LAJMI I FUNDIT:

Projekte infrastrukturore në vlerë prej 368 mijë euro për Mitrovicën e Veriut – Aliu dhe Atiq nënshkruan memorandumin

Projekte infrastrukturore në vlerë prej 368 mijë euro për Mitrovicën e Veriut – Aliu dhe Atiq nënshkruan memorandumin

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu sot ka nënshkruar një memorandim me kryetarin e Komunës së Mitrovicës së Veriut Erden Atiq, përmes së cilës po bëhet financimi i tërësishëm të projektit infrastrukturoë.

Aliu përmes një postimi në rrjetin social në Facebook ka shkruar se vlera e saj është 368 mijë euro.


“Vazhdojmë me nënshkrimin e memorandumit me Komunën e Mitrovicës së Veriut, të cilën komunë po e financojmë me 368,000 euro. Përmes këtij Memorandumi po e bëjmë financimin e tërësishëm të projektit infrastrukturorë: Projekti i Rrugës “Çlirimi”, “Luj Braj”, “Norbert Jokli” dhe “Boro Stankoviq”, ka shkruar Aliu. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
GP Aviation realizon fluturimin e parë Prishtinë - Zürich - Prishtinë

GP Aviation realizon fluturimin e parë Prishtinë - Zürich - Prishtinë

Prishtina Ticket
BrainHero.ai - Platformë që i jep krah imagjinatës së fëmijëve

BrainHero.ai - Platformë që i jep krah imagjinatës së fëmijëve

BrainHero.ai
Sonte është lojë e trent, ha Patos ti ha!

Sonte është lojë e trent, ha Patos ti ha!

Patos Kosova
Një platformë që çdo prind duhet ta dijë: BrainHero.ai sjell botën e përrallave në shtëpinë tuaj!

Një platformë që çdo prind duhet ta dijë: BrainHero.ai sjell botën e përrallave në shtëpinë tuaj!

BrainHero.ai
​BQK: Vlera e kredive të reja për muajin maj 2024 arriti në 232.94 milionë euro, e depozitave të reja 56.24 milionë euro

​BQK: Vlera e kredive të reja për muajin maj 2024 arriti në 232.94 milionë euro, e depozitave të reja 56.24 milionë euro

Ekonomi
Shijo verën, jo të nxehtin!

Shijo verën, jo të nxehtin!

Neptun
Kalo në kategori