LAJMI I FUNDIT:

Abazoviq thotë se do të mbështesë Serbinë në ndeshjen kundër Anglisë

Abazoviq thotë se do të mbështesë Serbinë në ndeshjen kundër Anglisë

Ish-kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, gjatë një paraqitje në televizionin publik të Serbisë (RTS), ka theksuar se do ta ndjekë ndeshjen mes Serbisë dhe Anglisë, ku shpreson të fitojë Serbia.

Abazoviq tha se ka ndjekur ndeshjen mes Italisë dhe Shqipërisë dhe se krejt rastësisht është gjetur pranë reporterëve të RTS-së, Dushan Albijaniq dhe Predrad Stajinjiq me të cilët diskutoi për ndeshjen mes Serbisë dhe Anglisë, transmeton Telegrafi.

“Nesër mbrëma do të jem në stadiumin në Gelzenkirhen, ku do të mbështesë Serbinë kundër Anglisë. Shpresoj që është koha për befasinë e parë, le të jetë e guximshme, por pse të mos besohet që Anglia mund të bie”, ka thënë Abazoviq.


Politikani shqiptar nga Mali i Zi ka bërë të ditur se shpreson që Serbia do të kalojë fazën e grupeve.

“Nesër është testi më i madh, nëse shkon mirë, mendoj se do të jetë një ecuri e madhe. Serbia ka individë të mrekullueshëm, mendoj se më në fund do të tregojnë se janë një ekip i madh”, ka përfunduar Abazoviq. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Gazetarja e televizionit serb e thotë në një transmetim Live:

Gazetarja e televizionit serb e thotë në një transmetim Live: "U shënua 29 vjetori i gjenocidit kundër boshnjakëve të Srebrenicës"

Serbia
Nëse Biden largohet, çfarë ndodh me paratë e tij?

Nëse Biden largohet, çfarë ndodh me paratë e tij?

Amerika
SHBA-ja dhe Gjermania zbulojnë planin rus - Moska planifikon ta vras shefin e fabrikës më të madhe gjermane të armëve

SHBA-ja dhe Gjermania zbulojnë planin rus - Moska planifikon ta vras shefin e fabrikës më të madhe gjermane të armëve

Evropa
Vdekja 'e papritur': Gjendet i vdekur gjenerali që vlerësohej si dëshmitar kyç në një skandal të madh korrupsioni në Ministrinë ruse të Mbrojtjes

Vdekja 'e papritur': Gjendet i vdekur gjenerali që vlerësohej si dëshmitar kyç në një skandal të madh korrupsioni në Ministrinë ruse të Mbrojtjes

Botë
U regjistruan mijëra vetëtima në të gjithë vendin – reshje të mëdha shiu dhe erëra të fuqishme në St. Gallen të Zvicrës

U regjistruan mijëra vetëtima në të gjithë vendin – reshje të mëdha shiu dhe erëra të fuqishme në St. Gallen të Zvicrës

Evropa
Një grua, shtetaze kineze, që u zhduk në det është gjetur e gjallë pas 36 orësh – publikohet momenti i shpëtimit

Një grua, shtetaze kineze, që u zhduk në det është gjetur e gjallë pas 36 orësh – publikohet momenti i shpëtimit

Azia
Kalo në kategori