LAJMI I FUNDIT:

Procesi i Berlinit

156 Artikuj

​CEFTA mekanizëm i domosdoshëm, Kosova e përkushtuar për rol konstruktiv

​CEFTA mekanizëm i domosdoshëm, Kosova e përkushtuar për rol konstruktiv

Të Tjera
Kurti takohet me Manuel Sarrazin, thekson rëndësinë e zbatimit të marrëveshjeve në Procesin e Berlinit

Kurti takohet me Manuel Sarrazin, thekson rëndësinë e zbatimit të marrëveshjeve në Procesin e Berlinit

Kosovë
Kurti takohet me Komshiqin në Munich, diskutojnë për përmbushjen e obligimeve nga “Procesi i Berlinit”

Kurti takohet me Komshiqin në Munich, diskutojnë për përmbushjen e obligimeve nga “Procesi i Berlinit”

Kosovë
Takimet e liderëve të Ballkanit: Shumë fjalë e pak rezultate

Takimet e liderëve të Ballkanit: Shumë fjalë e pak rezultate

Kosovë
Rama e falënderon Scholzin për Procesin e Berlinit: Platforma kryesore për bashkëpunim në Ballkan

Rama e falënderon Scholzin për Procesin e Berlinit: Platforma kryesore për bashkëpunim në Ballkan

Kosovë
Kurti në Paris takon kryetarin e Presidencës së Bosnjë Hercegovinës – flasin për zbatimin e marrëveshjes për lëvizjen me letërnjoftime

Kurti në Paris takon kryetarin e Presidencës së Bosnjë Hercegovinës – flasin për zbatimin e marrëveshjes për lëvizjen me letërnjoftime

Kosovë
Samiti i Berlinit, Berisha: Rama nuk punoi për shkrirjen e akujve mes Tiranës dhe Prishtinës

Samiti i Berlinit, Berisha: Rama nuk punoi për shkrirjen e akujve mes Tiranës dhe Prishtinës

Shqipëri
Nga takimi shumë zyrtar me Ramën te takimi i punës me kancelarin Scholz – si u prit Kurti në Procesin e Berlinit në Tiranë dhe çfarë deklaroi?

Nga takimi shumë zyrtar me Ramën te takimi i punës me kancelarin Scholz – si u prit Kurti në Procesin e Berlinit në Tiranë dhe çfarë deklaroi?

Kosovë
Ballkani përfiton miliarda nga Procesi i Berlinit, Kosova merr më pak

Ballkani përfiton miliarda nga Procesi i Berlinit, Kosova merr më pak

Kosovë
Bregu: Lajm i mirë për infermierët, mamitë, farmacistët dhe veterinarët

Bregu: Lajm i mirë për infermierët, mamitë, farmacistët dhe veterinarët

Shqipëri
Kancelari Scholz: Kosova dhe Serbia duhet t’i zgjidhin të gjitha problemet para se të jenë pjesë të BE-së

Kancelari Scholz: Kosova dhe Serbia duhet t’i zgjidhin të gjitha problemet para se të jenë pjesë të BE-së

Kosovë
Kurti në Tiranë: Takim pune me Kancelarin e Gjermanisë, Olaf Scholz

Kurti në Tiranë: Takim pune me Kancelarin e Gjermanisë, Olaf Scholz

Kosovë
Kurti takon Cleverly në Tiranë: Komuniteti ndërkombëtar duhet të dënojnë terrorizmin dhe sulmin e Serbisë ndaj Kosovës

Kurti takon Cleverly në Tiranë: Komuniteti ndërkombëtar duhet të dënojnë terrorizmin dhe sulmin e Serbisë ndaj Kosovës

Kosovë
Kovaçevski: Bashkëpunimi i vendeve të Ballkanit Perëndimor është kyç për rritjen e përshpejtuar ekonomike

Kovaçevski: Bashkëpunimi i vendeve të Ballkanit Perëndimor është kyç për rritjen e përshpejtuar ekonomike

Politikë
Mbyllet nën ritmet e folklorit ballkanik pjesa e parë e Samitit të Berlinit në Tiranë

Mbyllet nën ritmet e folklorit ballkanik pjesa e parë e Samitit të Berlinit në Tiranë

Shqipëri
Kovaçevski nga Tirana: Samiti i Procesit të Berlinit do të sjellë marrëveshje të rëndësishme për bashkëpunimin rajonal

Kovaçevski nga Tirana: Samiti i Procesit të Berlinit do të sjellë marrëveshje të rëndësishme për bashkëpunimin rajonal

Politikë
Kancelari gjerman: Përshkallëzimi i situatës në veri, tregon që Kosova e Serbia duhet të zbatojnë marrëveshjet e arritura

Kancelari gjerman: Përshkallëzimi i situatës në veri, tregon që Kosova e Serbia duhet të zbatojnë marrëveshjet e arritura

Kosovë
Rama: Rajoni është Evropë por pa “B”, megjithatë ne besojmë në integrimin evropian

Rama: Rajoni është Evropë por pa “B”, megjithatë ne besojmë në integrimin evropian

Shqipëri
Von der Leyen në Tiranë: Investimet e BE-së varen nga reformat

Von der Leyen në Tiranë: Investimet e BE-së varen nga reformat

Shqipëri
Procesi i Berlinit në Tiranë, Rama: Samiti i parë jashtë BE-së, në Piramidën e Diktatorit

Procesi i Berlinit në Tiranë, Rama: Samiti i parë jashtë BE-së, në Piramidën e Diktatorit

Shqipëri
Me fotografinë familjare mbyllen punimet e sesionit të parë të Samitit të Berlinit në Tiranë

Me fotografinë familjare mbyllen punimet e sesionit të parë të Samitit të Berlinit në Tiranë

Shqipëri
Samiti i Berlinit në Tiranë – kryeministri Kurti sot takohet me kancelarin Scholz

Samiti i Berlinit në Tiranë – kryeministri Kurti sot takohet me kancelarin Scholz

Kosovë
Spahiu: Kurti ka dhënë sinjale që s’do ta pranojë Asociacionin

Spahiu: Kurti ka dhënë sinjale që s’do ta pranojë Asociacionin

Kosovë
​Samiti i Procesit të Berlinit – Kurti niset drejt Tiranës

​Samiti i Procesit të Berlinit – Kurti niset drejt Tiranës

Kosovë