LAJMI I FUNDIT:

Oliver Ivanoviq

374 Artikuj

Blakaj: Ishte konfirmuar prezenca e Ivanoviqit kur u krye masakra në rrugën e “Kovaçëve”

Blakaj: Ishte konfirmuar prezenca e Ivanoviqit kur u krye masakra në rrugën e “Kovaçëve”

Kosovë
YIHR, Kurtit: Të akuzuarit për krime lufte nuk duhet të glorifikohen

YIHR, Kurtit: Të akuzuarit për krime lufte nuk duhet të glorifikohen

Kosovë
Deputeti i VV-së: Oliver Ivanoviqi ishte kriminel, nuk iu përshtat Vuçiqit dhe për këtë e eliminoi

Deputeti i VV-së: Oliver Ivanoviqi ishte kriminel, nuk iu përshtat Vuçiqit dhe për këtë e eliminoi

Kosovë
Pasi e përkujtoi Ivanoviqin, deputeti i PDK-së me porosi për Kurtin: Ka kaluar koha e Bogdan Bogdanoviqit dhe e UJDI-t!

Pasi e përkujtoi Ivanoviqin, deputeti i PDK-së me porosi për Kurtin: Ka kaluar koha e Bogdan Bogdanoviqit dhe e UJDI-t!

Kosovë
KMDLNj: E kundërshtojmë ashpër adresimin e kryeministrit Kurti në përvjetorin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

KMDLNj: E kundërshtojmë ashpër adresimin e kryeministrit Kurti në përvjetorin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Kosovë
PSD e vendos fotografinë e Ivanoviqit para Qeverisë, Molliqaj e krahason Kurtin me Enver Hoxhën

PSD e vendos fotografinë e Ivanoviqit para Qeverisë, Molliqaj e krahason Kurtin me Enver Hoxhën

Kosovë
Analistët e konsiderojnë taktizim politik deklaratën e Kurtit për Oliver Ivanoviqin

Analistët e konsiderojnë taktizim politik deklaratën e Kurtit për Oliver Ivanoviqin

Ismail Jakupi
Përfshirja e Ivanoviq në “Rojet e Urës”, flet dëshmitari dhe i mbijetuari i i një masakre

Përfshirja e Ivanoviq në “Rojet e Urës”, flet dëshmitari dhe i mbijetuari i i një masakre

Kosovë
Avokati Gashi: Videomesazhi i Kurtit ishte i qëllimshëm dhe politik drejtuar serbëve për vrasjen e Ivanoviqit

Avokati Gashi: Videomesazhi i Kurtit ishte i qëllimshëm dhe politik drejtuar serbëve për vrasjen e Ivanoviqit

Kosovë
Konstatimet kontradiktore të lidershipit serb lidhur me provat për vrasjen e Ivanoviqit

Konstatimet kontradiktore të lidershipit serb lidhur me provat për vrasjen e Ivanoviqit

Kosovë
Videoja e Kurtit për Ivanoviqin, Muja i LVV-së: Dje nuk ishte dita që të flitet për të këqijat e tij

Videoja e Kurtit për Ivanoviqin, Muja i LVV-së: Dje nuk ishte dita që të flitet për të këqijat e tij

Kosovë
Abazi reagon pasi Kurti i ‘thuri lavde’ Ivanoviqit në pesë vjetorin e vrasjes

Abazi reagon pasi Kurti i ‘thuri lavde’ Ivanoviqit në pesë vjetorin e vrasjes

Kosovë
Në veri shënohet pesë vjetori i vrasjes së Ivanoviqit – ndizen qirinj

Në veri shënohet pesë vjetori i vrasjes së Ivanoviqit – ndizen qirinj

Kosovë
Pesë vite nga vrasja e Ivanoviqit, kërkohet zbardhja e rastit

Pesë vite nga vrasja e Ivanoviqit, kërkohet zbardhja e rastit

Drejtësi
Shtyhet gjykimi për vrasjen e Oliver Ivanoviqit

Shtyhet gjykimi për vrasjen e Oliver Ivanoviqit

Drejtësi
Trajkoviq: Vuçiq i frikësohet arrestimit të vrasësve të Oliver Ivanoviqit – përpiqet ta parandalojë me barrikada

Trajkoviq: Vuçiq i frikësohet arrestimit të vrasësve të Oliver Ivanoviqit – përpiqet ta parandalojë me barrikada

Kosovë
Lidhjet e ish-policëve serbë të Kosovës me Beogradin

Lidhjet e ish-policëve serbë të Kosovës me Beogradin

Kosovë
Milan Radoiçiq dhe Zvonko Veselinoviq me pasuri marramendëse – mediet opozitare serbe raportojnë për punët e pista të dyshes kriminale që gjenden në listën e zezë të SHBA-së

Milan Radoiçiq dhe Zvonko Veselinoviq me pasuri marramendëse – mediet opozitare serbe raportojnë për punët e pista të dyshes kriminale që gjenden në listën e zezë të SHBA-së

Financa
Trajkoviq: Në Beograd po më kërcënojnë dhe persekutojnë, shkaku i dëshmisë për vrasjen e Ivanoviqit

Trajkoviq: Në Beograd po më kërcënojnë dhe persekutojnë, shkaku i dëshmisë për vrasjen e Ivanoviqit

Kosovë
Anulohet seanca për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, nuk arrihet të sigurohen dëshmitarët

Anulohet seanca për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, nuk arrihet të sigurohen dëshmitarët

Drejtësi
Pse po ndodhë tërheqja e dëshmitarëve në rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit?

Pse po ndodhë tërheqja e dëshmitarëve në rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit?

Drejtësi
Një muaj paraburgim për të dyshuarin tjetër për vrasjen e Oliver Ivanoviqit

Një muaj paraburgim për të dyshuarin tjetër për vrasjen e Oliver Ivanoviqit

Drejtësi
Mihailoviq, i arrestuar si i dyshuar për vrasjen e Oliver Ivanoviqit – bashkëpunëtor i Zvonko Veselinoviqit

Mihailoviq, i arrestuar si i dyshuar për vrasjen e Oliver Ivanoviqit – bashkëpunëtor i Zvonko Veselinoviqit

Drejtësi
Arrestohet një person i dyshuar për vrasjen e Oliver Ivanoviqit  

Arrestohet një person i dyshuar për vrasjen e Oliver Ivanoviqit  

Kronika e Zezë