Hoteli i parë i ri i madh i Madridit në gati gjysmë shekulli, ka shumë më tepër se vetëm një gjë për të rekomanduar për vizitorët.

Si një suitë presidenciale për VIP-at dhe truprojat e tyre, ka edhe një restorant nga kuzhinieri me tre yje Michelin, Dani García, tarraca në tavanin e të cilit duket se “noton” lart mbi rrugët e ngarkuara të qytetit.

Por, sipas The Guardian, përcjell Telegrafi, e vetmja gjë që i mungon “Katër Stinëve” janë mysafirët.

Restoranti i tij po ecën mirë dhe lobi elegant i hotelit është plot me lloje biznesmenësh, por vetëm 50 nga 200 dhomat e tij janë vënë në dispozicion që kur u hap në fund të shtatorit.

Kjo pasi që ashtu si pjesa tjetër e Spanjës, hoteli po shikon dhe pret të shohë se çfarë do të ndodhë më pas me COVID-19 – si dhe vizitorët.

“Në vitin 2019, Spanja kishte 84 milionë turistë”, tha Carlos Lamela, arkitekti, firma e të cilit kaloi gati një dekadë me zell duke shndërruar shtatë ndërtesat e ish-bankave në zemër të qytetit në një hotel, qendër luksoze tregtare dhe rezidenca private.

“Këtë vit, janë rreth 20 milionë vizitorë. Ne nuk e dimë se çfarë do të ndodhë vitin e ardhshëm”.

“… unë mendoj se do të kalojmë disa periudha shumë të vështira me të vërtetë gjatë muajve të ardhshëm apo edhe viteve”, tha ai.

Dhe shifrat tregojnë prognozën e tij.

Sipas Shoqatës së Biznesit të Hoteleve në Madrid, shkalla e shfrytëzimit në të gjithë rajonin e Madridit është rreth 15%.

Ato hotele që janë rihapur pas bllokimit kombëtar po funksionojnë me vetëm 20-25% të stafit të tyre të plotë.

“Pikëpamja afatshkurtër dhe afatmesme nuk është inkurajuese”, tha një zëdhënëse e shoqatës. “Ekziston një pasiguri e madhe në sektor globalisht kur bëhet fjalë për lëvizjen dhe kapacitetin ndërkombëtar. Edhe pse qeveria ka zgjatur skemën e përkohshme të veprimeve deri më 31 janar, nuk ka dyshim se sektori i hotelit dhe turizmit do të vazhdojnë të mbajnë barrën e kësaj krize ekonomike”.

Ndërsa Jorge Marichal, kreu i shoqatës spanjolle të pronarëve të hoteleve, Cehat, tha se situata ishte e zymtë dhe qeveria duhej të bënte më shumë për të ndihmuar sektorin e turizmit, i cili përbën rreth 12% të BPV-së së Spanjës.

“Për sa i përket kërkesës, sektori praktikisht është ndalur”, tha ai. “Duhen masa të fuqishme për të mbajtur likuiditetin dhe një plan shpëtimi”.

Ndërsa situata po duket e tmerrshme për tregtinë e hoteleve, baret dhe restorantet e Madridit janë ende të hapura pavarësisht bllokimit të pjesshëm, dhe shumë tarraca të jashtme kanë bërë një tregti të shpejtë.

Në Kataloni, megjithatë, baret dhe restorantet janë të kufizuara në shërbimet e marrjes dhe dorëzimit deri në fund të muajit, pasi qeveria rajonale kërkon të ngadalësojë valën e dytë të virusit.

Rreth 15% e 9,000 bareve dhe restoranteve të Barcelonës janë mbyllur që nga bllokimi në mars, dhe Roger Pallarols, presidenti i shoqatës së restoranteve të qytetit, vlerësoi se gjysma mund të mbyllej përfundimisht brenda gjashtë deri në nëntë muajve nëse biznesi nuk sheh përmirësime së shpejti.

Pallarols tha se industria ishte fajësuar padrejtësisht për shpërthimet e fundit të COVID-19 dhe argumentoi se shpërthimet nuk ishin prodhuar në restorante, ku distanca shoqërore u zbatua, por në shtëpi private.

Ai bëri thirrje për ndihmë qeveritare dhe e përshkroi mbrojtjen e dhënë pronarëve si “skandaloze”. /Telegrafi/