LAJMI I FUNDIT:

Publikohen pamjet e shpërthimit në Ankara, dy persona kryen sulm me bombë

Publikohen pamjet e shpërthimit në Ankara, dy persona kryen sulm me bombë

Kryeqyteti turk Ankaraja është goditur sot nga një sulm me bombë, në afërsi të Parlamentit dhe ministrisë së Brendshme.

Në anën tjetër, ministri i Brendshëm turk ka bërë të ditur se dy terroristë kanë kryer sulm me bombë para ndërtesës së Ministrisë së Brendshme në Ankara, ku njëri nga sulmuesit hodhi veten në erë, e tjetri është neutralizuar nga policia, transmeton Telegrafi.

Mediat turke më herët kishin raportuar se shpërthimi ka ndodhur në afërsi të Parlamentit dhe ndërtesës së Ministrisë së Brendshme.

Sulm me bombë para Parlamentit turk, njëri prej sulmuesve hidhet në erë – tjetri neutralizohet nga policia
Lexo po ashtu Sulm me bombë para Parlamentit turk, njëri prej sulmuesve hidhet në erë – tjetri neutralizohet nga policia

“Ishte sulm terrorist. Dy terroriste me një veturë u shfaqen para portës kryesore të Parlamentit dhe ministrisë së Brendshme, ku aktivizuan mjetin shpërthyes”, tha ministri Ali Yerlikaya.

E nga ky sulm janë plagosur lehtë dy policë të Turqisë, ka njoftuar ministi Yerlikaya.

Mediat e atjeshme kanë arritur të sigurojnë pamjet, kur vjen deri te shpërthimi në qendër të qyteti dhe qytetarët e kapluar nga paniku kur ndodhë shpërthimi. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
“Jo, Sami, mos më lër”, gruaja palestineze mundohet ta rikthejë në jetë bashkëshortin

“Jo, Sami, mos më lër”, gruaja palestineze mundohet ta rikthejë në jetë bashkëshortin

Azia
“Mesdita kundër Putinit”, çfarë shkruan në testamentin politik të Navalnyt

“Mesdita kundër Putinit”, çfarë shkruan në testamentin politik të Navalnyt

Evropa
Pamje që tregojnë sesi ushtrisë ruse i mungon profesionalizmi në fushëbetejë – gabimet që u kanë kushtuar edhe me jetë

Pamje që tregojnë sesi ushtrisë ruse i mungon profesionalizmi në fushëbetejë – gabimet që u kanë kushtuar edhe me jetë

Evropa
Publikohen pamjet e një burri duke medituar në Himalaje - të gjithë po e shohin me mosbesim dhe po pyesin nëse është montazh?!

Publikohen pamjet e një burri duke medituar në Himalaje - të gjithë po e shohin me mosbesim dhe po pyesin nëse është montazh?!

Botë
Askush nuk guxon ta gjykojë pushtimin rus të Ukrainës - një grua rrahet brutalisht pasi e kritikoi një ish-pjesëtar të luftës

Askush nuk guxon ta gjykojë pushtimin rus të Ukrainës - një grua rrahet brutalisht pasi e kritikoi një ish-pjesëtar të luftës

Evropa
Kush mund ta udhëheq opozitën ruse pas Navalnyt

Kush mund ta udhëheq opozitën ruse pas Navalnyt

Evropa
Kalo në kategori