LAJMI I FUNDIT:

Mediat sociale

105 Artikuj

CEO i TikTok pret të mposht ndalimin në SHBA: “Ne nuk do të shkojmë askund”

CEO i TikTok pret të mposht ndalimin në SHBA: “Ne nuk do të shkojmë askund”

Aplikacione
BE kërcënon TikTok Lite me ndalim

BE kërcënon TikTok Lite me ndalim

Aplikacione
Ku do të shkojnë përdoruesit e TikTok pas ndalimit të aplikacionit në SHBA?

Ku do të shkojnë përdoruesit e TikTok pas ndalimit të aplikacionit në SHBA?

Aplikacione
TikTok mund të ndalohet në SHBA – ja çfarë parashihet me projektligjin që miratoi Dhoma e Përfaqësuesve

TikTok mund të ndalohet në SHBA – ja çfarë parashihet me projektligjin që miratoi Dhoma e Përfaqësuesve

Aplikacione
Si mundesh me ra pre e një dezinformate apo lajmi të rremë edhe përmes phishing, tregon ekspertja e sigurisë Basholli

Si mundesh me ra pre e një dezinformate apo lajmi të rremë edhe përmes phishing, tregon ekspertja e sigurisë Basholli

Kosovë
Kryeministri francez: Mosha minimale për përdorim të rrjeteve sociale të jetë 13 vjeç

Kryeministri francez: Mosha minimale për përdorim të rrjeteve sociale të jetë 13 vjeç

Media Sociale
A do ta shpëtojnë TikTok-un “nga zhdukja” zgjedhjet e vitit 2024 në SHBA?

A do ta shpëtojnë TikTok-un “nga zhdukja” zgjedhjet e vitit 2024 në SHBA?

Lajme Teknologji
A mund të falimentojë X (ish-Twitter) nën udhëheqjen e Elon Musk?

A mund të falimentojë X (ish-Twitter) nën udhëheqjen e Elon Musk?

Lajme Teknologji
Musk konsideron “heqjen” e platformës X nga Evropa?

Musk konsideron “heqjen” e platformës X nga Evropa?

Aplikacione
Elon Musk thotë se X (dikur Twitter) do të ofrojë mundësinë e thirrjeve audio dhe video – pa pasur nevojë për një numër telefoni

Elon Musk thotë se X (dikur Twitter) do të ofrojë mundësinë e thirrjeve audio dhe video – pa pasur nevojë për një numër telefoni

Lajme Teknologji
Wagner ende përdor Facebook-un për të rekrutuar luftëtarë, pavarësisht se Meta tha se përmbajtje të tilla do të hiqen

Wagner ende përdor Facebook-un për të rekrutuar luftëtarë, pavarësisht se Meta tha se përmbajtje të tilla do të hiqen

Nga Bota
Twitter ka humbur gati gjysmën e të ardhurave nga reklamat që kur u ble nga Elon Musk

Twitter ka humbur gati gjysmën e të ardhurave nga reklamat që kur u ble nga Elon Musk

Media Sociale
Trafiku i Twitter-it po ‘rëndohet’ ndërsa Threads arrin 100 milionë përdorues

Trafiku i Twitter-it po ‘rëndohet’ ndërsa Threads arrin 100 milionë përdorues

Media Sociale
Çfarë është Threads? Krejt çfarë dihet deri më tani për ‘vrasësin e mundshëm të Twitter’

Çfarë është Threads? Krejt çfarë dihet deri më tani për ‘vrasësin e mundshëm të Twitter’

Aplikacione
Twitter kërcënon të padisë Meta-n për aplikacionin Threads

Twitter kërcënon të padisë Meta-n për aplikacionin Threads

Aplikacione
Tridhjetë milionë njerëz iu bashkuan ‘Threads’ që në ditën e parë – thotë Zuckerberg

Tridhjetë milionë njerëz iu bashkuan ‘Threads’ që në ditën e parë – thotë Zuckerberg

Aplikacione
MrBeast është personi i parë që arrin 1 milion ndjekës në ‘Threads’ – pak orë pas lansimit të aplikacionit

MrBeast është personi i parë që arrin 1 milion ndjekës në ‘Threads’ – pak orë pas lansimit të aplikacionit

Lajme Teknologji
Aty ku jeni ju, jemi edhe ne – portalin Telegrafi mund ta ndiqni edhe përmes ‘Threads’

Aty ku jeni ju, jemi edhe ne – portalin Telegrafi mund ta ndiqni edhe përmes ‘Threads’

Lajme Teknologji
Shifrat janë ‘tronditëse’ – ja sa ‘vite të jetës’ shpenzon një përdorues tipik në mediat sociale

Shifrat janë ‘tronditëse’ – ja sa ‘vite të jetës’ shpenzon një përdorues tipik në mediat sociale

Media Sociale
Filmi që parashikoi të ardhmen

Filmi që parashikoi të ardhmen

Filmi
Ministri francez kërcënon ndalimin e Twitter-it nëse nuk zbaton rregullat e BE-së

Ministri francez kërcënon ndalimin e Twitter-it nëse nuk zbaton rregullat e BE-së

Media Sociale