LAJMI I FUNDIT:

Mitrovicë e veriut

123 Artikuj

Rrahu gruan dhe tentoi ta largoi nga banesa, arrestohet i dyshuari në Mitrovicë

Rrahu gruan dhe tentoi ta largoi nga banesa, arrestohet i dyshuari në Mitrovicë

Kronika e Zezë
Një vit nga sulmet në veri, Prokuroria Speciale hesht për mos-ngritjen e aktakuzave ndaj serbëve që ushtruan dhunë

Një vit nga sulmet në veri, Prokuroria Speciale hesht për mos-ngritjen e aktakuzave ndaj serbëve që ushtruan dhunë

Mirjeta Hajzeraj
Axhanqiq: Unë takohem me Kurtin hapur, të tjerët fshihen

Axhanqiq: Unë takohem me Kurtin hapur, të tjerët fshihen

Kosovë
Projekte infrastrukturore në vlerë prej 368 mijë euro për Mitrovicën e Veriut – Aliu dhe Atiq nënshkruan memorandumin

Projekte infrastrukturore në vlerë prej 368 mijë euro për Mitrovicën e Veriut – Aliu dhe Atiq nënshkruan memorandumin

Financa
Dështimi për shkarkimin e kryetarëve në veri, reagon Kurti: Serbia e ka parë që mund t’i mbledhë 20%, por jo edhe 50% të votave

Dështimi për shkarkimin e kryetarëve në veri, reagon Kurti: Serbia e ka parë që mund t’i mbledhë 20%, por jo edhe 50% të votave

Kosovë
Prezantohen fletëvotimet për votimin në veri dhe kjo është pyetja

Prezantohen fletëvotimet për votimin në veri dhe kjo është pyetja

Kosovë
Votimi “për” ose “kundër” shkarkimit të kryetarëve shqiptarë në veri dhe qendrat e votimit – si pritet të shkojë procesi?

Votimi “për” ose “kundër” shkarkimit të kryetarëve shqiptarë në veri dhe qendrat e votimit – si pritet të shkojë procesi?

Kosovë
Konfiskim veture, gjobë 500 euro dhe ndalim vozitje për 6 muaj ndaj një shoferi në Mitrovicë

Konfiskim veture, gjobë 500 euro dhe ndalim vozitje për 6 muaj ndaj një shoferi në Mitrovicë

Kronika e Zezë
Votimi në veri, KQZ zgjat afatin për aplikim për regjistrimin e votuesve jashtë Kosovës

Votimi në veri, KQZ zgjat afatin për aplikim për regjistrimin e votuesve jashtë Kosovës

Kosovë
Ishte me të dashurën, sulmohet nga ish-bashkëshortja dhe vajza e tij një person në Mitrovicë

Ishte me të dashurën, sulmohet nga ish-bashkëshortja dhe vajza e tij një person në Mitrovicë

Kronika e Zezë
Policia njofton se protesta e serbëve në veri ka përfunduar e qetë dhe pa incidente, pjesëmarrës ishin rreth 1.800 persona

Policia njofton se protesta e serbëve në veri ka përfunduar e qetë dhe pa incidente, pjesëmarrës ishin rreth 1.800 persona

Kosovë
Rikthimi grafiteve të “Brigadës së Veriut”, ekspertët i konsiderojnë alarm për sigurinë

Rikthimi grafiteve të “Brigadës së Veriut”, ekspertët i konsiderojnë alarm për sigurinë

Kosovë
Goditi policët me veturë dhe iku, detaje nga rasti në Mitrovicë ku u gjenden rreth dy kg drogë

Goditi policët me veturë dhe iku, detaje nga rasti në Mitrovicë ku u gjenden rreth dy kg drogë

Kronika e Zezë
Ngritet aktakuzë ndaj Dejan Pantiqit dhe tre të tjerëve lidhur me demolimin e zyrave të KQZ-së në veri

Ngritet aktakuzë ndaj Dejan Pantiqit dhe tre të tjerëve lidhur me demolimin e zyrave të KQZ-së në veri

Kosovë
Dëmtohet shtëpia e një kosovari në veri, persona të panjohur vendosin edhe disa mbishkrime në të

Dëmtohet shtëpia e një kosovari në veri, persona të panjohur vendosin edhe disa mbishkrime në të

Kronika e Zezë
Pesë komunat në veri të Kosovës bëhen me zyra kadastrale

Pesë komunat në veri të Kosovës bëhen me zyra kadastrale

Kosovë
Kishin rënë me veturë në një kanal anash rruge – pjesëtaret e EULEX-it shpëtojnë një familje në veri

Kishin rënë me veturë në një kanal anash rruge – pjesëtaret e EULEX-it shpëtojnë një familje në veri

Kosovë
Sekuestrohen pajisje për prodhimin e kriptovalutave në Mitrovicë të Veriut

Sekuestrohen pajisje për prodhimin e kriptovalutave në Mitrovicë të Veriut

Kronika e Zezë
Një person në Mitrovicë të veriut gjen një flamur serb dhe letër me mbishkrim nacionalist para banesës së tij

Një person në Mitrovicë të veriut gjen një flamur serb dhe letër me mbishkrim nacionalist para banesës së tij

Kronika e Zezë
Zhduket një grua në veri të Mitrovicës

Zhduket një grua në veri të Mitrovicës

Kronika e Zezë
Digjet një veturë me targa serbe në veri

Digjet një veturë me targa serbe në veri

Kosovë
Ngacmohet seksualisht një i mitur në veri të Mitrovicës

Ngacmohet seksualisht një i mitur në veri të Mitrovicës

Kronika e Zezë
Përfundon hartimi i Udhëzimit Administrativ për largimin e kryetarëve në veri

Përfundon hartimi i Udhëzimit Administrativ për largimin e kryetarëve në veri

Kosovë
Shtyhet afati për dy javë për lirimin e ndërtesës së Komunës në Mitrovicën e Veriut

Shtyhet afati për dy javë për lirimin e ndërtesës së Komunës në Mitrovicën e Veriut

Elfije Boletini