LAJMI I FUNDIT:

Zëdhënësi i Qeverisë: Me çka nuk është i kënaqur deputeti Hoti?

Zëdhënësi i Qeverisë: Me çka nuk është i kënaqur deputeti Hoti?
Foto: Ilustrim

Për takimet e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në Forumin e Ekonomik Botëror në Davos, deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti të mërkurën ka thënë se thirrjet e tij për investitorët potencial dhe paralajmërimet për konflikt nuk shkojnë bashkë.

Reklama

Në lidhje me këtë ka reaguar zëdhënësi i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Përparim Kryeziu duke shtruar disa pyetje për Hotin.

Kryeziu përmes një statusi në rrjetin social në Facebook e ka pyetur Hotin se me çka nuk është i kënaqur.

Përparim Kryeziu, zëdhënës i Qeverisë së Kosovës
Hoti, Kurtit: Thirrjet për investitorë dhe paralajmërimet për konflikt nuk shkojnë bashkë
Lexo po ashtu Hoti, Kurtit: Thirrjet për investitorë dhe paralajmërimet për konflikt nuk shkojnë bashkë

“Me pjesëmarrjen e Kryeministrit Kurtin në Davos në mesin e shumë liderëve botërorë? Me organizimin e konferencës për investitorë të huaj? Me ftesën që po bën për investime të huaja në vend? Me takimin me kryeministren e Finlandës, vend anëtar ky i BE-së, e cila së fundmi ka aplikuar në NATO, synim ky edhe i joni? Me kërkesën për më shumë siguri për Kosovën përmes më shumë trupave të NATO-s në Kosovë? Siguria e shtuar për Kosovën është siguri edhe për investitorët. Me shpërfaqjen e Serbisë para opinionit ndërkombëtar, lidhjeve të saj me Rusinë dhe qëllimeve të përbashkëta për destabilizim të Rajonit? Me faktin që Albin Kurti është kryeministër i Kosovës? “, ka pyetur Kryeziu. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Rashiq flet për prapaskenat e ngjarjeve në veri: Grupi i armatosur priti ndihmë, shpresuan në ndërhyrjen e KFOR-it

Rashiq flet për prapaskenat e ngjarjeve në veri: Grupi i armatosur priti ndihmë, shpresuan në ndërhyrjen e KFOR-it

Siguri
Janjiq: Shumica e njerëzve në Beograd e pranojnë realitetin –  asgjë nuk mund të arrihet me forcë në Kosovë

Janjiq: Shumica e njerëzve në Beograd e pranojnë realitetin – asgjë nuk mund të arrihet me forcë në Kosovë

Lajme
Kurti: Vuçiq më tha në Bruksel, Milan Radoiçiq do të bëhet Adem Jashari i serbëve të Kosovës

Kurti: Vuçiq më tha në Bruksel, Milan Radoiçiq do të bëhet Adem Jashari i serbëve të Kosovës

Lajme
Daçiq i del në mbrojtje terroristit, thotë se video ku shihet Radoiçiq nuk është e ditës kur ndodhi sulmi terrorist

Daçiq i del në mbrojtje terroristit, thotë se video ku shihet Radoiçiq nuk është e ditës kur ndodhi sulmi terrorist

Lajme
Ish-ushtaraku i FSK-së analizon veprimet taktike të grupit terrorist në veri, ka dyshime se drejtues nuk ishte vetëm Radoiçiq

Ish-ushtaraku i FSK-së analizon veprimet taktike të grupit terrorist në veri, ka dyshime se drejtues nuk ishte vetëm Radoiçiq

Siguri
Rrëfimi i pelegrinëve në Manastirin e Banjskës: U plaçkitëm nga sulmuesit e armatosur - e çuditshme që KFOR-i i injoroi

Rrëfimi i pelegrinëve në Manastirin e Banjskës: U plaçkitëm nga sulmuesit e armatosur - e çuditshme që KFOR-i i injoroi

Lajme
Kalo në kategori