LAJMI I FUNDIT:

MPB

278 Artikuj

20 vendkalime të veçanta për banorët e zonave kufitare mes Kosovës dhe Shqipërisë

20 vendkalime të veçanta për banorët e zonave kufitare mes Kosovës dhe Shqipërisë

Kosovë
Pas kërkesës së MPB-së, nis plotësimi dhe ndryshimi i Kodit Penal

Pas kërkesës së MPB-së, nis plotësimi dhe ndryshimi i Kodit Penal

Drejtësi
Deri me tani 313 serbë kanë konvertuar patentë shoferët ilegalë në RKS

Deri me tani 313 serbë kanë konvertuar patentë shoferët ilegalë në RKS

Kosovë
Sveçla në Tiranë nënshkruan marrëveshje për luftimin e migrimit të paligjshëm

Sveçla në Tiranë nënshkruan marrëveshje për luftimin e migrimit të paligjshëm

Siguri
Kërkesat e shumta për dokumente personale, MPB zgjat orarin për ofrimin e shërbimeve – do të punohet edhe të shtunave

Kërkesat e shumta për dokumente personale, MPB zgjat orarin për ofrimin e shërbimeve – do të punohet edhe të shtunave

Kosovë
Situata e tensionuar e sigurisë, MPJD dhe MPB thirrje qytetarëve: Mos udhëtoni përmes Serbisë

Situata e tensionuar e sigurisë, MPJD dhe MPB thirrje qytetarëve: Mos udhëtoni përmes Serbisë

Kosovë
Bastisja në aneksin ngjitur me Stacionin Policor në Prishtinë, Sveçla: Aty u zhvillua aktivitet i dyshimtë me rrezik për sigurinë e vendit

Bastisja në aneksin ngjitur me Stacionin Policor në Prishtinë, Sveçla: Aty u zhvillua aktivitet i dyshimtë me rrezik për sigurinë e vendit

Kosovë
U raportua se zyrtari i MPB-së u arrestua në Serbi me rreth 18 kg marihuanë, deklarohet Ministria e Punëve të Jashtme

U raportua se zyrtari i MPB-së u arrestua në Serbi me rreth 18 kg marihuanë, deklarohet Ministria e Punëve të Jashtme

Kosovë
Aksidenti tragjik në autostradën “Ibrahim Rugova”, Sveçla: Të njëjtit grup policia ia kishte parandaluar dy herë organizimin e garave me vetura

Aksidenti tragjik në autostradën “Ibrahim Rugova”, Sveçla: Të njëjtit grup policia ia kishte parandaluar dy herë organizimin e garave me vetura

Kosovë
Kurti: Reforma e Administratës Publike, garanton integrimin euro-atlantik

Kurti: Reforma e Administratës Publike, garanton integrimin euro-atlantik

Kosovë
Nga targat ilegale në RKS – mbi 1,350 qytetarë në veri kanë riregjistruar veturat e tyre

Nga targat ilegale në RKS – mbi 1,350 qytetarë në veri kanë riregjistruar veturat e tyre

Jehona Hulaj
Rritet interesimi për pasaporta, nga qershori deri në nëntor 51.365 qytetarë kanë aplikuar për herë të parë

Rritet interesimi për pasaporta, nga qershori deri në nëntor 51.365 qytetarë kanë aplikuar për herë të parë

Kosovë
“Do ta marr pasaportën e Kosovës sa më shpejt të jetë e mundur” – rriten kërkesat për pasaportë në veri të vendit

“Do ta marr pasaportën e Kosovës sa më shpejt të jetë e mundur” – rriten kërkesat për pasaportë në veri të vendit

Kosovë
Regjistrimi falas i automjeteve nga ato me targa ilegale në RKS, Rashiq: Vendimi vjen pas kërkesave të shumta të qytetarëve nga veriu

Regjistrimi falas i automjeteve nga ato me targa ilegale në RKS, Rashiq: Vendimi vjen pas kërkesave të shumta të qytetarëve nga veriu

Kosovë
​MPB-ja jep detaje për targat: Është falas regjistrimi nga ilegale në RKS

​MPB-ja jep detaje për targat: Është falas regjistrimi nga ilegale në RKS

Kosovë
Sveçla në Spanjë, kërkon të sanksionohet Serbia pas sulmit terrorist në Banjskë

Sveçla në Spanjë, kërkon të sanksionohet Serbia pas sulmit terrorist në Banjskë

Kosovë
A është negociuar largimi i terroristëve nga Kosova?

A është negociuar largimi i terroristëve nga Kosova?

Kosovë
Aksident në Çair: I lënduar rëndë drejtuesi i motoçikletës

Aksident në Çair: I lënduar rëndë drejtuesi i motoçikletës

Kronikë e Zezë
Sveçla: Serbia ka arrestuar drejtorin e Administratës në Leposaviq dhe të fejuarën e tij

Sveçla: Serbia ka arrestuar drejtorin e Administratës në Leposaviq dhe të fejuarën e tij

Siguri
Kërcënimet nga organizata terroriste serbe ‘Severna Brigada’, Sveçla: Armiqtë do të japin llogari para ligjit

Kërcënimet nga organizata terroriste serbe ‘Severna Brigada’, Sveçla: Armiqtë do të japin llogari para ligjit

Siguri
Digjet një autobus afër Strazhës, nuk ka persona të lënduar

Digjet një autobus afër Strazhës, nuk ka persona të lënduar

Maqedonia e Veriut
Hetim kundër 13 personave për sulm ndaj një zyrtari në Strumicë, 30 ditë paraburgim për pesë nga to

Hetim kundër 13 personave për sulm ndaj një zyrtari në Strumicë, 30 ditë paraburgim për pesë nga to

Kronikë e Zezë
Ish-kolonelja e policisë serbe: Aleksandar Vuçiq i lidhur me kriminelët, Veljko Belivuk dhe të tjerët janë krijuar në pushtetin e partisë SNS

Ish-kolonelja e policisë serbe: Aleksandar Vuçiq i lidhur me kriminelët, Veljko Belivuk dhe të tjerët janë krijuar në pushtetin e partisë SNS

Serbia
Pritje deri në dy orë në Merdar për të dalë nga Kosova, kjo është gjendja në pikat tjera kufitare

Pritje deri në dy orë në Merdar për të dalë nga Kosova, kjo është gjendja në pikat tjera kufitare

Kosovë