LAJMI I FUNDIT:

Energjia

126 Artikuj

Kujdes nga euforia e AI-së

Kujdes nga euforia e AI-së

Rana Foroohar
​ASK: Më shumë energji e konsumuar në nëntor 2023 sesa në nëntor 2022

​ASK: Më shumë energji e konsumuar në nëntor 2023 sesa në nëntor 2022

Energjetika
Nënshkruhet marrëveshja për efiçiencë të energjisë në ndërtesa publike në Prishtinë, Murati: Së shpejti do të nënshkruajmë edhe me Prizrenin

Nënshkruhet marrëveshja për efiçiencë të energjisë në ndërtesa publike në Prishtinë, Murati: Së shpejti do të nënshkruajmë edhe me Prizrenin

Energjetika
Hovenier takon ministren Rizvanolli: ShBA-të mbështesin tranzicionin energjetik të Kosovës

Hovenier takon ministren Rizvanolli: ShBA-të mbështesin tranzicionin energjetik të Kosovës

Energjetika
Çfarë ndodh në organizmin tuaj kur e anashkaloni mëngjesin

Çfarë ndodh në organizmin tuaj kur e anashkaloni mëngjesin

Këshilla mjekësore
​Rizvanolli: Do të kontraktohen investime në energji në vlerë 1.2 miliard euro

​Rizvanolli: Do të kontraktohen investime në energji në vlerë 1.2 miliard euro

Energjetika
Shtatë shenja që tregojnë se konsumoni shumë sheqer

Shtatë shenja që tregojnë se konsumoni shumë sheqer

Këshilla mjekësore
Eurostat: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë energjinë më të shtrenjtë në rajon, më e lira në Kosovë

Eurostat: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë energjinë më të shtrenjtë në rajon, më e lira në Kosovë

Shqipëri
Kurti në Athinë takoi drejtuesit e kompanive nga fusha e energjisë – i njofton pse Kosova është destinacion tërheqës për investitorët

Kurti në Athinë takoi drejtuesit e kompanive nga fusha e energjisë – i njofton pse Kosova është destinacion tërheqës për investitorët

Energjetika
Vetëm gjysmë ore në ditë: Gjashtë arsye pse duhet ta nisni mëngjesin me një shëtitje

Vetëm gjysmë ore në ditë: Gjashtë arsye pse duhet ta nisni mëngjesin me një shëtitje

Këshilla Lifestyle
ASK: Mbi 80 për qind e familjeve në Kosovë kanë përdorur drurin si lëndë djegëse për ngrohje kurse 18 për qind gazin

ASK: Mbi 80 për qind e familjeve në Kosovë kanë përdorur drurin si lëndë djegëse për ngrohje kurse 18 për qind gazin

Energjetika
Arrestimet në MINT, dorëheqjet e disa policëve serbë e subvencionimi i qytetarëve për pajisje shtëpiake – top lajmet e javës

Arrestimet në MINT, dorëheqjet e disa policëve serbë e subvencionimi i qytetarëve për pajisje shtëpiake – top lajmet e javës

Besnike Salihu
Katër ushqimet që ndihmojnë në ruajtjen e energjisë

Katër ushqimet që ndihmojnë në ruajtjen e energjisë

Ushqim i shëndetshëm
Zakonet e humbjes së energjisë: Shihni se cilat veprime lënë pasoja negative për shëndetin tuaj mendor

Zakonet e humbjes së energjisë: Shihni se cilat veprime lënë pasoja negative për shëndetin tuaj mendor

Të tjera


mob5