LAJMI I FUNDIT:

Përparim Kryeziu

210 Artikuj

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës tregon se çfarë u bisedua në takimin Kurti-Rama në Tiranë

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës tregon se çfarë u bisedua në takimin Kurti-Rama në Tiranë

Kosovë
Qeveria i përgjigjet SBASHK-ut, tregon “11 lëvizjet” për plotësimin e nevojave të sindikatave

Qeveria i përgjigjet SBASHK-ut, tregon “11 lëvizjet” për plotësimin e nevojave të sindikatave

Arsim
Brishtësia e shtetit përballë sulmeve kibernetike

Brishtësia e shtetit përballë sulmeve kibernetike

Kosovë
Dialogu Kosovë-Serbi, Kurti i fton për takim nesër Krasniqin, Abdixhikun e Haradinajn

Dialogu Kosovë-Serbi, Kurti i fton për takim nesër Krasniqin, Abdixhikun e Haradinajn

Jehona Hulaj
Zëdhënësi i Qeverisë: Në takimin Kurti-Vuçiq do të diskutohet edhe për zhvillimet aktuale në vend

Zëdhënësi i Qeverisë: Në takimin Kurti-Vuçiq do të diskutohet edhe për zhvillimet aktuale në vend

Kosovë
Qeveria e Kosovës akuzon Listën Serbe se po i mbron bandat kriminale

Qeveria e Kosovës akuzon Listën Serbe se po i mbron bandat kriminale

Kosovë
Takimi mes Kurtit e Vuçiqit mund të mbahet në javën e tretë të gushtit

Takimi mes Kurtit e Vuçiqit mund të mbahet në javën e tretë të gushtit

Politikë
Qeveria: Nuk kemi ndërhyrë në fotografitë nga takimi me Sekretarin amerikan

Qeveria: Nuk kemi ndërhyrë në fotografitë nga takimi me Sekretarin amerikan

Kosovë
Dështimi i takimit Kurti-Vuçiq në Bruksel, Qeveria e Kosovës thotë se Serbia ka për qëllim sabotimin e procesit të dialogut

Dështimi i takimit Kurti-Vuçiq në Bruksel, Qeveria e Kosovës thotë se Serbia ka për qëllim sabotimin e procesit të dialogut

Jehona Hulaj
Kurti u kritikua për qëndrimin një javor në Greqi, deklarohet Qeveria

Kurti u kritikua për qëndrimin një javor në Greqi, deklarohet Qeveria

Politikë
MINT dhe ATK marrin masa pas ngritjes së çmimeve të naftës dhe bukës  – dënon tri pika të karburanteve

MINT dhe ATK marrin masa pas ngritjes së çmimeve të naftës dhe bukës – dënon tri pika të karburanteve

Ekonomi
Të hënën mblidhen qeveritë e Shqipërisë e Kosovës, pritet të nënshkruhen disa marrëveshje

Të hënën mblidhen qeveritë e Shqipërisë e Kosovës, pritet të nënshkruhen disa marrëveshje

Kosovë
Mbledhja e dy qeverive, pritet të nënshkruhen disa marrëveshje

Mbledhja e dy qeverive, pritet të nënshkruhen disa marrëveshje

Kosovë
Qeveria thotë se 100 eurot për studentët priten të dalin javën tjetër

Qeveria thotë se 100 eurot për studentët priten të dalin javën tjetër

Financa
Mbledhja e qeverive Kosovë-Shqipëri mbahet javën e ardhshme në Prishtinë

Mbledhja e qeverive Kosovë-Shqipëri mbahet javën e ardhshme në Prishtinë

Donjeta Zeqiraj
Kryeziu: Në vitin 2017, Serbia ishte vendi i parë prej nga importonim, tani është i katërti

Kryeziu: Në vitin 2017, Serbia ishte vendi i parë prej nga importonim, tani është i katërti

Të Tjera
Pas turit tre javor në SHBA e Zvicër, Kurti kthehet në Kosovë

Pas turit tre javor në SHBA e Zvicër, Kurti kthehet në Kosovë

Politikë
Bordi i AKK-së që 11 muaj jofunksional – Qeveria ia dorëzon Kuvendit listën me emrat

Bordi i AKK-së që 11 muaj jofunksional – Qeveria ia dorëzon Kuvendit listën me emrat

Donjeta Zeqiraj
Ndarja e 100 eurove, aplikojnë mbi 290 mijë punëtorë të sektorit privat

Ndarja e 100 eurove, aplikojnë mbi 290 mijë punëtorë të sektorit privat

Donjeta Zeqiraj
Zëdhënësi i Qeverisë: Kurti gjatë këtij muaji viziton SHBA-në

Zëdhënësi i Qeverisë: Kurti gjatë këtij muaji viziton SHBA-në

Kosovë
U përmend në raportin e ‘Freedom House’, Haradinaj ironizon me zëdhënësin e Qeverisë

U përmend në raportin e ‘Freedom House’, Haradinaj ironizon me zëdhënësin e Qeverisë

Kosovë
Ndarja e 100 eurove për studentët – Qeveria thotë se janë drejt finalizimit të platformës, aplikimi do të bëhet përmes e-Kosova

Ndarja e 100 eurove për studentët – Qeveria thotë se janë drejt finalizimit të platformës, aplikimi do të bëhet përmes e-Kosova

Albert Spahiu
Rasti i ambasadorit Berishaj, të gjitha akuzat e opozitës dhe sqarimet e pushtetit

Rasti i ambasadorit Berishaj, të gjitha akuzat e opozitës dhe sqarimet e pushtetit

Nazmi Elezi
Kurti do të udhëtojë në SHBA, për të marrë pjesë në varrimin e Albright

Kurti do të udhëtojë në SHBA, për të marrë pjesë në varrimin e Albright

Lajme