LAJMI I FUNDIT:

Kremlini

179 Artikuj

Shefi i mercenarëve të Wagner nis “një sulm tjetër shpërthyes” ndaj Kremlinit, pas sulmit të supozuar me dronë në Moskë

Shefi i mercenarëve të Wagner nis “një sulm tjetër shpërthyes” ndaj Kremlinit, pas sulmit të supozuar me dronë në Moskë

Nga Bota
Analistja amerikane: Vuçiq në hapat e Putinit, po e mashtron Perëndimin

Analistja amerikane: Vuçiq në hapat e Putinit, po e mashtron Perëndimin

Serbia
Instituti Octopus: Rusia akuzon Ukrainën për trafikim të organeve me atë që ia mveshi dikur Kosovës

Instituti Octopus: Rusia akuzon Ukrainën për trafikim të organeve me atë që ia mveshi dikur Kosovës

Politikë
SHBA-ja dhe Ukraina dënojnë pjesëmarrjen e Vulinit në një konferencë në Moskë

SHBA-ja dhe Ukraina dënojnë pjesëmarrjen e Vulinit në një konferencë në Moskë

Serbia
Inteligjenca amerikane dyshon se ukrainasit qëndrojnë pas sulmit me dron ndaj Kremlinit

Inteligjenca amerikane dyshon se ukrainasit qëndrojnë pas sulmit me dron ndaj Kremlinit

Evropa
Media gjermane Handelsblatt: Telekomi i Serbisë është arma kryesore e propagandës së pushtetit të Vuçiqit, pas kësaj fshihet Kremlini

Media gjermane Handelsblatt: Telekomi i Serbisë është arma kryesore e propagandës së pushtetit të Vuçiqit, pas kësaj fshihet Kremlini

Serbia
Kremlini po i përgatit rusët për humbje në Ukrainë?

Kremlini po i përgatit rusët për humbje në Ukrainë?

Nga Bota
I dërguari gjerman për Ballkanin: Propaganda pro-ruse po e largon Serbinë nga Evropa

I dërguari gjerman për Ballkanin: Propaganda pro-ruse po e largon Serbinë nga Evropa

Serbia
Eurodeputetët të shqetësuar për emërimin e Vulinit në krye të BIA-s, i njohur për qëndrimet anti-BE dhe retorikën pro-Kremlin

Eurodeputetët të shqetësuar për emërimin e Vulinit në krye të BIA-s, i njohur për qëndrimet anti-BE dhe retorikën pro-Kremlin

Serbia
Bariiev për The Geopost: Me pushtimin e Krimesë nga Rusia filloi persekutimi i tatarëve në këtë territor

Bariiev për The Geopost: Me pushtimin e Krimesë nga Rusia filloi persekutimi i tatarëve në këtë territor

Evropa
Rusia pretendon se Ukraina u përpoq ta vriste mbrëmë Putinin me sulme droni në Kremlin, në rrjetet sociale po qarkullojnë pamjet

Rusia pretendon se Ukraina u përpoq ta vriste mbrëmë Putinin me sulme droni në Kremlin, në rrjetet sociale po qarkullojnë pamjet

Evropa
Reporterët pa Kufij: Mediet pro-qeveritare në Serbi po përhapin propagandë ruse, liria e shtypit në këtë vend me rënien më të madhe në Ballkan

Reporterët pa Kufij: Mediet pro-qeveritare në Serbi po përhapin propagandë ruse, liria e shtypit në këtë vend me rënien më të madhe në Ballkan

Serbia
Grupi ekstremist rus ‘Ujqërit e Natës’ i afërt me Kremlinin, pritet të kalojnë nëpër Serbi

Grupi ekstremist rus ‘Ujqërit e Natës’ i afërt me Kremlinin, pritet të kalojnë nëpër Serbi

Serbia
Retorika pro-Kremlin e Vulinit, eurodeputetët miratojnë raportin ku ‘shqetësohen’ për emërimin e tij në krye të BIA-s

Retorika pro-Kremlin e Vulinit, eurodeputetët miratojnë raportin ku ‘shqetësohen’ për emërimin e tij në krye të BIA-s

Serbia
Pse Rusia po kërcënon me largim nga Marrëveshja e Grurit e Detit të Zi?

Pse Rusia po kërcënon me largim nga Marrëveshja e Grurit e Detit të Zi?

Botë
Opozitari rus Vladimir Kara-Murza dënohet me 25 vite burg – si ishte spiunuar në Beograd nga Aleksandar Vulini?

Opozitari rus Vladimir Kara-Murza dënohet me 25 vite burg – si ishte spiunuar në Beograd nga Aleksandar Vulini?

Serbia
Analistët serbë: Vuçiq nuk mund të shkëputet prej Putinit, as nuk do të largohet kurrë prej tij

Analistët serbë: Vuçiq nuk mund të shkëputet prej Putinit, as nuk do të largohet kurrë prej tij

Serbia
Veterani rus që madhëron Millosheviqin dhe Mlladiqin paraqitet me simbolin ‘Z’ në një gjimnaz të Vranjës dhe disa institucione në Serbi

Veterani rus që madhëron Millosheviqin dhe Mlladiqin paraqitet me simbolin ‘Z’ në një gjimnaz të Vranjës dhe disa institucione në Serbi

Serbia
A po bëhet Bakhmuti “një varr që Kremlini po e hap për mercenarët e Wagnerit”?

A po bëhet Bakhmuti “një varr që Kremlini po e hap për mercenarët e Wagnerit”?

Nga Bota
Partia e Vulinit që drejton BIA-në e do largimin e ministrit serb që kërkoi sanksione ekonomike ndaj Rusisë

Partia e Vulinit që drejton BIA-në e do largimin e ministrit serb që kërkoi sanksione ekonomike ndaj Rusisë

Serbia
Ekspertët rusë kanë filluar të ndryshojnë mendje për “luftën kundër NATO-s” – ja çfarë thoshin dikur dhe çfarë thonë tani

Ekspertët rusë kanë filluar të ndryshojnë mendje për “luftën kundër NATO-s” – ja çfarë thoshin dikur dhe çfarë thonë tani

Nga Bota
Ja si u zbuluan mbështetësit e Vladimir Putinit brenda Parlamentit Evropian

Ja si u zbuluan mbështetësit e Vladimir Putinit brenda Parlamentit Evropian

Evropa
Çanak: Vuçiq është i rrethuar nga spiunë rusë

Çanak: Vuçiq është i rrethuar nga spiunë rusë

Serbia
‘Luftëtarët online të Putinit’ – propaganda e Kremlinit nga tastiera e kompjuterit edhe në Serbi

‘Luftëtarët online të Putinit’ – propaganda e Kremlinit nga tastiera e kompjuterit edhe në Serbi

Serbia