LAJMI I FUNDIT:
Mali i Zi

Mali i Zi

1713 Artikuj

Shkaku i mbështetjes së Rezolutës për Srebrenicën, partia pro-serbe tani po e shantazhon qeverinë malazeze

Shkaku i mbështetjes së Rezolutës për Srebrenicën, partia pro-serbe tani po e shantazhon qeverinë malazeze

Mali i Zi
Pas miratimit në OKB, Mali i Zi arsyeton votën pro njohjes së gjenocidit serb në Srebrenicë

Pas miratimit në OKB, Mali i Zi arsyeton votën pro njohjes së gjenocidit serb në Srebrenicë

Mali i Zi
Serbët me flamuj rusë protestojnë në Podgoricë kundër rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

Serbët me flamuj rusë protestojnë në Podgoricë kundër rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

Mali i Zi
Vuçiq kërcënon dhe ofendon Malin e Zi: Të enjten do të shohim kë e kemi mik

Vuçiq kërcënon dhe ofendon Malin e Zi: Të enjten do të shohim kë e kemi mik

Serbia
Moment i veçantë nga samiti rajonal në Mal të Zi, Rama i mat kohën Vuçiqit gjatë fjalimit: Gjithmonë flet më shumë se të tjerët

Moment i veçantë nga samiti rajonal në Mal të Zi, Rama i mat kohën Vuçiqit gjatë fjalimit: Gjithmonë flet më shumë se të tjerët

Shqipëri
Liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor me deklaratë të përbashkët: Bashkëpunojmë për proceset integruese të BE-së

Liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor me deklaratë të përbashkët: Bashkëpunojmë për proceset integruese të BE-së

Kosovë
Kurti në takim bilateral me kryeministrin e Malit të Zi, diskutojnë për projektet infrastrukturore që lidhin dy vendet

Kurti në takim bilateral me kryeministrin e Malit të Zi, diskutojnë për projektet infrastrukturore që lidhin dy vendet

Kosovë
Vuçiq vjen me një “parashikim”, tregon se kur vendet e Ballkanit Perëndimor do të bëhen pjesë e BE-së

Vuçiq vjen me një “parashikim”, tregon se kur vendet e Ballkanit Perëndimor do të bëhen pjesë e BE-së

Serbia
Rama në Samitin e Ballkanit Perëndimor: Ka ardhur koha që rajoni të bëhet pjesë e portofolit digjital evropian

Rama në Samitin e Ballkanit Perëndimor: Ka ardhur koha që rajoni të bëhet pjesë e portofolit digjital evropian

Shqipëri
Kurti në Kotor, takohet me përfaqësuesit e SHBA-së dhe BE-së

Kurti në Kotor, takohet me përfaqësuesit e SHBA-së dhe BE-së

Kosovë
Kush votoi pro dhe kush kundër rezolutës që e avancon statusin e Palestinës në OKB

Kush votoi pro dhe kush kundër rezolutës që e avancon statusin e Palestinës në OKB

Azia
Mali i Zi do të votojë pro Rezolutës për Srebrenicën në OKB

Mali i Zi do të votojë pro Rezolutës për Srebrenicën në OKB

Mali i Zi
Ende asnjë gjurmë nga nëna me dy fëmijët e mbytur në Shkodër, kërkimet shtrihen edhe në Mal të Zi

Ende asnjë gjurmë nga nëna me dy fëmijët e mbytur në Shkodër, kërkimet shtrihen edhe në Mal të Zi

Shqipëri
Kryeministri malazez, Spajiq: Nuk do të heqim dorë nga NATO-ja dhe njohja e Kosovës

Kryeministri malazez, Spajiq: Nuk do të heqim dorë nga NATO-ja dhe njohja e Kosovës

Kosovë
Mali i Zi do të prezantojë orarin e punës shtatë orë deri në fund të vitit

Mali i Zi do të prezantojë orarin e punës shtatë orë deri në fund të vitit

Mali i Zi
Florin Krasniqi kërkon mbi 28 milionë euro dëmshpërblim nga Mali i Zi

Florin Krasniqi kërkon mbi 28 milionë euro dëmshpërblim nga Mali i Zi

Ekonomi
Ndërtimi i hekurudhës Vorë-Hani i Hotit nis brenda vitit, pritet ratifikimi i huas së BERZH-it prej 98.75 milionë eurosh

Ndërtimi i hekurudhës Vorë-Hani i Hotit nis brenda vitit, pritet ratifikimi i huas së BERZH-it prej 98.75 milionë eurosh

Shqipëri
Mujanoviq: Regjimi në Beograd dëshiron të rrezikojë Bosnjën, Malin e Zi dhe Kosovën

Mujanoviq: Regjimi në Beograd dëshiron të rrezikojë Bosnjën, Malin e Zi dhe Kosovën

Kosovë
Milatoviq kërkon drejtësi për vrasjet e shqiptarëve në Mal të Zi më 1999 – propozon edhe ngritjen e një memoriali

Milatoviq kërkon drejtësi për vrasjet e shqiptarëve në Mal të Zi më 1999 – propozon edhe ngritjen e një memoriali

Kosovë
Diskutimi për anëtarësimin e Kosovës në KiE, kritikojnë Serbia, Mali i Zi e Bosnja

Diskutimi për anëtarësimin e Kosovës në KiE, kritikojnë Serbia, Mali i Zi e Bosnja

Kosovë
Mali i Zi arreston ish-kryeprokurorin special

Mali i Zi arreston ish-kryeprokurorin special

Mali i Zi
Xhevahirët në vlerë të 300 milionë eurove, Mali i Zi refuzon t’ua kthejë afrikanëve

Xhevahirët në vlerë të 300 milionë eurove, Mali i Zi refuzon t’ua kthejë afrikanëve

Mali i Zi
FH: Refuzimi i Serbisë për ta njohur Kosovën, sfidë e madhe në demokratizim

FH: Refuzimi i Serbisë për ta njohur Kosovën, sfidë e madhe në demokratizim

Kosovë
Lideri i partisë serbe në Mal të Zi thotë se 85 % e banorëve të këtij shteti janë kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE

Lideri i partisë serbe në Mal të Zi thotë se 85 % e banorëve të këtij shteti janë kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE

Politikë