LAJMI I FUNDIT:

Pema

38 Artikuj

Figura e parë që e shihni në këtë iluzionin optik zbulon tiparet tuaja sociale

Figura e parë që e shihni në këtë iluzionin optik zbulon tiparet tuaja sociale

Interesante
Stuhia rrëzon pemën ikonë të kryeqytetit të Sierra Leones – presidenti e përshkroi si një “humbje të madhe për kombin”

Stuhia rrëzon pemën ikonë të kryeqytetit të Sierra Leones – presidenti e përshkroi si një “humbje të madhe për kombin”

Kuriozitete
“Stërgjyshi” nga Kili: A do të thyejë rekordin e pemës më të vjetër në botë?

“Stërgjyshi” nga Kili: A do të thyejë rekordin e pemës më të vjetër në botë?

Trend
Dita Botërore e Sindromës Down – “Kush jam unë?” Ekspozitë e fotografive

Dita Botërore e Sindromës Down – “Kush jam unë?” Ekspozitë e fotografive

Kosovë
A mund ta dalloni pemën e festave të fundvitit me një yll sipër në 12 sekonda?

A mund ta dalloni pemën e festave të fundvitit me një yll sipër në 12 sekonda?

Trend
Iluzioni optik zbulon a jeni të paduruar apo të etur për dashuri

Iluzioni optik zbulon a jeni të paduruar apo të etur për dashuri

Trend
Një studim i ri thotë se Kili mund të jetë “shtëpia” e pemës më të vjetër në botë

Një studim i ri thotë se Kili mund të jetë “shtëpia” e pemës më të vjetër në botë

Interesante
Metoda të shpejta për të rritur energjinë, luftuar lodhjen dhe për t’u ndjerë më mirë këtë pranverë

Metoda të shpejta për të rritur energjinë, luftuar lodhjen dhe për t’u ndjerë më mirë këtë pranverë

Si të…
Gruaja që u martua me një pemë thotë se janë “ende në lidhje të fortë” dhe do të kalojnë Krishtlindjet e treta së bashku

Gruaja që u martua me një pemë thotë se janë “ende në lidhje të fortë” dhe do të kalojnë Krishtlindjet e treta së bashku

Interesante
“Pema e jetës” rritet në një ishull me kripë në mes të Detit të Vdekur

“Pema e jetës” rritet në një ishull me kripë në mes të Detit të Vdekur

Fun Lajme
Pema gjigante bie mbi kulmin e shtëpisë së një familje amerikane, degët e saj për pak sa nuk përfundojnë mbi shtratin e djaloshit 5-muajsh

Pema gjigante bie mbi kulmin e shtëpisë së një familje amerikane, degët e saj për pak sa nuk përfundojnë mbi shtratin e djaloshit 5-muajsh

Amerika
Një copë druri shemb vinçin

Një copë druri shemb vinçin

Fun Lajme
Fenomen natyror, në liqen formohet “pema e jetës” pasi goditet nga stuhia e madhe

Fenomen natyror, në liqen formohet “pema e jetës” pasi goditet nga stuhia e madhe

Kuriozitete
Druri i mrekullueshëm i cili sfidon rregullat: Me vite të tëra qëndron mbi tokë dhe lufton për mbijetesën e tij

Druri i mrekullueshëm i cili sfidon rregullat: Me vite të tëra qëndron mbi tokë dhe lufton për mbijetesën e tij

Çfarë të vizitosh
Kamerat e sigurisë filmojnë momentin kur autobusi përplaset në një pemë në qytetin anglez – raportohet për dy pasagjerë të lënduar

Kamerat e sigurisë filmojnë momentin kur autobusi përplaset në një pemë në qytetin anglez – raportohet për dy pasagjerë të lënduar

Evropa
Pema gjigante përfundon mbi veturë, shpëton mrekullisht shoferi britanik – kamera e vendosur brenda filmoi gjithçka

Pema gjigante përfundon mbi veturë, shpëton mrekullisht shoferi britanik – kamera e vendosur brenda filmoi gjithçka

Evropa
Çifti i shpëton për një “fije floku” pemës, e cila ra në tokë nga erërat e forta në Londër

Çifti i shpëton për një “fije floku” pemës, e cila ra në tokë nga erërat e forta në Londër

Fun Lajme
U mblodhën për të festuar ditëlindjen e djaloshit në Maryland, stuhia shkul pemën gjigante – përfundon mbi garazhin ku ishin strehuar

U mblodhën për të festuar ditëlindjen e djaloshit në Maryland, stuhia shkul pemën gjigante – përfundon mbi garazhin ku ishin strehuar

Nga Bota
Pema shqeme më e madhe në botë, që mbulon dy hektarë tokë dhe duket si një pyll i vogël në Brazil

Pema shqeme më e madhe në botë, që mbulon dy hektarë tokë dhe duket si një pyll i vogël në Brazil

Interesante
Zgjidh një pemë dhe zbulo çfarë lloj burri të përshtatet si partner

Zgjidh një pemë dhe zbulo çfarë lloj burri të përshtatet si partner

Lifestyle
Erërat e forta shkulin pemën gjigante që përfundon mbi një veturë, shpëton mrekullisht shoferja – kalimtarët filmojnë gjithçka

Erërat e forta shkulin pemën gjigante që përfundon mbi një veturë, shpëton mrekullisht shoferja – kalimtarët filmojnë gjithçka

Interesante
Pema bie mbi kalimtarët në Stamboll, shpëtojnë mrekullisht

Pema bie mbi kalimtarët në Stamboll, shpëtojnë mrekullisht

Nga Bota
Dëmtoi një pemë 90-vjeçare, gjobitet me 70 mijë euro

Dëmtoi një pemë 90-vjeçare, gjobitet me 70 mijë euro

Interesante
Pronari i një shtëpie duhet të paguajë 40 mijë funte gjobë, vetëm se preu pemën që i bllokonte dritën e diellit! (Foto)

Pronari i një shtëpie duhet të paguajë 40 mijë funte gjobë, vetëm se preu pemën që i bllokonte dritën e diellit! (Foto)

Interesante