Albin Kurti

Albin Kurti

Albin Kurti (i lindur më 24 mars 1975) është kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe nga 3 shkurti i 2020 edhe Kryeministër i Kosovës.

2537 Artikuj
LAJMET NGA "Albin Kurti"