LAJMI I FUNDIT:

Prokuroria Themelore e Pejës

162 Artikuj

Pejë, prangoset një i dyshuar për mundësim të prostitucionit

Pejë, prangoset një i dyshuar për mundësim të prostitucionit

Kronika e Zezë
Kërkohet paraburgim për të dyshuarin e rastit në Pejë – çka thuhet në dosjen e prokurorisë?

Kërkohet paraburgim për të dyshuarin e rastit në Pejë – çka thuhet në dosjen e prokurorisë?

Drejtësi
Prokuroria jep detaje: Tre të plagosurit në Pejë, janë familjarë mes vete

Prokuroria jep detaje: Tre të plagosurit në Pejë, janë familjarë mes vete

Kosovë
Nisin hetimet për personin nga Klina që dyshohet se kreu marrëdhënie seksuale me familjaren e tij

Nisin hetimet për personin nga Klina që dyshohet se kreu marrëdhënie seksuale me familjaren e tij

Drejtësi
Djegia e shtëpisë dyshohet të jetë shkaktari i vrasjes së djeshme në Pejë – viktima dhe i dyshuari ishin miq

Djegia e shtëpisë dyshohet të jetë shkaktari i vrasjes së djeshme në Pejë – viktima dhe i dyshuari ishin miq

Jehona Hulaj
Shqetësuese, brenda një jave në Kosovë u vranë dy gra – çfarë dihet deri tani për rastet?

Shqetësuese, brenda një jave në Kosovë u vranë dy gra – çfarë dihet deri tani për rastet?

Kosovë
Akil Gjakova ndalohet në Morinë, dërgohet në mbajtje prej 48 orësh

Akil Gjakova ndalohet në Morinë, dërgohet në mbajtje prej 48 orësh

Xhudo
Dosja e Prokurorisë: Shoferi që goditi me veturë dy fëmijë në Pejë kishte qenë nën ndikim të alkoolit, kërkohet paraburgim

Dosja e Prokurorisë: Shoferi që goditi me veturë dy fëmijë në Pejë kishte qenë nën ndikim të alkoolit, kërkohet paraburgim

Jehona Hulaj
Tush Frroku i akuzuar për vrasjen e dhëndrit me shtatë plumba, ngarkohet edhe për tri vepra të tjera

Tush Frroku i akuzuar për vrasjen e dhëndrit me shtatë plumba, ngarkohet edhe për tri vepra të tjera

Drejtësi
Këshilli Prokurorial dënon kërcënimin ndaj prokurores Valbona Disha – Haxhosaj

Këshilli Prokurorial dënon kërcënimin ndaj prokurores Valbona Disha – Haxhosaj

Drejtësi
Keqpërdorimet me patentë-shofer, Prokuroria e Pejës vazhdon hetimet

Keqpërdorimet me patentë-shofer, Prokuroria e Pejës vazhdon hetimet

Mirjeta Hajzeraj
Mbyllja e strukturave paralele në rajonin e Pejës, policia tregon se çka u gjet dhe çfarë u konfiskua

Mbyllja e strukturave paralele në rajonin e Pejës, policia tregon se çka u gjet dhe çfarë u konfiskua

Kosovë
Prokuroria në Pejë nis hetimet pas dyshimeve se shumë patentë shoferë janë marrë kundërligjshëm

Prokuroria në Pejë nis hetimet pas dyshimeve se shumë patentë shoferë janë marrë kundërligjshëm

Drejtësi
Vranë dy drerë në Rugovë të Pejës, ndalohen për 48 orë dy persona

Vranë dy drerë në Rugovë të Pejës, ndalohen për 48 orë dy persona

Kronika e Zezë
Paraburgim për dy personat që dyshohet se dhunuan 23 vjeçaren me probleme mendore në Pejë

Paraburgim për dy personat që dyshohet se dhunuan 23 vjeçaren me probleme mendore në Pejë

Jehona Hulaj
Dyshimet për dhunimin e 23 vjeçares nga Shqipëria – në mesin e të arrestuarve është babai i një ish-deputeti, sekuestrohet edhe një veturë

Dyshimet për dhunimin e 23 vjeçares nga Shqipëria – në mesin e të arrestuarve është babai i një ish-deputeti, sekuestrohet edhe një veturë

Jehona Hulaj
Rasti i dhunimit të 23 vjeçares nga Shqipëria – arrestohen dy persona në Pejë

Rasti i dhunimit të 23 vjeçares nga Shqipëria – arrestohen dy persona në Pejë

Jehona Hulaj
Dyshohet se një vajzë me probleme mendore u dhunua në Pejë

Dyshohet se një vajzë me probleme mendore u dhunua në Pejë

Jehona Hulaj
Më 17 nëntor në Pejë nis gjykimi ndaj të akuzuarit për vrasjen e nënës në mënyrë mizore

Më 17 nëntor në Pejë nis gjykimi ndaj të akuzuarit për vrasjen e nënës në mënyrë mizore

Drejtësi
Prokuroria aksion ndaj një operatori gurthyes në Pejë, sekuestron një makineri

Prokuroria aksion ndaj një operatori gurthyes në Pejë, sekuestron një makineri

Drejtësi
Aktakuzë ndaj një të pandehuri në Istog, tentoi t’i vriste dy persona

Aktakuzë ndaj një të pandehuri në Istog, tentoi t’i vriste dy persona

Kosovë
Futën drogë në burgun e Dubravës – aktakuzë ndaj dy personave

Futën drogë në burgun e Dubravës – aktakuzë ndaj dy personave

Drejtësi
Prokurori Qavolli i reagon ministrit Peci: Janë ngritur 20 aktakuza për ndërtime pa leje

Prokurori Qavolli i reagon ministrit Peci: Janë ngritur 20 aktakuza për ndërtime pa leje

Bujqësi
Vrasja në Klinë, Prokuroria e Pejës aktivizon dronë për kapjen e Frrokut

Vrasja në Klinë, Prokuroria e Pejës aktivizon dronë për kapjen e Frrokut

Drejtësi