LAJMI I FUNDIT:

Mercedes Benz

112 Artikuj

Shefi i Mercedes-Benz teston modelin e ardhshëm G-Class mbi një liqen të ngrirë

Shefi i Mercedes-Benz teston modelin e ardhshëm G-Class mbi një liqen të ngrirë

Auto Lajme
Mercedes-Benz njofton tërheqjen nga tregu të dy modeleve për rrezik zjarri nën ulësen e pasagjerit

Mercedes-Benz njofton tërheqjen nga tregu të dy modeleve për rrezik zjarri nën ulësen e pasagjerit

Auto Lajme
Njihuni me kuzhinierin i cili zotëron një koleksion veturash që kapin vlerën e miliona eurove

Njihuni me kuzhinierin i cili zotëron një koleksion veturash që kapin vlerën e miliona eurove

Auto Lajme
Rikthehet Mercedes AMG E-Class 53, por tashmë si model elektrik

Rikthehet Mercedes AMG E-Class 53, por tashmë si model elektrik

Auto Lajme
Vetura “më e përballueshme” e Mercedes-Benz do të vazhdojë prodhimin

Vetura “më e përballueshme” e Mercedes-Benz do të vazhdojë prodhimin

Auto Lajme
Pastrohet Mercedes Benz SL i mbyllur për dy dekada në garazh

Pastrohet Mercedes Benz SL i mbyllur për dy dekada në garazh

Auto Lajme
Si do të duket Audi A7 Avant

Si do të duket Audi A7 Avant

Auto Lajme
KUIZ: A jeni njohës i mirë i Mercedes Benz? Testo njohuritë tuaja me këto 10 pyetje

KUIZ: A jeni njohës i mirë i Mercedes Benz? Testo njohuritë tuaja me këto 10 pyetje

Auto Lajme
ChatGPT do të integrohet në modelet e reja nga Peugeot

ChatGPT do të integrohet në modelet e reja nga Peugeot

Auto Lajme
Zbulohet misteri i veturës “ovale” i Mercedes i gjetur në një fabrikë riciklimi – prototipi u krahasua me një anije kozmike

Zbulohet misteri i veturës “ovale” i Mercedes i gjetur në një fabrikë riciklimi – prototipi u krahasua me një anije kozmike

Auto Lajme
Mercedes-AMG GT Concept E Performance prezanton modelin hibrid plug-in me 800 kuaj/fuqi

Mercedes-AMG GT Concept E Performance prezanton modelin hibrid plug-in me 800 kuaj/fuqi

Modelet e Reja
Lufta e Mercedes-Benz vazhdon – “konfiskoi” 1.6 milionë pjesë false në tregun global në vitin 2022

Lufta e Mercedes-Benz vazhdon – “konfiskoi” 1.6 milionë pjesë false në tregun global në vitin 2022

Auto Lajme
Pas 28 vitesh në një hambar, kishte ardhur koha që ky Mercedes-Benz 220 SE coupe i vitit 1965 të ketë një larje shumë të nevojshme

Pas 28 vitesh në një hambar, kishte ardhur koha që ky Mercedes-Benz 220 SE coupe i vitit 1965 të ketë një larje shumë të nevojshme

Auto Lajme
Mercedes bëhet prodhuesi i parë që merr miratimin nga Kalifornia për shitjen e makinave me drejtim autonom të Nivelit 3

Mercedes bëhet prodhuesi i parë që merr miratimin nga Kalifornia për shitjen e makinave me drejtim autonom të Nivelit 3

Auto Lajme
Ky Mercedes-Benz E60 AMG i vitit 1993 është vetëm një nga 45 njësitë e prodhuara

Ky Mercedes-Benz E60 AMG i vitit 1993 është vetëm një nga 45 njësitë e prodhuara

Auto Fun
Mercedes-Benz thotë se nuk është e mundur të largohet nga tregu kinez

Mercedes-Benz thotë se nuk është e mundur të largohet nga tregu kinez

Auto Lajme
Mercedes-Benz prezantoi një edicion të rifreskuar të SUV-it

Mercedes-Benz prezantoi një edicion të rifreskuar të SUV-it

Auto Lajme
Makinat Mercedes-Benz do të kenë ‘super-kompjuterë’, zbulon partneritetin me Google

Makinat Mercedes-Benz do të kenë ‘super-kompjuterë’, zbulon partneritetin me Google

Auto Lajme
Mercedes-Benz E-Class do të vijë me një ekran gjigant me prekje, kamerë selfie dhe TikTok

Mercedes-Benz E-Class do të vijë me një ekran gjigant me prekje, kamerë selfie dhe TikTok

Auto Lajme
Mercedes do të publikojë pamjet paraprake të familjes së re të veturave kompakte

Mercedes do të publikojë pamjet paraprake të familjes së re të veturave kompakte

Modelet e Reja
Gjermania në kërkim të inxhinierëve nga vendet tjera për të punuar në industrinë hekurudhore dhe automobilistike

Gjermania në kërkim të inxhinierëve nga vendet tjera për të punuar në industrinë hekurudhore dhe automobilistike

Botë
Dizajnerët kanë krijuar dy ‘qirinj nga dylli’ me modele të bazuar në Land Rover Defender dhe Mercedes-Benz G-Wagen

Dizajnerët kanë krijuar dy ‘qirinj nga dylli’ me modele të bazuar në Land Rover Defender dhe Mercedes-Benz G-Wagen

Auto Fun
Punëtorët e Mercedes morën shpërblime rekord

Punëtorët e Mercedes morën shpërblime rekord

Auto Lajme
Mercedes-Benz shet 2.05 milionë makina pasagjerësh në vitin 2022

Mercedes-Benz shet 2.05 milionë makina pasagjerësh në vitin 2022

Auto Lajme