LAJMI I FUNDIT:

Madridi

31 Artikuj

Disa stacione metroje në Madrid janë të detyruar të mbyllen për shkak të përmbytjeve – pasi stuhia Efraín godet Spanjën

Disa stacione metroje në Madrid janë të detyruar të mbyllen për shkak të përmbytjeve – pasi stuhia Efraín godet Spanjën

Evropa
Sot rrugët e Madridit ishin plot me dele, në vend të makinave

Sot rrugët e Madridit ishin plot me dele, në vend të makinave

Interesante
“Dhoma e të qarit” hapet në Madrid – tregohet se për çfarë bëhet fjalë

“Dhoma e të qarit” hapet në Madrid – tregohet se për çfarë bëhet fjalë

Interesante
Shpërthim i fuqishëm në Madrid të Spanjës, dëshmitarët publikojnë pamjet nga vendi i ngjarjes

Shpërthim i fuqishëm në Madrid të Spanjës, dëshmitarët publikojnë pamjet nga vendi i ngjarjes

Evropa
Cañada Real, ‘qyteti’ në rajonin e Madridit që nuk ka energji elektrike

Cañada Real, ‘qyteti’ në rajonin e Madridit që nuk ka energji elektrike

Evropa
Hoteli i parë i madh i Madridit që sot ka gjithçka, përveç mysafirëve – por që nuk është i vetmi i prekur nga kriza e shkaktuar nga COVID-19

Hoteli i parë i madh i Madridit që sot ka gjithçka, përveç mysafirëve – por që nuk është i vetmi i prekur nga kriza e shkaktuar nga COVID-19

Botë
Madridi në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të coronavirusit

Madridi në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të coronavirusit

Evropa
Gjykata hedh poshtë “bllokimin e pjesshëm të Madridit” për shkak të coronavirusit – sepse “dëmton të drejtat dhe liritë themelore”

Gjykata hedh poshtë “bllokimin e pjesshëm të Madridit” për shkak të coronavirusit – sepse “dëmton të drejtat dhe liritë themelore”

Evropa
Madridi përballë një izolimi të dytë kaotik

Madridi përballë një izolimi të dytë kaotik

Evropa
Roja sulmohet nga gorilla gjigante në kopshtin zoologjik të Madridit – pësoi dëmtim në kokë, traumë dhe fraktura në të dy krahët e saj

Roja sulmohet nga gorilla gjigante në kopshtin zoologjik të Madridit – pësoi dëmtim në kokë, traumë dhe fraktura në të dy krahët e saj

Nga Bota
Rritja e rasteve me coronavirus, kufizime të reja hyjnë në fuqi në Madrid

Rritja e rasteve me coronavirus, kufizime të reja hyjnë në fuqi në Madrid

Nga Bota
Madrid, zonat më të prekura nga COVID-19 drejt kufizimeve të reja

Madrid, zonat më të prekura nga COVID-19 drejt kufizimeve të reja

Nga Bota
Jeta në Madrid në kohën kur pandemia po kulmon, historia e të riut që po frikësohet se numri i të vdekurve mund të shkojë në 10 mijë

Jeta në Madrid në kohën kur pandemia po kulmon, historia e të riut që po frikësohet se numri i të vdekurve mund të shkojë në 10 mijë

Nga Bota
Në Madrid dhe Londër numri i të vdekurve vazhdimisht po rritet, kërcënojnë t’ia kalojnë edhe Lombardisë

Në Madrid dhe Londër numri i të vdekurve vazhdimisht po rritet, kërcënojnë t’ia kalojnë edhe Lombardisë

Nga Bota
Londra dhe Madridi po përballen me shpërthim të coronavirusit – por niveli i vdekshmërisë në New York mund t’i tejkalojë të gjithë

Londra dhe Madridi po përballen me shpërthim të coronavirusit – por niveli i vdekshmërisë në New York mund t’i tejkalojë të gjithë

Nga Bota
Stuhia Ciara, aeroplani dështoi të aterojë edhe pas tentimit të pestë – pamje që tregojnë tmerrin që përjetuan pasagjerët

Stuhia Ciara, aeroplani dështoi të aterojë edhe pas tentimit të pestë – pamje që tregojnë tmerrin që përjetuan pasagjerët

Nga Bota
Ndryshimet klimatike tema kryesore në Madrid, liderët e diplomatët diskutojnë mes vete – bota më afër pikës pa kthim

Ndryshimet klimatike tema kryesore në Madrid, liderët e diplomatët diskutojnë mes vete – bota më afër pikës pa kthim

Nga Bota
Stuhia masive shkakton përmbytje të mëdha, 9.000 vetëtima goditën Madridin vetëm për gjashtë orë

Stuhia masive shkakton përmbytje të mëdha, 9.000 vetëtima goditën Madridin vetëm për gjashtë orë

Nga Bota
Polici zë në befasi hajnin që mbante një thikë – momenti kur ai “fluturon” në drejtim të tij, në një shatërvan Madrid

Polici zë në befasi hajnin që mbante një thikë – momenti kur ai “fluturon” në drejtim të tij, në një shatërvan Madrid

Nga Bota
Deri më 2050 do të ketë ndryshime dramatike klimatike

Deri më 2050 do të ketë ndryshime dramatike klimatike

Nga Bota
Demi i ikur nga ferma goditi veturën e policisë, para se të qëllohet me qetësues (Video)

Demi i ikur nga ferma goditi veturën e policisë, para se të qëllohet me qetësues (Video)

Interesante
Studimi i frikshëm: Një përqindje e madhe e mostrave të hashashit, e kontaminuar me jashtëqitje njerëzore

Studimi i frikshëm: Një përqindje e madhe e mostrave të hashashit, e kontaminuar me jashtëqitje njerëzore

Nga Bota
Arrin kulmi i ndotjes në Madrid, ndalohet qarkullimi i makinave të vjetra

Arrin kulmi i ndotjes në Madrid, ndalohet qarkullimi i makinave të vjetra

Nga Bota
Madridi kërcënon Kataloninë

Madridi kërcënon Kataloninë

Nga Bota