LAJMI I FUNDIT:

Londra

415 Artikuj

Google premton 25 milionë euro investime në trajnimet për Inteligjencë Artificiale

Google premton 25 milionë euro investime në trajnimet për Inteligjencë Artificiale

Lajme Teknologji
Për shkak të prishjes së ashensorit, 29-vjeçarja me nevoja të veçanta u detyrua të ngjitet zvarrë shkallëve të metrosë në Londër

Për shkak të prishjes së ashensorit, 29-vjeçarja me nevoja të veçanta u detyrua të ngjitet zvarrë shkallëve të metrosë në Londër

Evropa
Drama në Londër, zjarr në ndërtesën e gjykatës – evakuohen punonjësit

Drama në Londër, zjarr në ndërtesën e gjykatës – evakuohen punonjësit

Evropa
Greta Thunberg jashtë gjykatës: Nuk duhet të harrojmë se kush është armiku i vërtetë

Greta Thunberg jashtë gjykatës: Nuk duhet të harrojmë se kush është armiku i vërtetë

Evropa
Fillon procesi gjyqësor ndaj Greta Thunberg

Fillon procesi gjyqësor ndaj Greta Thunberg

Evropa
Publikohen pamjet e kamerave të sigurisë të ‘incidentit kimik’ në Londër, ku mbetën të lënduar nëntë persona

Publikohen pamjet e kamerave të sigurisë të ‘incidentit kimik’ në Londër, ku mbetën të lënduar nëntë persona

Evropa
Nëntë persona të lënduar në Londër “pas një incidenti kimik” – në mesin e tyre, fëmijë dhe tre oficerë policie

Nëntë persona të lënduar në Londër “pas një incidenti kimik” – në mesin e tyre, fëmijë dhe tre oficerë policie

Evropa
Në vend që të shkonin në Londër përfunduan në Budapest, stuhia detyroi pilotin nga Mançesteri të bëjë ulje emergjente në Hungari

Në vend që të shkonin në Londër përfunduan në Budapest, stuhia detyroi pilotin nga Mançesteri të bëjë ulje emergjente në Hungari

Evropa
Një burrë po shëtiste qenin në Londër dhe gjeti një foshnje brenda një çante në temperatura nën zero – kishte më pak se një orë që ishte lindur

Një burrë po shëtiste qenin në Londër dhe gjeti një foshnje brenda një çante në temperatura nën zero – kishte më pak se një orë që ishte lindur

Evropa
Policia britanike vret qenin në Londër për një arsye të çuditshme

Policia britanike vret qenin në Londër për një arsye të çuditshme

Evropa
Fermerja e Luftës së Dytë Botërore ka festuar ditëlindjen e 103-të

Fermerja e Luftës së Dytë Botërore ka festuar ditëlindjen e 103-të

Interesante
Dëmet e këtij Ferrari të aksidentuar në rrugët e Londrës thuhet të kapin vlerën e mbi 100 mijë eurove

Dëmet e këtij Ferrari të aksidentuar në rrugët e Londrës thuhet të kapin vlerën e mbi 100 mijë eurove

Auto Lajme
Si u festua Viti i Ri 2024 në mbarë botën?

Si u festua Viti i Ri 2024 në mbarë botën?

Nga Bota
Më shumë se gjysma e taksive të njohura të Londrës janë tashmë elektrike

Më shumë se gjysma e taksive të njohura të Londrës janë tashmë elektrike

Auto Lajme
Nuk është më Amsterdami, pas gjashtë vitesh një qytet tjetër ia merr titullin për më atraktivin në Evropë

Nuk është më Amsterdami, pas gjashtë vitesh një qytet tjetër ia merr titullin për më atraktivin në Evropë

Çfarë të vizitosh
Të gjithë duan të shpërngulen në këto qytete të botës

Të gjithë duan të shpërngulen në këto qytete të botës

Çfarë të vizitosh
“Stop bombardimit të Gazës” – rreth 300 mijë njerëz marshuan në Londër në mbështetje për popullin e Palestinës

“Stop bombardimit të Gazës” – rreth 300 mijë njerëz marshuan në Londër në mbështetje për popullin e Palestinës

Evropa
Padi kolektive ndaj kompanisë Apple në Britani

Padi kolektive ndaj kompanisë Apple në Britani

Lajme Teknologji
Rreth 100 mijë njerëz marshojnë në qendër të Londrës në përkrahje për Palestinën

Rreth 100 mijë njerëz marshojnë në qendër të Londrës në përkrahje për Palestinën

Evropa
Aeroporti Luton i Londrës mbyllet për shkak të zjarrit në ndërtesën e parkingut – shembet pjesërisht objekti

Aeroporti Luton i Londrës mbyllet për shkak të zjarrit në ndërtesën e parkingut – shembet pjesërisht objekti

Evropa
Një vajzë 15-vjeçe vritet para një qendre tregtare në Londër, policia britanike arreston një adoleshent

Një vajzë 15-vjeçe vritet para një qendre tregtare në Londër, policia britanike arreston një adoleshent

Evropa
Birminghami shpall falimentimin financiar, merret nën mbikëqyrjen e Londrës

Birminghami shpall falimentimin financiar, merret nën mbikëqyrjen e Londrës

Botë
Takohen kryetari i Prishtinës dhe i Londrës, flasin për sfidat e qyteteve

Takohen kryetari i Prishtinës dhe i Londrës, flasin për sfidat e qyteteve

Prishtina
Ajo filloi ta godet me shportë në kokë, punonjësi i dyqanit në Londër për pak sa nuk e ngufati – pamjet nxitën protesta

Ajo filloi ta godet me shportë në kokë, punonjësi i dyqanit në Londër për pak sa nuk e ngufati – pamjet nxitën protesta

Evropa