LAJMI I FUNDIT:

Parlamenti

31 Artikuj

Protesta e opozitës në Tiranë, policia rrethon godinën e Kuvendit

Protesta e opozitës në Tiranë, policia rrethon godinën e Kuvendit

Shqipëri
Spanja zgjodhi deputeten e saj të parë me sindromën Down

Spanja zgjodhi deputeten e saj të parë me sindromën Down

Evropa
Një burrë futet në parlamentin e Indisë, filloi të kërcente nga njëra tavolinë në tjetrën – policia e shoqëron në stacion

Një burrë futet në parlamentin e Indisë, filloi të kërcente nga njëra tavolinë në tjetrën – policia e shoqëron në stacion

Azia
Polaku i ekstremit të djathtë fikë qirinjtë e një feste hebreje në parlament, përdor zjarrfikësen që e mbushi sallën me pluhur të bardhë

Polaku i ekstremit të djathtë fikë qirinjtë e një feste hebreje në parlament, përdor zjarrfikësen që e mbushi sallën me pluhur të bardhë

Evropa
Parlamenti kanadez bëhet me kryetarin e parë me ngjyrë

Parlamenti kanadez bëhet me kryetarin e parë me ngjyrë

Amerika
Fillimisht shtien me pushkë automatike dhe më pas aktivizuan jelekun me eksploziv – pamje nga sulmi terrorist në Ankara

Fillimisht shtien me pushkë automatike dhe më pas aktivizuan jelekun me eksploziv – pamje nga sulmi terrorist në Ankara

Turqia
Publikohen pamjet e shpërthimit në Ankara, dy persona kryen sulm me bombë

Publikohen pamjet e shpërthimit në Ankara, dy persona kryen sulm me bombë

Turqia
Sulm me bombë para Parlamentit turk, njëri prej sulmuesve hidhet në erë – tjetri neutralizohet nga policia

Sulm me bombë para Parlamentit turk, njëri prej sulmuesve hidhet në erë – tjetri neutralizohet nga policia

Turqia
Shpërthim i fuqishëm në Ankara në afërsi të Parlamentit – raportohet edhe për të shtëna armësh

Shpërthim i fuqishëm në Ankara në afërsi të Parlamentit – raportohet edhe për të shtëna armësh

Turqia
Parlamenti skocez këshillon deputetët që të heqin aplikacionin e TikTok nga telefonat e tyre për arsye sigurie

Parlamenti skocez këshillon deputetët që të heqin aplikacionin e TikTok nga telefonat e tyre për arsye sigurie

Lajme Teknologji
YouTuberi japonez përjashtohet nga parlamenti, nuk u paraqit kurrë në punë

YouTuberi japonez përjashtohet nga parlamenti, nuk u paraqit kurrë në punë

Interesante
Meta do të ndaloj qasjen në lajmeve për kanadezët nëse miratohet “Akti i Lajmeve Online”

Meta do të ndaloj qasjen në lajmeve për kanadezët nëse miratohet “Akti i Lajmeve Online”

Lajme Teknologji
Rrahje masive e deputetëve në Parlamentin e Gjeorgjisë

Rrahje masive e deputetëve në Parlamentin e Gjeorgjisë

Evropa
Përdhunoi kolegen në ndërtesën e parlamentit australian, fillon procesi gjyqësor ndaj Bruce Lehrmann

Përdhunoi kolegen në ndërtesën e parlamentit australian, fillon procesi gjyqësor ndaj Bruce Lehrmann

Australia
Kina mohon pretendimet e MI5 për infiltrimin e agjentes së saj në parlamentin britanik

Kina mohon pretendimet e MI5 për infiltrimin e agjentes së saj në parlamentin britanik

Evropa
Shpërthejnë protestat në Canberra, demonstruesit i vënë zjarrin dyert të ndërtesës së vjetër të parlamentit australian

Shpërthejnë protestat në Canberra, demonstruesit i vënë zjarrin dyert të ndërtesës së vjetër të parlamentit australian

Australia
Shqiptarja në parlamentin kroat, Lekaj-Përlaskaj: Misioni im, të sensibilizoj qeverinë dhe institucionet kroate të jenë sa më afër Kosovës

Shqiptarja në parlamentin kroat, Lekaj-Përlaskaj: Misioni im, të sensibilizoj qeverinë dhe institucionet kroate të jenë sa më afër Kosovës

Kosovë
Parlamenti i Bolivisë shndërrohet në ring boksi, deputetët grushtohen e shqelmohen

Parlamenti i Bolivisë shndërrohet në ring boksi, deputetët grushtohen e shqelmohen

Amerika Latine
Nuk barte kravatë, deputetit të Parlamentit të Zelandës së Re i mohohet e drejta për ta marrë fjalën në foltore

Nuk barte kravatë, deputetit të Parlamentit të Zelandës së Re i mohohet e drejta për ta marrë fjalën në foltore

Kuriozitete
Iran, humb jetën nga COVID-19 anëtari i parlamentit

Iran, humb jetën nga COVID-19 anëtari i parlamentit

Nga Bota
Protestuesit e armatosur hyjnë në parlamentin e shtetit të Miçiganit

Protestuesit e armatosur hyjnë në parlamentin e shtetit të Miçiganit

Nga Bota
Dramë në El Salvador, policia dhe ushtria e armatosur futen në Parlament

Dramë në El Salvador, policia dhe ushtria e armatosur futen në Parlament

Nga Bota
Bie Qeveria e Rumanisë

Bie Qeveria e Rumanisë

Nga Bota
Deputetet turke protestuan kundër vrasjes se 440 femrave, mbanin në duar imazhet e viktimave të dhunës në familje

Deputetet turke protestuan kundër vrasjes se 440 femrave, mbanin në duar imazhet e viktimave të dhunës në familje

Nga Bota