LAJMI I FUNDIT:

Metoda të shpejta për të rritur energjinë, luftuar lodhjen dhe për t’u ndjerë më mirë këtë pranverë

Metoda të shpejta për të rritur energjinë, luftuar lodhjen dhe për t’u ndjerë më mirë këtë pranverë

Të ndihesh i lodhur dhe të kesh vështirësi për t’u fokusuar e bën të vështirë të shijosh muajt e ngrohtë.

Reklama

Fatmirësisht, duhen vetëm disa ndryshime në stilin e jetës për të rikthyer energjinë tuaj për mirë.

Largoni trupin tuaj nga toksinat e dimrit për t’u ndier më mirë këtë pranverë me këto metoda të shpejta për rritjen e energjisë!

Një dietë e mbushur me këto ushqime mund të përmirësojë shëndetin dhe disponimin e përgjithshëm, zbulon studimi
Lexo po ashtu Një dietë e mbushur me këto ushqime mund të përmirësojë shëndetin dhe disponimin e përgjithshëm, zbulon studimi

Era e shiut rikthen vitalitetin

Nuk mund të ndaloni së mërzituri? Natyra ka një kurë për këtë! Thjesht merrni frymë në aromën e veçantë të shiut dhe niveli i energjisë dhe qëndrueshmëria juaj mund të rriten me 50 për qind në 10 minuta. Studiuesit e Universitetit të Kolumbisë thonë se stuhitë e shiut nxisin formimin e joneve negative të ajrit. Kur thithen, këto molekula të vogla rrisin rrjedhën e gjakut pastrues, të pasur me oksigjen në tru, duke nxjerrë jashtë mbetjet qelizore për të rikthyer shpejt energjinë dhe fokusin .

Admirimi i një peme rrit lumturinë

Hormoni i ndjenjës së mirë, serotonina, nxit mëlçinë të shpërbëhet dhe të çlirojë toksinat e bllokuara, por prodhimi i serotoninës bie në dimër. Për të korrigjuar një mungesë, dilni jashtë për 20 minuta në ditë për të shijuar nuancat e para të pranverës, si pemët dhe lulet që lulëzojnë. Shkencëtarët e Universitetit të Hawait thonë se ekspozimi i përditshëm ndaj pamjes së bimëve në rritje rrit lirimin e serotoninës, duke ju ndihmuar të ndiheni 65 për qind më të lumtur dhe më energjik gjatë gjithë ditës.

Çaji me xhenxhefil me limon i jep fund dhimbjeve

Duke pirë dy filxhanë çaj xhenxhefili me një spërkatje lëng limoni çdo ditë, pastroni toksinat që shkaktojnë inflamacion për të lehtësuar dhimbjet e kyçeve dhe muskujve deri në 45 për qind në 72 orë, thonë studiuesit e Universitetit të Miamit. /Telegrafi/