundër pushtetit në Beograd dhe trazirat nga huliganët serbë në veri të Kosovës – çfarë fshihet pas shkuarjes së shefit të BIA-s në Moskë?

Serbia
Gazetarja serbe Rankoviq tregon se si mediet e afërta me Vuçiqin raportuan rrejshëm rreth gjendjes në veri të Kosovës

Gazetarja serbe Rankoviq tregon se si mediet e afërta me Vuçiqin raportuan rrejshëm rreth gjendjes në veri të Kosovës

Serbia
Mediet serbe gënjejnë rreth postimit të Hajrullahut për protestën kundër Vuçiqit në Beograd

Mediet serbe gënjejnë rreth postimit të Hajrullahut për protestën kundër Vuçiqit në Beograd

Serbia
Instituti Octopus: Rusia akuzon Ukrainën për trafikim të organeve me atë që ia mveshi dikur Kosovës

Instituti Octopus: Rusia akuzon Ukrainën për trafikim të organeve me atë që ia mveshi dikur Kosovës

Politikë
SHBA-ja dhe Ukraina dënojnë pjesëmarrjen e Vulinit në një konferencë në Moskë

SHBA-ja dhe Ukraina dënojnë pjesëmarrjen e Vulinit në një konferencë në Moskë

Serbia
Media gjermane Handelsblatt: Telekomi i Serbisë është arma kryesore e propagandës së pushtetit të Vuçiqit, pas kësaj fshihet Kremlini

Media gjermane Handelsblatt: Telekomi i Serbisë është arma kryesore e propagandës së pushtetit të Vuçiqit, pas kësaj fshihet Kremlini

Serbia