LAJMI I FUNDIT:
Ledri Vula

Ledri Vula

711 Artikuj

Info

Rap-artisti Ledri Vula është i lindur më 10 korrik të vitit 1986 në Prishtinë.

Ai është një ndër reperët më të njohur dhe të pëlqyer të tregut muzikor shqiptar. Karrierën e ka nisur si pjesëtar i grupit “Skillz”, pjesë e të cilit ishte edhe Visar Shala, i njohur për publikun si Skivi.

Ledri është fëmija i vetëm i prindërve Agron dhe Xheraldina Vula. I ati i tij është regjisor i njohur, ndërsa e ëma producente dhe prezantuese e emisionit “Diçka po zihet” në RTV 21.

Në vitin 2008, Ledri dhe Visari triumfojnë në “Videofestin Muzikor” duke fituar çmimin kryesor “Best Video”, për klipin “Ah femrat” të sjellë së bashku nga dyshja si “Skillz”.

Në vitin 2012, ky grup shuhet, dhe Ledri vendos të vazhdojë karrierën i vetëm, teksa pas dy vitesh pauzë, rikthehet në tregun muzikor në vitin 2014 me këngën “100 probleme”.

Kjo këngë dhe ky klip i sigurojnë atij çmimin “Best Hip-hop” në festivalin “Videofesti muzikor” në vitin 2014.

Disa nga hitet e tij më të mëdha në karrierë janë: “100 probleme”, “U harrum”, “A jena mirë”, “Shumë pis” (feat. Era Istrefi), “Beautiful” (Feat. Flori Mumajesi”, “1 gotë për ty” etj.

Ai është një ndër reperët më të angazhuar dhe është shumë aktiv me koncerte.

“Do të vazhdoj të jem i angazhuar me koncerte. Kam shumë data, shumë plane dhe vazhdoj të jem i palodhshëm. Dhe sa i përket këngëve të mija të reja, nuk do të ndalem. Po tentoj të jem ‘in’ me projekte dhe koncerte, nuk e di nëse do lodhem”, ka thënë ai gjatë një interviste për Telegrafin në vitin 2017.

Fansat ngacmojnë Ledri Vulën në koncert, i përmendin Dua Lipën – ai habit me reagimin e tij

Fansat ngacmojnë Ledri Vulën në koncert, i përmendin Dua Lipën – ai habit me reagimin e tij

Yjet
Spekulimet për ndarjen e Ledrit dhe Sarës mbeten pa përgjigje, çifti habit me veprimin e fundit

Spekulimet për ndarjen e Ledrit dhe Sarës mbeten pa përgjigje, çifti habit me veprimin e fundit

Po Flitet
Ka blerë shtëpi të re? Sara Hoxha po zhvendoset në Tiranë pas ndarjes nga Ledri

Ka blerë shtëpi të re? Sara Hoxha po zhvendoset në Tiranë pas ndarjes nga Ledri

Po Flitet
Ghetto Geasy dhe Ledri Vula publikojnë këngën e re “Thuj”

Ghetto Geasy dhe Ledri Vula publikojnë këngën e re “Thuj”

Muzikë
Geti dhe Ledri lënë pas mosmarrëveshjet, publikojnë pamje nga xhirimet e klipit për bashkëpunimin që po e sjellin pas 12 viteve

Geti dhe Ledri lënë pas mosmarrëveshjet, publikojnë pamje nga xhirimet e klipit për bashkëpunimin që po e sjellin pas 12 viteve

Yjet
Artisti Ledri Vula merr dhuratë nga KFOR-i

Artisti Ledri Vula merr dhuratë nga KFOR-i

Yjet
Pas 12 vitesh – Ledri dhe Ghetto Geasy bashkojnë forcat për një projekt të ri muzikor

Pas 12 vitesh – Ledri dhe Ghetto Geasy bashkojnë forcat për një projekt të ri muzikor

Muzikë
Ledri Vula për Ditën Ndërkombëtare të Gruas lanson këngën e re “Kill Me”

Ledri Vula për Ditën Ndërkombëtare të Gruas lanson këngën e re “Kill Me”

Muzikë
Atletico Madrid hap sondazh me këngën e Ledri Vulës

Atletico Madrid hap sondazh me këngën e Ledri Vulës

Yjet
“Nuk jam shtatzënë, por çfarë është kjo?”, Sara Hoxha bënë konfuz publikun me imazhin e saj të fundit në Instagram

“Nuk jam shtatzënë, por çfarë është kjo?”, Sara Hoxha bënë konfuz publikun me imazhin e saj të fundit në Instagram

Yjet
Ledri Vula vjen me “Njësia Speciale”

Ledri Vula vjen me “Njësia Speciale”

Muzikë
Ledri Vula mysafir special në natën finale të Big Brother Vip Kosova

Ledri Vula mysafir special në natën finale të Big Brother Vip Kosova

Yjet
“Kush ta mbush zemrën?” – Sara Hoxha u përgjigjet ndjekësve me ironi, pas ndarjes nga Ledri Vula

“Kush ta mbush zemrën?” – Sara Hoxha u përgjigjet ndjekësve me ironi, pas ndarjes nga Ledri Vula

Yjet
‘Zone Club’ bën bashkë Getoar Selimin dhe Ledrin pas 12 viteve

‘Zone Club’ bën bashkë Getoar Selimin dhe Ledrin pas 12 viteve

Muzikë
Kush krijoi lidhje e kush i dha fund në 2023? Romancat e reja e ndarjet që tronditën shoubizin shqiptar

Kush krijoi lidhje e kush i dha fund në 2023? Romancat e reja e ndarjet që tronditën shoubizin shqiptar

Egzona Shigjeqi
Pyetet për ndarjen nga Ledri Vula, Sara nervozohet dhe reagon ashpër

Pyetet për ndarjen nga Ledri Vula, Sara nervozohet dhe reagon ashpër

Yjet
Ledri Vula dhe Ya Nina sjellin bashkëpunimin e shumëpritur “Narco”

Ledri Vula dhe Ya Nina sjellin bashkëpunimin e shumëpritur “Narco”

Yjet
Ermal Fejzullahu flet për ndarjen e Ledrit dhe Sarës: Nuk ia uroj askujt

Ermal Fejzullahu flet për ndarjen e Ledrit dhe Sarës: Nuk ia uroj askujt

Yjet
Zbulohen detaje të reja nga ndarja e Ledri Vulës me Sara Hoxhën

Zbulohen detaje të reja nga ndarja e Ledri Vulës me Sara Hoxhën

Yjet
Hiqet nga YouTube kënga “Gjendja” e Ledri Vulës, ku protagoniste në klip ishte Sara Hoxha

Hiqet nga YouTube kënga “Gjendja” e Ledri Vulës, ku protagoniste në klip ishte Sara Hoxha

Po Flitet
Ledri Vula rikthehet me projekt të ri, lanson “Paranormal”

Ledri Vula rikthehet me projekt të ri, lanson “Paranormal”

Muzikë
Ledri Vula rikthehet së shpejti me këngë të re

Ledri Vula rikthehet së shpejti me këngë të re

Muzikë
Ndahen Ledri Vula dhe Sara Hoxha?

Ndahen Ledri Vula dhe Sara Hoxha?

Yjet
Ledri Vula thyen heshtjen në rrjetet sociale, njofton se ka anuluar koncertin në Oslo

Ledri Vula thyen heshtjen në rrjetet sociale, njofton se ka anuluar koncertin në Oslo

Yjet