LAJMI I FUNDIT:

Mike Pompeo

275 Artikuj

Kurti dhe ish-sekretari amerikan Pompeo: Rusia nuk bën kurrsesi ta fitojë luftën në Ukrainë

Kurti dhe ish-sekretari amerikan Pompeo: Rusia nuk bën kurrsesi ta fitojë luftën në Ukrainë

Kosovë
100-vjetori i marrëdhënieve Shqipëri-SHBA, Pompeo: Duhet vullnet i mirë për të mbrojtur demokracinë, lirinë dhe luftuar korrupsionin

100-vjetori i marrëdhënieve Shqipëri-SHBA, Pompeo: Duhet vullnet i mirë për të mbrojtur demokracinë, lirinë dhe luftuar korrupsionin

Shqipëri
Rama takon Pompeon: Terminali që do të sjellë gazin amerikan në Vlorë zgjon interesa të shumanshme

Rama takon Pompeon: Terminali që do të sjellë gazin amerikan në Vlorë zgjon interesa të shumanshme

Shqipëri
Ish-sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo merr titullin ‘Honoris Causa”’ nga Universiteti i Tiranës

Ish-sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo merr titullin ‘Honoris Causa”’ nga Universiteti i Tiranës

Shqipëri
Mike Pompeo në Tiranë, takohet me Taulant Ballën

Mike Pompeo në Tiranë, takohet me Taulant Ballën

Shqipëri
Mike Pompeo thotë se Amerika do të jetë më pak e sigurt nëse kthehet në ‘marrëveshjen e çoroditur’ me Iranin

Mike Pompeo thotë se Amerika do të jetë më pak e sigurt nëse kthehet në ‘marrëveshjen e çoroditur’ me Iranin

Nga Bota
Pompeo refuzon gjetjet e ‘korruptuara’ të OBSH-së se coronavirusi nuk u krijua në një laborator kinez

Pompeo refuzon gjetjet e ‘korruptuara’ të OBSH-së se coronavirusi nuk u krijua në një laborator kinez

Azia
Pompeo: Kina po kryen gjenocid kundër myslimanëve Ujgurë

Pompeo: Kina po kryen gjenocid kundër myslimanëve Ujgurë

Amerika
Pompeo në minutën e fundit anuloi vizitën në Bruksel: Evropianët refuzojnë të takohen me amerikanin

Pompeo në minutën e fundit anuloi vizitën në Bruksel: Evropianët refuzojnë të takohen me amerikanin

Evropa
Pompeo: Administrata e Trumpit kishte qëndrimin më të rreptë ndaj Rusisë

Pompeo: Administrata e Trumpit kishte qëndrimin më të rreptë ndaj Rusisë

Amerika
Mike Pompeo akuzon Rusinë për sulmin kibernetik ndaj qeverisë amerikane

Mike Pompeo akuzon Rusinë për sulmin kibernetik ndaj qeverisë amerikane

Amerika
Pompeo: Rusia qëndron prapa sulmit kibernetik ndaj SHBA-së

Pompeo: Rusia qëndron prapa sulmit kibernetik ndaj SHBA-së

Nga Bota
Pompeo: Sistemi raketor rus në Turqi rrezikon sigurinë amerikane

Pompeo: Sistemi raketor rus në Turqi rrezikon sigurinë amerikane

Amerika
“U ekspozua ndaj coronavirusit”, Pompeo vendoset në karantinë

“U ekspozua ndaj coronavirusit”, Pompeo vendoset në karantinë

Amerika
SHBA-ja ndërprenë disa programe me Kinën, ato funksiononin si mjete të propagandës për Pekinin

SHBA-ja ndërprenë disa programe me Kinën, ato funksiononin si mjete të propagandës për Pekinin

Amerika
Tensione në takimin e NATO-s, SHBA-ja kritikon ashpër Turqinë

Tensione në takimin e NATO-s, SHBA-ja kritikon ashpër Turqinë

Turqia
Pompeo: SHBA aleate e palëkundur e Shqipërisë

Pompeo: SHBA aleate e palëkundur e Shqipërisë

Shqipëri
Pompeo bën vizita të pashembullta në Bregun Perëndimor dhe Golan

Pompeo bën vizita të pashembullta në Bregun Perëndimor dhe Golan

Azia
Pompeo fillon turneun në vendet evropiane dhe të Lindjes së Mesme

Pompeo fillon turneun në vendet evropiane dhe të Lindjes së Mesme

Nga Bota
Pompeo: Do të ketë tranzicion të qetë në administratën e dytë Trump

Pompeo: Do të ketë tranzicion të qetë në administratën e dytë Trump

Amerika
Sekretari amerikan Pompeo shkruan për marrëveshjen e Kosovës me SHBA-në për rrjetin 5G

Sekretari amerikan Pompeo shkruan për marrëveshjen e Kosovës me SHBA-në për rrjetin 5G

Kosovë
Sëmundja misterioze vazhdon të brengosë diplomatët amerikanë, Pompeo thotë se akoma po hetojnë shkakun e “Sindromës Havana”

Sëmundja misterioze vazhdon të brengosë diplomatët amerikanë, Pompeo thotë se akoma po hetojnë shkakun e “Sindromës Havana”

Amerika
Nagorni-Karabaku, Armenia dhe Azerbajxhani pritet të zhvillojnë një takim në Washington

Nagorni-Karabaku, Armenia dhe Azerbajxhani pritet të zhvillojnë një takim në Washington

Nga Bota
Pompeo: Kemi bërë një hap të mirë me Kosovën e Serbinë, por ka ende shumë punë

Pompeo: Kemi bërë një hap të mirë me Kosovën e Serbinë, por ka ende shumë punë

Kosovë