LAJMI I FUNDIT:

MrBeast është personi i parë që arrin 1 milion ndjekës në ‘Threads’ – pak orë pas lansimit të aplikacionit

MrBeast është personi i parë që arrin 1 milion ndjekës në ‘Threads’ – pak orë pas lansimit të aplikacionit

Aplikacioni krejt i ri i mediave sociale ‘Threads’ – një mjet bisedash i bazuar në tekst për të rivalizuar Twitter-in – doli “në përdorim” më 5 korrik.

Dhe YouTuber-it, emri i vërtetë i të cilit është Jimmy Donaldson, iu deshën vetëm disa orë për të “mbledhur rreth tij” 1 milion ndjekës – ndonëse teknikisht nuk ishte llogaria e parë që arriti këtë numër, të tjerët i përkisnin organizatave si Instagram dhe National Geographic, përcjell Telegrafi.


Aty ku jeni ju, jemi edhe ne – portalin Telegrafi mund ta ndiqni edhe përmes ‘Threads’
Lexo po ashtu Aty ku jeni ju, jemi edhe ne – portalin Telegrafi mund ta ndiqni edhe përmes ‘Threads’

Ndryshe, postimet në këtë rrjet social janë të kufizuara në një maksimum prej 500 karakteresh.

Për t’i bërë gjërat më të lehta për përdoruesit e rinj, njerëzit mund të identifikohen përmes Instagramit, të importojnë fotografitë e profilit dhe biografitë e tyre nga aplikacioni i ndarjes së fotove dhe madje të ndjekin të gjithë ata që ndjekin tashmë në Instagram me një klik të një butoni.

Aplikacioni Threads i Meta-s i disponueshëm edhe në Kosovë, ja si mund të regjistroheni
Lexo po ashtu Aplikacioni Threads i Meta-s i disponueshëm edhe në Kosovë, ja si mund të regjistroheni

Zuckerberg, i cili ishte personi i dytë që arriti 1 milion ndjekës të Threads, shkroi në një postim: “Qëllimi është ta mbajmë atë miqësor ndërsa zgjerohet. Mendoj se është e mundur dhe në fund do të jetë çelësi i suksesit të tij.

MrBeast, i cili vlerësohet si pionier i një zhanri videosh në YouTube që përqendrohen në marifete dhe sfida të shtrenjta, ka shumë ndjekës në të gjitha kanalet e tij të mediave sociale – 38.5 milionë njerëz e ndjekin atë në Instagram dhe ai ka 165 milionë abonentë në YouTube. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Roboti që i kapërceu kufijtë po del në pension

Roboti që i kapërceu kufijtë po del në pension

Teknologji
Apple bëri të mundur që përdoruesit të shkarkojnë aplikacione nga faqet e internetit

Apple bëri të mundur që përdoruesit të shkarkojnë aplikacione nga faqet e internetit

Teknologji
Logitech po përgatit një mi

Logitech po përgatit një mi "të zgjuar": Ju ndihmon të shkruani email ose të modifikoni tekstet - sa do të kushtojë

Teknologji
Si e ndryshoi teknologjia botën gjatë 50 viteve të fundit?

Si e ndryshoi teknologjia botën gjatë 50 viteve të fundit?

Teknologji
“Edhe unë mund të humbas punën time”, thotë Bill Gates – teksa flet për të ardhmen e Inteligjencës Artificiale

“Edhe unë mund të humbas punën time”, thotë Bill Gates – teksa flet për të ardhmen e Inteligjencës Artificiale

Teknologji
HMD prezantoi telefonat celularë Nokia 6310, 5310 dhe 230

HMD prezantoi telefonat celularë Nokia 6310, 5310 dhe 230

Teknologji
Kalo në kategori