LAJMI I FUNDIT:

Nxori thikën dhe sulmoi burrin e pafajshëm në tren – policia britanike në kërkim të dyshuarit

Nxori thikën dhe sulmoi burrin e pafajshëm në tren – policia britanike në kërkim të dyshuarit

Është duke vazhduar kërkimi për të dyshuarin që theri me thikë një burrë para pasagjerëve të tjerë të tmerruar në tren – derisa metroja është evakuuar mbrëmë në Londër si pasojë e një sulmi tjetër me thikë.

Burri ishte lënë me plagë të rënda, pasi u ther në tren në Beckenham në jug të Londrës gjatë të mërkurës mbrëma, transmeton Telegrafi.


Deri më tani nuk është arrestuar askush, kurse policia ka filluar t’i ftojë për intervistim të gjithë dëshmitarët.

https://twitter.com/TiceRichard/status/1773058127203611031?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1773058127203611031%7Ctwgr%5Ec54c2c9dfe9b48c0332e6f7e1180391a991428fb%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.kurir.rs%2Fplaneta%2F4371984%2Fizvadio-noz-pa-napao-neduznog-coveka-u-vozu-zacuo-se-jezivi-vrisak-kamere-zabelezile-sve-video

Fotografitë shfaqin të dyshuarin duke ecur rrugëve të Londrës i veshur me maskë dhe me një thikë të madhe

E nga transporti publik në Londër (TfL) kanë konfirmuar se një stacion i metrosë u mbyll për shkak të një incidenti të ngjashëm – ku raportohet se pati therje.

Deri më tani nuk raportohet nëse këto dy therje kanë lidhje me njëra-tjetrën, kurse në videon amatore shihet pasagjeri duke bërtitur dhe kërkuar që të ndalet tani – derisa i dyshuari e therte me thikë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
“Pse nuk ke para”, babai gjunjëzohet para së bijës se nuk i blen dot një iPhone

“Pse nuk ke para”, babai gjunjëzohet para së bijës se nuk i blen dot një iPhone

Azia
Veshi një kostum special dhe lejoi anakondan ta gëlltiste - gjërat shumë shpejt u përkeqësuan

Veshi një kostum special dhe lejoi anakondan ta gëlltiste - gjërat shumë shpejt u përkeqësuan

Amerika Latine
Majmunët “pushtuan” një qytet tajlandez

Majmunët “pushtuan” një qytet tajlandez

Azia
Pas miratimit të rezolutës që njeh gjenocidin në Srebrenicë, Dodik thotë se serbët do të shkëputen nga Bosnja

Pas miratimit të rezolutës që njeh gjenocidin në Srebrenicë, Dodik thotë se serbët do të shkëputen nga Bosnja

Bosnja
Helikopteri i “i rrëzuar” i presidentit të Iranit, thuhet se tanimë ka pasur një kontakt me pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit

Helikopteri i “i rrëzuar” i presidentit të Iranit, thuhet se tanimë ka pasur një kontakt me pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit

Botë
Aeroplani X që mund të revolucionarizojë luftën - ai do të pilotohet nga distanca, por nuk do të përdoret për fushëbeteja

Aeroplani X që mund të revolucionarizojë luftën - ai do të pilotohet nga distanca, por nuk do të përdoret për fushëbeteja

Botë
Kalo në kategori